Skocz do zawartości

Katana X-lite 1,4 m-(budowa )-wspólny temat.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Jak masz możliwość ASP FS91 to taki odrazu załóż. Fs61 będzie za cienki. U mnie FS 70 był odpowiedni ale FS91 będzie jeszcze lepszy tym bardziej że katana ma ciężką :ass:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 446
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Niestety nie kupię w przeciągu jednego miesiąca dwóch silników, bo dostałbym od żony nakaz eksmisji :mrgreen:

Chyba, że znajdę chętnego na nówkę FS61...

 

W sumie, to zanim będę mógł zainstalować silnik, miną jeszcze z dwa miesiące, więc problemu nie ma, a bezużytecznie leżeć na półce też nie będzie, bo na wyposażenie czeka jeszcze gotowa Wilga z Artexu. O ile do niej nie będzie znowu za duży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Na FS61 poleci ale szału nie będzie. Akrobacja nie składa się przecież z samych zawisów. Poza tym X-lite lata świetnie, na małych wychyleniach jak trenerek. Jak to mówią: " będziesz Pan zadowolony" :D . Jak cos to mozesz do mnie przedzwonić to moze podpowiem Ci to i owo . (PW)

 

Sprzedałem Krzyśkowi FS30 właśnie do Wilgi z Artexu go użył, podobno świetnie lata z tym motorkiem. FS61 to obedrze folię z tej małej Wilgi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie kupię w przeciągu jednego miesiąca dwóch silników, bo dostałbym od żony nakaz eksmisji :mrgreen:

Chyba, że znajdę chętnego na nówkę FS61...

 

W sumie, to zanim będę mógł zainstalować silnik, miną jeszcze z dwa miesiące, więc problemu nie ma, a bezużytecznie leżeć na półce też nie będzie, bo na wyposażenie czeka jeszcze gotowa Wilga z Artexu. O ile do niej nie będzie znowu za duży :D

 

Witaj

 

Jak zmieścisz się do lotu w wadze 2300 to FS61 będzie odpowiednim silnikiem jeżeli model wyjdzie ciężej to Sławek ma racje FS91 , co do wilgi to trochę przesadziłeś FS61 rozerwie ja na strzępy . Kupiłem od Sławka 30-tke i do wilgi to wymarzony silnik na zbiorniku 240 ml latasz do znudzenia tak naprawdę nigdy nie mierzyłem dokładnie czasu lotu ale graniczył on w 20 do 30 min i cos tam w zbiorniku zostawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do wilgi to trochę przesadziłeś FS61 rozerwie ja na strzępy

Wiem, czasami zdarzy mi się klepnąć coś bez zastanowienia.

Jak przerobię statecznik poziomy i nie będę musiał doważać przodu tak jak Sławek, zrobię lekkie przednie podwozie i maskę silnika, to jest szansa na 2300g. W tej chwili, cały model, jedynie bez sklejonych lotek, waży 810g. Z czego mogę jeszcze obciąć z 30g, ale dojdzie za to ciężar folii, czyli jakieś 130g.

Montując zbiornik 240 ml, i tak wlewam do niego tylko 120 ml paliwa, prawda? Mówię o zbiorniku z centralnie montowanymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montując zbiornik 240 ml, i tak wlewam do niego tylko 120 ml paliwa, prawda? Mówię o zbiorniku z centralnie montowanymi przewodami.

 

Tak - a reszta objętości na PIANĘ :crazy:

A na serio - dlaczego ?? Ja leję do pełna i latam :devil:

 

ps. dyć węzyk jest giętki z ciężarkiem ( smokiem ) na końcu ...

