Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Jeszcze nie oblatana, cały czas walczę z dużą kataną, chcę uzdatnić obie do lotu jak najszybciej.Małą polatam chwilę i pewnie pójdzie do sprzedania natomiast dużą pobawię się dłużej.Napewno fotki z oblotu będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Wagi nie znam na ten moment, ale ASP FS61 waży chyba więcej niż OS 55AX i AX spokojnie można założyć a już o jego większej mocy nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie i ja postanowiłem zmajstrować sobie taką Katanke.

 

Długo wstrzymywałem się bo chciałem zobaczyć jak to lata w wykonaniu kogoś z forum, niestety się nie doczekałem i chyba muszę sam sprawdzić. :rotfl:

 

Tak się obecnie prezentuje moje maleństwo:

 

album_pic.php?pic_id=1495

 

album_pic.php?pic_id=1496

 

A tak przy okazji to jak tam postępy przy waszych Katankach, caly czas z niecierpliwością czekam na oblot. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla ciekawych katana oblatana w dniu dzisiejszym dużo stresu adrenalina na ful bo to mój pierwszy model spalinowy tej wielkości. Silnik jaki założyłem to ASP FS91AR start po 4 metrach i co najważniejsze zero trymowania model idzie jak po sznurku. Tak że kto buduje ten modelik może być pewny że nie wyrzucił pieniędzy katanka lata po prostu rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jaką wagę miała katana z tym motorkiem ?

 

Niestety waga nie najlepsza dokładnie z pełnym zbiornikiem paliwa 2710 zbiornik 400 ml ,z drugiej strony sam napęd silnik łoże ,śmigło i kołpak to ponad 840g . Pomimo tej wagi model wcale nie jest szybki przy lądowaniu ,faktem jest że ze zbiornikiem trochę przesadziłem długość lotu to 20 min ze znacznym zapasem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszło wyważenie modelu, gdzie zostały umieszczone serwa SK, SW ewentualnie jak zostało rozmieszczone wyposażenie.

 

Faktycznie moglem od razu napisać co i jak :oops: kierunek i wysokość serwa standard HXT5010 zamocowane z tyłu kadłuba ,lotki HS311 zasilanie Li-pol 2S 1800mAh i bec silnik jak napisałem wcześniej ASP 91. SC wyszedl mi 110mm od krawędzi natarcia w praktyce prawie na samym dźwigarze ,żadnego doważania czy manewrowania pakietem leży zaraz za rurą skrzydła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.