Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Wiem ze wszyscy maja mnie dosc, ale moze mi ktos na pw napisac ktore pliki mam dac znajomemu i do ktorego pliku jaka deska? Sam przod profilu jest "obciety" i moje pytanie - jak to pokryc balsa?

 

Dlaczego tak uparcie nie chcesz przejrzeć całej relacji, tam wszystko jest bardzo dokładnie opisane.Starałem się zrobić tak pliki żeby wszystko było jasne i chyba mi nie wyszło.Nazwa każdego pliku zawiera typ i grubość materiału oraz ilość desek.Te pliki należy oddać do wycięcia, pozostałe to plany modelu .Chyba nie umiesz odczytywać planów z tego co zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nazwa każdego pliku zawiera typ i grubość materiału oraz ilość desek.Te pliki należy oddać do wycięcia....

 

Tak napisałem w poprzednim poście i tak jest w rzeczywistości.Jak dotąd nikt nie zgłaszał mi problemu z wysyłaniem plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aha ha. Zwykle umiem czytac tylko te dxf to dla mnie czarna magia. Narazie katane musze zostawic na rzecz szybowczyka na kturym jeszcze sie poucze latac i startowac. Jak tylko skoncze to pierwszym moim tematem bedzie katanka (no w zimie pewnie jeszcze funtana mini z depronu ale to sie nie wlicza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu i ja ruszyłem ze swoją Kataną :D z tą drobną różnicą, że wycinam wszystko własnoręcznie. Nie jest lekko, ale o to głównie mi chodzi by ją zrobić bez niczyjej pomocy.

da04d2d20fdfdb2dm.jpg

 

Dzisiaj skończyłem wycinać elementy ze sklejki. Wyrzynarka włosowa spisuje się idealnie.

d12aecda427ea01fm.jpg

 

Jeszcze dzisiaj zabieram się za balsę. Może w takim tempie zdążę zrobić sobie prezent pod choinkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_G, Koniecznie przenieś serwo kierunku w okolice SC.Ze statecznika poziomego usuń listwę sosnową i daj płaskownik węglowy.Przekątne wzmocnienia w usterzeniu ogonowym wyrzuć lub daj z balsy 1,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wycinanek ciąg dalszy :D

9c7d87b6edc40085m.jpg

Jeszcze kilka elementów, których nie było w formatkach i składanie czas zacząć. Dopiero się okaże, na ile precyzyjnie to wszystko powycinałem.

 

Gold Lizard, czy ja pisałem gdziekolwiek, że buduję ten model na czas? Mógłbym kupować gotowce na pęczki, ale po co? Kupiłem jeden, złożyłem i wystarczy. Drugi zbudowałem na próbę z depronu i też mi wystarczy. Kolejne będą z balsy i sklejki, ponieważ materiały te bardziej przypadły mi do gustu. A wycinam ręcznie, bo jest to dla mnie odskocznia od codzienności, od stresu i wysiłku psychicznego w pracy. Im dłużej to robię, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem wiem, to taka odskocznia od codzienności. Dla mnie wycinanie części na model to nie potrzebna strata czasu. Wole dostać gotowe wycinki z dokładnością do 0.012 (czy jakoś tak) z pod lasera i kleić model usprawniając (dzięki pomocy Pana instruktora i innych doświadczonych modelarzy) konstrukcje. To nie wynika z mojego lenistwa, pewnie kiedyś budowa od 0 sprawi mi większą frajdę niż sklejanie z zestawu. A tak na temat, w przyszłym roku (wiosna) spróbuję zbudować tą katankę i mam kilka pytań: czy zamiast węgielka na łącznik połówek steru wysokości można użyć rurki tytanowej? Czy da się malować po foli (overclover?). Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zarobiles na te 120zl wydane na laser? łatwo przyszlo, łatwo poszło...

mnie wku***rza jak ktos tak o mowi ze kupi sobie czy zleci komus cos zamiast samemu zrobic (taniej i szybciej) a sam nigdy w zyciu ieniedzy nie zarobil... tylko żeruje na rodzicach... mam takie przypadki u nas na modelarnii ,że przychodzi młody, ktorego tatus jeździ beemą rocznik 2007 i jak widzi helika to od razu mowi: ja chce . Jak sie pyta ile kosztuje... to ja odpowiadam (z wyposarzeniem okolo 3-4tys.) a on Tanio... i na gadaniu sie kończy

 

w dzisiejszych czasach kazdy udaje lub chce udawać bogacza, choc nim nie jest...

ja sie przyznaje - nie jestem...

 

mi na moich początkach pomogli rodzice... wylozyli na aparature , i silnik mvvs 3,5ccm i dziekuje im szczerze za to

 

na reszte sprzetu musialem kilka lat sam zbierac... zarabiac itp...

dlatego jeszcze nigdy nie korzystalem z uslug np lasera jesli samemu moge wyciac... ,chyba ze trzeba cos wytoczyc...

 

Na belta i czesci zamienne(sporo juz tego bylo niestety ) sam zbieralem ... specjalnie zeby bylo taniej kupowalem uzywane albo z chin i skladalem po kazdej sróbeczce

na materialy i wyposarzenie extry tez zbieralem dosc dlugo (asp 75, serwa HD , mnostwo balsy zywica itp) choc moglem skorzysac z uslugi laserowej w sprawie zeberek nie zrobilem tego( za 70zl) bo wolalem kupic se beca i serwo na gaz

 

szanuje pieniądz , wiec nie daje go za darmo, nawet Księdzu

 

tak więc nie pisz ze to niepotrzebna strata czasu , bo niektórzy wola budować wszystko od podstaw -(większa satysfakcja jak lata) bo to jest przedewszystkim oszczednosc pieniedzy dzieki ktorym mozna kupic reszte sprzetu...

 

takie jest moje zdanie i tego bede sie trzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas który musiałbym poświęcić na wycinanie jest dla mnie droższy niż sama usługa wycinania dlatego zlecam teraz cięcie.Sam też bym dał radę i wycinam czasem elementy ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.