Aaa - obawiasz się że się przeleje przez gaźnik ?? - Bez obawy - nie przeleje się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W tej mojej Katanie co to teraz ją ma buwi777 lałem paliwo aż do górnej ścianki, zostawał tylko bąbelek powietrza. Nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Napotkałem dość duży problem w budowie katy. Otóż, kadłub leżał ponad miesiąc na szafie, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że koniec kadłuba pokręciło w dwóch miejscach. Najlepszym sposobem by było, rozkleić wszystko i poskładać od nowa, tylko że kształt sklejki i balsy pozostanie. i boje się to rozklejać. :P Postanowiłem, że przykleję deskę balsy 1mm w miejscach zapadniętych i krzywych i wszystko wyprofiluję poprzez szlifowanie. Czy to jest w miarę dobry pomysł, mi się wydaje najrozsądniejszy.

 

 

Najgorzej jest z lewą stroną,a le myślę że jakoś to się da naprawić :)

dsc08923a.jpg

dsc08922j.jpg

 

A i jeszcze w jednej kwestii się zastanawiam, może to jest śmieszne, ale jak to ma być wklejone??? Rozumiem że mam również skrócić domek o ok. 12mm, czyli tą sklejkę która widnieje na zdjęciu, dobrze rozumiem, żeby nie palnąć jakieś wtopy :? Również muszę podciąć ok 5mm sklejkę, aby się oparła o wręgę, ponieważ brakło mi sklejki po doklejeniu jeszcze jednej wręgi zwanej "fireewall" chyba :P

1.

232322233.jpg

2.

dsc08927.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Kadłub w pogiętym miejscu spryskaj obficie płynem do szyb na amoniaku i podginając palcami wysusz suszarką do włosów. Co do wręgi to trzeba uzupełnić te brakujące kilka mm balsą. Ja zrobiłem skuchę w formatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje maleństwo :D

dew80p.jpg

 

Powoli prace idą na przód. Zastanawiam się czy skracać domek. Silnik ASF FS61 mieści się na styk. Nie wiem też jak się zabrać do serwa steru wysokości. Mam zamiar przenieść go najbliżej SC, ale wtedy dojdzie spora waga długich bowdenów z drutem stalowym 2mm. Waga drutu to około 60g. Ster kierunku będzie na linkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Domku silnika nie skracaj, lepiej żeby silnik był ten 1-2 cm wysunięty bardziej do przodu. Co do bowdenów to dałbym plastikowe fi 3mm z cienkim rdzeniem z drutu w otulinie (gwiazdkowe) .Jeżeli przykleisz osłonkę bowdenu w kilku miejscach w kadłubie to nie będzie raczej problemu z jego sztywnością. Zamiast drutu 2mm możesz użyć popychaczy (prętów) węglowych fi 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Katana rowniez juz na wykonczeniu:

album_pic.php?pic_id=4093

 

Teraz pozostaje jedynie kwestia tego jakie dac jej wnetrznosci. Planuje naped elektryczny i zastanawiam sie jaki silnik i pakiet umiescic. Model wyszedl mi dosc ciezki, caly model wraz z serwami i odbiornikiem lecz bez silnika, regulatora, pakietu i bez metalowego mocowania na silnik wazy: 1450 gram. Jednak jako iz moga pojawic sie problemy z wyważeniem, to moge zastosowac mocowanie silnika ( 85 gram) - widoczne na zdjeciu.

 

Jaki zatem najlepiej byloby zastosowac silnik? (najchetniej jakis z hobbycity)

 

Dodam iz posiadam pakiety 2200mAh 3S1P 25C ale zapewne bede musial kupic jakies z wieksza ilosc cel. Za wszelkie wskazowki co do napedu i smigla bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wadze najlepsze rozwiązanie to pakiet 5S 3000mah i silnik TR 42-50 650Kv. Zestaw daje ogromny zapas mocy przy modelu 2,2-2,3 kg. Zestaw, który proponuje Leszek wg mnie jest najlepszy do modelu 3D o wadze max 1,8kg. Mam taki zestaw u siebie, waga modelu 1650g, ciąg zadowalający, w granicach 2,8kg na apc14x7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.