Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze.Obserwuje to forum i dochodze do wniosku ze wielu MODELARZY angazuje swoj czas i srodki w budowe takzwanej KATANY,ktora moim zdaniem na to miano nie zasluguje.Ja nazwalbym to" kantanom": a PIETRO TERZI z pewnoscia podzielilby moje zdanie .PS . Moja pierwsza KATANE zbudowalem w 1992-2,30 M.Teras buduje 1,83-VOLL - GFK wedlog FMT.5/92,wlasnej konstrukcji -formy.Z powazaniem HENRY.A moze cos wlasnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Szanowni Forumowicze.Obserwuje to forum i dochodze do wniosku ze wielu MODELARZY angazuje swoj czas i srodki w budowe takzwanej KATANY,ktora moim zdaniem na to miano nie zasluguje.Ja nazwalbym to" kantanom": a PIETRO TERZI z pewnoscia podzielilby moje zdanie .PS . Moja pierwsza KATANE zbudowalem w 1992-2,30 M.Teras buduje 1,83-VOLL - GFK wedlog FMT.5/92,wlasnej konstrukcji -formy.Z powazaniem HENRY.A moze cos wlasnego?

 

No cóż Bobo z twojej wypowiedzi wynika że zmarnowałem(zmarnowaliśmy) czas poświęcając czas i pieniądze temu modelowi,zastanawiam mnie jednak Twoje podejście do tematu może mnie oświecisz i wskażesz drogę w jaki sposób zbudować tą prawdziwą Katanę a najlepiej przedstawił swoje prace na których moglibyśmy się nie wiem wzorować brać przykład. Tak naprawdę nie widzę wielkiej różnicy ale to moje zdanie bardzo chętnie przyjmę wszystkie wskazówki które naprowadzą mnie na tą poprawna drogę budowy tegoż modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo. Tworca dlugo zastanawial sie nad nazwa. Nazwa Funtana, ktora stworzyl Sebastiano Silvestri nie mogla byc uzyta, gdyz moglyby byc problemy z jego strony. Dlatego osoba, ktora je narysowala, nazwala model katana z Xem na koncu. Chodzilo o to, zeby byl ten model kojarzony z ksztaltami slynnej funtany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---defetystyczny mąciwoda ten bobo-----

czy trzymacie się(krzysiek i sławek) planowanego skrętu silnika w prawo?

sławek - to samo pytanie do wyrobu katanopodobnego 2x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z uwagą Waszą budowę i coraz bardziej podoba mi się ten model, mam obawy czy zdołał bym go zbudować.Ale bardzo chciałbym go mieć :oops: dlatego chcę prosić Sławka lub Krzysztofa by porównali modele które budują do tej z mojego linku.

http://www.rcworld.pl/shop/index.php?products=product&prod_id=2883

bo wymiarowo pasuje.

edit 20 listopad. Jaką wagę uzyskaliście bez wyposarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano, też się nad nim zastanawiałem ale jakoś mi przeszło.Postanowiłem zrobić sam.Cena wyjdzie podobna.Na temat tej z www.rcworld.pl nie mogę sie wypowiedzieć bo nie widziałem jej na oczy.Będąc w Katowicach przejeżdżałem obok tego sklepu ale nie miałem czasu wstąpić.Szkoda, przyjrzał bym się dokładnie taj Katanie.Co do tej forumowej Katany nie jest ona szczególnie trudna w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę z uwagą Waszą budowę i coraz bardziej podoba mi się ten model, mam obawy czy zdołał bym go zbudować.Ale bardzo chciałbym go mieć :oops: dlatego chcę prosić Sławka lub Krzysztofa by porównali modele które budują do tej z mojego linku.

http://www.rcworld.pl/sho...ct&prod_id=2883

bo wymiarowo pasuje.

 

Tak naprawdę Jono widząc twoje prace związane z odbudową Future zrobisz katanę z zawiązanymi oczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
... Moja pierwsza KATANE zbudowalem w 1992-2,30 M.Teras buduje 1,83-VOLL - GFK wedlog FMT.5/92,wlasnej konstrukcji -formy.Z powazaniem HENRY.A moze cos wlasnego?

Odnoszę wrażenie że czuje się pan lepszym modelarzem od kolegow z forum ?

mówi pan o budowie modelu własnego ? Według FMT 5/92 to też nie jest własne? . Co do form to R&G daje takie materiały książki sprzęt i żywice że forma jest jak smarowanie chlebka masłem. Dla rekreacji i zabawy klepanie formy na jeden model na którego cfk ,gfk , i reszta bedzie kosztowala tyle co 3 katany nie ma sensu. Stare przyslowie mówi lepsze jest wrogiem dobrego. Mój znajomy z Niemiec zawsze mówi o negatywnej rutynie. A ja mogę powiedzieć o jego lataniu że dobrze wychodzi mu pikowanie i tepienie kretów i nie pomagają mu modele po 5000 Euro z GFK i CFK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeszcze raz dziekuje za udostepnienie planow Slawkowi.

Wyciete elementy firma Artex juz dostarczyla.

Moge zaczac relacje z budowy mojej Katany wszystkie sugestie i uwagi mile widziane gdyz to moj pierwszy model wykonywany samodzielnie.

Mam pytanie czym kleicie to klejem CA czy jakimis pochodnym Wikolu.

Mam klej CA firmy WURTH szybko wiaze i klej UHU typu wikol tylko ze on troszke czasu potrzebuje do schniecia.

A o to moje elementy po otwarciu paczki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6e1b6a9a71df66d.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f5b04e2b60622d1.html

I elementy dokupione u nas w sklepie modelarskim:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/028b22f788fcb8f8.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kleiłem CA , a większe elementy cieniutką spoiną z Distalu (klej epoksydowy).Wstawiaj fotki może przez www.imageshack.us to będą się otwierały w postach.Byle były w jakimś rozsądnym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam z imageshack.Nieważne.Dziś dokończyłem oklejanie balsą skrzydeł, jutro zrobię może lotki.Chcę okleić skrzydła jak najszybciej bo już w sobotę miałem robić dużą Katanę i nie wyszło.Tym bardziej się śpieszę bo zamówiłem wycięcie wręg do pewnego małego dwupłata :D

Ale już coraz więcej widać "latającego urządzenia Katanopodobnego" nazwanego parę postów wstecz "katanom" :D

 

dsc0053sd4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.