Skocz do zawartości

Graupner MZ-24 PRO czy warto w to brnąć?


Starless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chcę zamienić Aurorke ( bezproblemową notabene)  na jakieś nowoczesniejsze radio.

Zastanawiam się poważnie nad nowym Graupnerem MZ-32, ale ciężko go kupić , Jeti DS-14 lub najbardziej popularnym MZ- 24 PRO.

 

Nastik bardzo go chwali , ale wiadomo chce sprzedać.

 

Bedę niezmiernie wdzięczny za sugestie bardzie dosświadczonych Kolegów w tym temacie.

Czy kupienie Graupnera HOTT nie oznacza pakowanie sie na minę??

coś tam w necie było na ten temat.

Pozdrawiam, 

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz się z tym, że jak weźmiesz 14-kę to i tak będziesz musiał ją nieco rozszerzyć http://swshop.jetimodel.com/product_info.php?products_id=66209&language=en  ale cenowo wciąż będzie taniej niż 16-ka ale drożej niż MZ.

Przerabiałem Taranisa, MC20, i miałem chwilę styczność z MZ24 i jeśli chodzi o wysoką jakość i niestety cenę to Jeti stoi najwyżej w moim rankingu  :D . Tak samo jeśli chodzi o wygodę obsługi menu/wyświetlacza w polu, prostota Jeti dużo lepiej się sprawdzała. Pooglądaj filmiki jak wygląda menu i programowanie i jak to mówią "czym chata bogata ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

to moj trzeci sezon z mz18 (prawie to samo co 24).

Nie nie warto w to brnac- krotko.

 

Szerzej- jedynym plusem tego radia dla mnie bylo i jest swietne oprogramowanie. Cala reszta to lipa. Wczoraj wyrzucilem do kosza air module oraz telemetry box. Sensor telemetrii napiecia odbiornika zmienialem dwa razy.

Oryginalne aku to kpina, tak samo jak oryginalna ladowarka nadajnika. Wstyd, zenada.

 

Przechodze na frsky Horus x10s. Mialem w reku ocenilem i nie ma lewara- jest duzo lepszy pod kazdym wzgledem.

 

Uzywam radia tylko i wylacznie w lataniu wyczynowym F3A.

 

 

   Pozdrawiam

 

            Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

to moj trzeci sezon z mz18 (prawie to samo co 24).

Nie nie warto w to brnac- krotko.

 

Szerzej- jedynym plusem tego radia dla mnie bylo i jest swietne oprogramowanie. Cala reszta to lipa. Wczoraj wyrzucilem do kosza air module oraz telemetry box. Sensor telemetrii napiecia odbiornika zmienialem dwa razy.

Oryginalne aku to kpina, tak samo jak oryginalna ladowarka nadajnika. Wstyd, zenada.

 

Przechodze na frsky Horus x10s. Mialem w reku ocenilem i nie ma lewara- jest duzo lepszy pod kazdym wzgledem.

 

Uzywam radia tylko i wylacznie w lataniu wyczynowym F3A.

 

 

   Pozdrawiam

 

            Leszek

Witam

Z tego co przeczytałem to wniosek jeden radio dobre tylko padają moduły telemetrii które nie są częścią radia . Jeśli chodzi o aku i ładowarkę to czego można się spodziewać w tańszym modelu w MZ24 jest 4000 mAh a w MC-28  nawet brak ładowarki ,wystarczy kabel usb i ładowarka od telefonu .

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

dzieki wielkie, jestem prawie dogadany z Nastikiem  w temacie zakupu nowej MZ-32 w przyszłym tygodniu. Cena ok 1000 eur będzie.

Zasialiście mi teraz wątpliwości, nie chce kupować Jeti, gdyż latanie traktuję li tylko relaksowo, i nie chcę aparaturze poświecać zbyt dużo czasu, ma działać niezawodnie, mieć możliwie wszystko na pokładzie, być user friendly.

Rozbudowy mnie nie będą interesowały.  

A co to takiego ten Horus??

W jakich kwestiach wygrywa z Graupnerami??

 

Pozdrowienia, Piotr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co przeczytałem to wniosek jeden radio dobre tylko padają moduły telemetrii które nie są częścią radia . Jeśli chodzi o aku i ładowarkę to czego można się spodziewać w tańszym modelu w MZ24 jest 4000 mAh a w MC-28  nawet brak ładowarki ,wystarczy kabel usb i ładowarka od telefonu .

Pozdrawiam Tomek

Tak, oczywiscie, wystarczy kabel usb, ladowarka do telefonu, zestaw srubokretow, zestaw do lutowania i klej na goraco.

Baterie zmienilem na 8000 mah na samym poczatku. Nie napisalem ze telemetria pada tylko ze wyrzucilem a dlaczego ? bo jest do duszy.

 

 Nie oszukujmy sie na dzien dzisiejszy pomimo sporej promocji mz18 i mz24 sa to radia niszowe, Graupner oprocz nazwy w tym radiu (24 to samo) nie oferuje niczego o czym moglby ktos pomyslec. To kiepskiej, bardzo kiepskiej jakosc radio firmy SJ firmowane przez Graupnera.

