Jump to content

motfil

Modelarz
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Dęblin
 • Zainteresowania
  modelarstwo lotnicze
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

419 profile views
 1. Witam . Sprawdż i wymień jeszcze rezystor w fajce , potrafi się upalić .
 2. Na nowej stronie Graupnera jest przedstawiony też jako samolotowy (https://www.graupner.com/9CH-2.4GHz-telemetry-receiver-Airplane-flight-controller-S1019-AIR.html#tab-5 ) a różnica polega na tym że mój ma vario . W tym temacie koledzy zamieszczali pliki trzeba sprawdzić , a na youtube są filmiki jak wgrać oprogramowanie do odbiornika sam osobiście z nich korzystałem .
 3. Potrzeba wgrać oprogramowanie samolotowe , ja tak miałem z 33579 wyjętym z fabrycznego drona graupnera . Przypominałem sobie jeszcze trzeba sprawdzić w telemetri czy jest ustawiony śmigłowiec czy samolot , ja miałem oprogramowanie do drona więc musiałem wgrać nowy program .
 4. Tak kiedyś słyszałem ale niech wypowie się ktoś co wie, ja w użytkowani nie widzę różnicy co prawda są w małych modelach którymi latam przy sobie .
 5. W Korei czyli w domu . Odbiornik GR 12 i GR 12L to różnica w zasięgu jeden chyba 4000 drugi 2000 (12L) , 12l posiada jedną antenę , mam obydwa i nie odczułem różnicy w lataniu .
 6. Nie sugeruj się silnikiem tylko szukaj uszczelki pod gażnik typ i średnica gardzieli . Patrząc na orginalną uszczelkę to raczej ona nie puszcza
 7. Wiesław minimalny silnik do tego modelu to 30 ,zrób wyższe podwozie i montuj ten silnik co posiadasz .
 8. W Holandii https://www.bigplanes.nl/contents/en-uk/p1003_wike-rc-ibef-battery-elimination-filter.html W USA taniej ale ja czekam z zakupem aż się trochę uspokoi .
 9. Cytat z modelmax podwójnie regulowane napięcie wyjściowe dla odbiorników i serwomechanizmów jeślim tego tam nie ma to szkoda 1500 zł bo takie zasilanie można zrobić na listwie .A jeśli chodzi o sterowanie KS jednym przewodem bez odniesienia to dalej w to wątpię niech wypowiedzą się elektronicy
 10. Ten przełączni włącza prąd do zapłonu z innego pakietu (zasilanie zapłonu jest rozdzielone od zasilania sterowania KS) , tym bec-iem zasilasz tylko sterowanie KS . Ale w Twoim przypadku jest bardzo proste rozwiązanie (widziałem w innym temacie jaki posiadasz PB ) tam masz rozdzielone ustawienie zasilania odbiornika i serw , więc ustaw 5V na odbiornik i KS podłącz bezpośrednio do odbiornika i po problemie . PS Na twoim schemacie jest jednożyłowe połączenie PB z odbiornikiem ale tam będą trzy żyły bo potrzeba podać też zasilanie .
 11. Czy aby bez połączenia masowego będzie działać ? A nie lepiej ten bec wstawić między PB a KS i wywalić ten dodatkowy aku , Lub zastosować Jeti SP 06 OPTO działa 3,5-8,4 V i jest w dobrej cenie .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.