Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Maske silnika byś wystrugal do niej... ;) Chyba nie pozwolisz żeby Katana skończyła jak nieszczęsny Giles (bez maski już od 2 lat) , który mimo, że gotowy do lotu, polecieć jakoś nie może... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie twoja pomoc Sławku w przeskalowaniu planów , model by nie powstał . Jeszcze raz wielkie dzięki . :D :*

Tak wygląda od dołu .

modeli010wr0.jpg

w800.png

 

Jako ciekawostkę podam , że wycięte w poszyciu 54 otwory w balsie 1,5 mm ważą raptem 9 gram . Jaki jest sens ich robienia to nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Moja córcia zachorowała :( więc wziąłem sobie dwa dni opieki nad dzieckiem.W związku z nieoczekiwanym wolnym czasem zamocowałem nakrętki kłowe do mocowania łoża silnika, rozwierciłem dziury pod silnik w łożu , podciąłem kołpak tak aby pasowały większe śmigła.Jutro może złożę mniej więcej model do kupy i zobaczę jak będzie z wyważeniem.

 

ASP FS61AR

dsc0075be9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dolne wyprofilowania kadłuba musisz przesunąć o jedną pozycję do tyłu, listwy powinny być prosto.Zapomniałem umieścić jednego pół żeberka na formatkach :oops: .Trzeba je dorobić ręcznie.Ja serwa na lotki daję GWS PARK (około 3,5kg/cm), na ster wysokości i kierunku Hyperion Atlas mini (cyfrowe z metalowymi przekładniami).Na gaz GWS NARO PRO 13g.Pozostałe są mini 20g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tu kolega Krzysiek opisał budowę swojej Katany z tych samych planów.Co prawda jest to wersja elektryczna ale naprawdę warto spojrzeć na zmiany jakich dokonał w swoim modelu oraz na jakość jego wykonania http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=9855&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.