Skocz do zawartości

Nie działa silnik - jak zdiagnozować


Bart_007

Rekomendowane odpowiedzi

czy i gdzie można by to próbować zdiagnozować i naprawić

Czy działa Ci serwo na tym padniętym kanale od gazu?

Jeżeli tak, to masz coś źle ustawione w nadajniku.

Sprawdź, czy np serwo nie reaguje na ruchy innych drażków niż tego od gazu - oznaczałoby to, że masz włączony jakiś mixer.

Zabawa z symulatorem też może pomóc - nie znam się na tym, ale chyba jest opcja oglądania wychyleń drążków na komputerze?

 

Ale najważniejsze, to spotkaj się z kimś kto ma pojęcie o RC i swój sprawny sprzęt do podmiany - wtedy wszystkie problemy mogą się rozwiązać.

 

PS

W Twoim radiu nie można zmieniać przypisania kanałów (silnik to konkretny numer w odbiorniku, wysokość konkretny itd).

Natomiast używanie jako sterowania silnika kanału podwozia, czy jakiegoś innego nie ma większego sensu - jeżeli jesteś początkujący nie dasz rady polatać.

 

Edit:

Masz funkcję servo travel - włącz ją sobie i obserwuj co się dzieje z wychyleniami i czy kanał gazu na pewno jest na minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze sprostuję w mx-12 kanał gazu jest na pierwszym kanale niezależnie od wybranego MODE aparatury.

attyla jesteś w błędzie! Jeśli przełączymy MODE 1 na MODE 2 to kanał gazu będziemy mieli na 3 kanale :) Bart spróbuj przełączyć na MODE 2 i podepnij pod 3 kanał regulator :)

Dziwne trochę - jakiś czas temu przerabiałem 2 nadajniki MX12 kolegów z mode 1 na mode 2 i kanał gazu został na swoim miejscu czyli CH1... Czyżby coś się zmieniło od tamtej pory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysokość z grzechotką i bez sprężyny to gaz, to się zgadzam ;)

Niestety nadajnik nie wie co jest podpięte w jaki kanał, więc wszystkie miksery i funkcje związane z wysokością działają na kanale 3 a wszystkie związane z gazem na kanale 1.

Dla przykładu podepnij serwa pod kanały 1 i 3. Wejdź w menu sub trim i trymij kanał "EL" czyli wysokość. Które serwo się porusza? Na kanale 3? Teraz zmień mode i powtórz eksperyment. Ciekawe co wyjdzie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym ci nie wierzył. Jestem tylko zdziwiony :)

Obaj koledzy latali Wigami (bez mikserów tylko dualrate), a potem jeden Pibrosem (mikser delta) jako drugim modelem i gaz w obu przypadkach podpinany był do CH1 - dlatego się zdziwiłem. Teraz nie mam nawet tych radyjek pod ręką żeby cokolwiek sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart_007_praca ja miałem podobny objaw w modelu Upgrade http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=7259

Na nic się zdawały się jakiekolwiek zmiany ustawienia i programowania, a najciekawsze że wszystko było sprawne.

Tandem odbiornik Hitec HFS-05MS z regulatorem Mystery FM10A nie pracował

Natomiast na zamontowanym odbiorniku bez problemu pracowały inne regulatory i tak samo ten regulator pracował z innymi odbiornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.