Skocz do zawartości

Oklejanie folią


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem od nowa temat i naszło mnie pytanie mianowicie czasu oklejania. jak okleję skrzydło i cały kadłub przed zamontowanie wyposażenia bardziej chodzi mi o skrzydło to jak ja kurka przeciągnę kabel od serwa? w sensie przetnę folie tam gdzie ma być serwo i drucikiem do kadłuba kabelek? proszę o podpowiedź doświadczonej gawiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najpierw cały samolot składasz, wyposażasz, regulujesz, później to wszystko rozbierasz i oklejasz. Kable do lotek itp. albo wklejasz rurki (nawet zwinięte i sklejone z papieru - to będzie prowadzenie, albo kawałek mocnego szpagatu/nitki - wkręt w łoże serwa, do tego wiążesz szpagat, a drugi koniec mocujesz w miejscu, które będzie zawsze dostępne; po oklejeniu wiążesz kabelek serwa i przeciągasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ja powiem dokładnie jak u mnie wygląda: łoże serwa jest na skrzydłach, tzn. na każdym skrzydle jedno łoże. i chyba zrobię tak: wciągnę szpagat zamocuję, okleję folią, a potem znajdę miejsce łoża, wytnę otwór, zamontuję serwo i przeciągnę kabelek. pytanie: błędem moim było chyba zamontowanie zawiasów w skrzydle na tym etapie? na całe szczęście trzymają się siłą kropelki ze szpilki CA. dzisiaj powinna przyjść folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm o szpilce nie pomyślałem, pewnie zastosowanie to takie co by ich nie wyrwało? a powiedz mi kolego wolno zwisające lotki itp muszą równo zwisać? tzn czy na zawiasach lotki powinny być na tym samym poziomie? chyba po podłaczeniu do serwa mozna je równo wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...???

Jak równo zwisają (swobodnie) to swiadczy o jednakowych wychyleniach (głównie).

Wszystkie stery muszą się lekko poruszać, tzn. zawiasy muszą być wklejone osiowo.

Długość popychaczy, wychylenia sterów itp. reguluj przed oklejeniem, bo wtedy można wprowadzać poprawki bez problemów, a na oklejonym już problemy mogą być.

Drobne korekty wychyleń po oblocie i trymowaniu, ale już tylko o 1/2 czy 1 obrót snapa, na gwincie.

W elektronice to się czuję jak małpa we fraku, ale sporo tu jest oblatanych w temacie i na pewno pomogą, więc pisz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.