Ma swietne oprogramowanie i tyle. 

Tomek, wiesz chyba ze w zestawie graupnera ladowarka do lipo jest tym samym co za 3 euro mozna kupic na ebaju z wysylka. Graupner chce za to samo prawie 25. I dostajesz sliczne pudelko :)

Wyzsze modele Graupnera sa juz czyms innym i o tak- sa warte zainteresowania. 

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Miałeś chyba pecha ze swoim radiem skoro była potrzeba używania takiego zestawu narzędzi włącznie z klejem na gorąco .Osobiście posiadałem  MZ24 oraz MC20 obecnie MC28 i jestem zadowolony poza tym uważam za zaletę możliwość ładowania z ładowarki od telefonu czy z usb komputera lub  w aucie .Krytyka radia powinna opierać się na konkretach takich jak spadł model z powodu zaniku łączności lub jakie posiada braki w oprogramowaniu . Dzisiaj spędziłem 5h na lotnisku z Graupnerem i fajnie było słuchać jak mruczy wariometr w telemetri podczas akrobacji .I chyba najważniejsze Kolega Piotr myśli o Mz32 to już chyba ta wyższa półka więc po co mącić wodę .

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyznacznikiem dobrej jakosci jest to ze model nie spada oraz to ze mozna z radiem milo spedzic czas na lotnisku to odpadam.

Tomku tezlatam tym radiem i nie spadaja mi modele ale gdy ktokolwiek  pyta mnie o moja opinie to odradzam.

Mi wystarcza poniewaz w F3A  nie potrzeba zbyt wiele od radia- same podstawowe rzeczy.

 

 Latam modelami RC od 1986 roku. Uzywalem roznych marek.

Nie naleze do osob ktore po kupieniu czegos aby potwierdzic sobie samemu dobry wybor- wszystkim chwala jaki to dobry zakup zrobili.

 

MZ18 i MZ24 to  bardzo slabej jakosci chinskie radia. Nawet NRDowskie signale byly w srodku lepiej wykonane. 

System Hott dziala dobrze, radio na swietne oprogramowanie ale sama jakosc to radia to najnizsza polka. 

MC20 i MC28  o ktorych piszesz ze jestes zadowolony to radia z wyzszej polki Graupnera i ja juz napisalem- TAK sa godne uwagi bo to dobre radia!!!!!

 

 Pozdrawiam

 

  Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyznacznikiem dobrej jakosci jest to ze model nie spada oraz to ze mozna z radiem milo spedzic czas na lotnisku to odpadam.

Tomku tezlatam tym radiem i nie spadaja mi modele ale gdy ktokolwiek  pyta mnie o moja opinie to odradzam.

Mi wystarcza poniewaz w F3A  nie potrzeba zbyt wiele od radia- same podstawowe rzeczy.

 

 Latam modelami RC od 1986 roku. Uzywalem roznych marek.

Nie naleze do osob ktore po kupieniu czegos aby potwierdzic sobie samemu dobry wybor- wszystkim chwala jaki to dobry zakup zrobili.

 

MZ18 i MZ24 to  bardzo slabej jakosci chinskie radia. Nawet NRDowskie signale byly w srodku lepiej wykonane. 

System Hott dziala dobrze, radio na swietne oprogramowanie ale sama jakosc to radia to najnizsza polka. 

MC20 i MC28  o ktorych piszesz ze jestes zadowolony to radia z wyzszej polki Graupnera i ja juz napisalem- TAK sa godne uwagi bo to dobre radia!!!!!

 

 Pozdrawiam

 

  Leszek

WITAM

MC20 i 28 to też produkcja Chińska ,napisałem też że byłem zadowolony z MZ24 .Chodzi mi o to że jak coś krytykujemy to należy podać konkrety co działa nie tak i co jest złe .

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MC20 i 28 to też produkcja Chińska ,napisałem też że byłem zadowolony z MZ24 .Chodzi mi o to że jak coś krytykujemy to należy podać konkrety co działa nie tak i co jest złe .

Pozdrawiam Tomek

\W chinach produkowane sa jak najbardziej rowniez bardzo wysokiej jakosci produkty. Ja uzylem jednak okreslenia "najtansza chinszczyzna" a to juz nic dobrego. 

Wyrazilem swoja opinie na temat czy warto wchodzic w ten model aparatury. Nie nie warto- w tej cenie dzisiaj to pomylka i brniecie w slepy zaulek.

 

 Zdaje sie ze ty Tomku rowniez nie brniesz w MZ24 tylko zmieniles aparature na cos co jest lepszej klasy i pozwala na inwestowanie w dluzszym okresie czasu.

Wiec nie warto :)

W tej cenie dzisiaj mozna miec Horusa X10S ktory oferuje o wiele nowoczesniejsze rozwiazania, lepsza i tansza telemetrie oraz o niebo wyzsza jakosc wykonania. Niestety Graupner i Futaba spia spokojnie gdy konkurencja pracuje. Frsky i Jeti to najlepsze tego przyklady jak mozna przejac lwia czesc rynku. 

 

  Kolega Piotr juz wybral MZ32 i to bardzo dobry wybor. 

 

    Pozdrawiam 

 

     Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.