Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ponieważ i u mnie w modelarni powstaje taka Katana ,dzwigar będzie zrobiony z dwóch listew balsowych 4 mm , klejonych i szlifowanych na 7 mm.

Natomiast na łącznik zastosujemy rurę duralową fi 20 a dlatego taką, poniewaz akurat taką "młody "miał a ja zrobiłem przyrząd do powiększenia orginalnych otworów

Pozwolę sobie go pokazać ,stalowy wykrojnik i wałek z białego Cibatool-u jak baza

 

przyrzdoa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już drugi dzień siedzę nad planami stateczników i jakoś mi wymiary nie pasują.

Chodzi o listewki "3/8x 1 Balsa" jeśli to wymiar w calach to 3/8 to ok 9.3mm a 1 cal to 2.54mm a wg planów są szerokości 17.8

Więc dręczy mnie problem jakie zastosować na krawędź natarcia SW oraz czy krawędź natarcia SK oraz krawędzie spływu SW oraz SK nie są za wąskie bo wg planów mają ok 9x9mm.

Czy nie będzie przesadą na krawędzie spływu listewka 25x9 zeszlifowana na klin.

 

 

Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :crazy:

I znowu kolejne pytanie, ale dla tych którzy już zakończyli budowę.

Jak ze środkiem ciężkości i serwami kierunku i wysokości zamocowanymi w tyle kadłuba.

Czy jest jakiś zapas, czy ogon nie za ciężki, może umieścić pod kabiną?

Lepiej spytać przed klejeniem niż później 2 razy przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Witam :crazy:

I znowu kolejne pytanie, ale dla tych którzy już zakończyli budowę.

Jak ze środkiem ciężkości i serwami kierunku i wysokości zamocowanymi w tyle kadłuba.

Czy jest jakiś zapas, czy ogon nie za ciężki, może umieścić pod kabiną?

Lepiej spytać przed klejeniem niż później 2 razy przerabiać.

 

Dobre pytanie :D.od poniedziałku będę składał katanę w całość.Zobaczymy jak to wyjdzie.Ja mam akurat w ogonie dwa serwa 20g więc lżejsze niż std.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączyłem do klubu budowy katany, elementy wycięte laserem już są w drodze do mnie. Nurtuje mnie jednak jedna sprawa, bo poczytałem forum i albo przeoczyłem albo nikt jeszcze tego nie napisał a mianowicie:

Jaka ma być prawidłowa rozpiętość skrzydeł i jaka długość kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka postów powyżej pytałem o listewki stateczników "3/8x 1 Balsa" czyli 9.5mm x 25.4mm które wg planu w skali 1/1 są szerokości 18mm i jak dotychczas cisza.

Dopiero po przeczytaniu podobnego tematu "Katana X-Lite 2m-relacja z budowy" jest informacja że model Katana 1400 powstał po przeskalowaniu planów modelu o rozpiętości 2metry więc opisy wymiarów na planie się nie zgadzają. Z przeliczenia jest to 70% wymiaru oryginalnego.

Myślę więc że ta ważna informacja dla budowniczych powinna się znaleźć również i w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Zapomniałem o małej Katanie :oops: Zająłem się dużą i tak wyszło.Coś na dniach się wyjaśni z wyważeniem bo pogoda się zrobiła i trzeba wreszcie ulotnić tą 1400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.