Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
Gdzieś kiedyś wyczytałem, że to jest statecznik poziomy, bo nadaje stateczność w poziomie... :roll:

 

Eee, no bez przesady. :)

 

Edit: dziś wyciąłem z laminatu dźwignie sterowe i wkleiłem je do lotek, polutowałem na kwas popychacze, zmontowałem wszystko na próbę i wygląda na to że działa (znowu się udało :jupi: )

 

dsc0093fv7.jpg

 

Aaaaa, w sprawie kontrowersyjnych serw Hyperion Atlas >>> zamówiłem dwa na usterzenie ogonowe i takie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakuban, trójkąty wzmacniające, jeżeli mają być właśnie "wzmacniające", powinny mieć słoje ułożone wzdłuż swobodnej krawędzi. Chyba, że są tylko na ozdobę lub jako element mający ułatwić przyklejanie folii. Na Twoim zdjęciu niektóre tak mają a inne nie - tak mi się rzuciło na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak myślałem... A bynajmniej tak by było nawet logicznie. Niemniej wolałem się upewnić.

 

Niekoniecznie. Trójkąty wzmacniające nie zawsze są trójkątami prostokątnymi.

 

Co doskonale widać na jednym ze zdjęć statecznika pionowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Callab ma racje bez sprzecznie, słoje powinny być wzdłuż najdłuższej krawędzi trójkąta

 

No to też nie musi tak być, że ta swobodna (czytaj nie przyklejona do listewek) krawędź trójkąta jest najdłuższa :-) Lewy, górny trójkąt na zdjęciu Kuby jest chyba równoboczny.

Ale to już takie dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazane przez Was uwagi. W związku z tym, co proponujecie? Wymieniać trójkąty czy nie? Osobiście uważam że lepiej jest to zostawić tak jak jest, tym bardziej, że całe stateczniki, a szczególnie trójkąty są wykonane z bardzo twardej i solidnej balsy, osobiście przeze mnie wybranej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Moim zdaniem wymieniać nie trzeba, ale na przyszłość - już nie sama wytrzymałość, skoro solidna balsa, ale poprawia to znacznie sztywność statecznika.

Nie trzeba, ale póki na wierzchu, to bym wymienił...

 

Albo dokleić paseczki z balsy 1mm na CA lub nasączyć rzadkim CA samą balsę , to poskleja włókna ze sobą i będzie ok.Traz już nie ma sensu wycinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.