Jump to content

Ukrècenie wału korbowwgo


RV4
 Share

Recommended Posts

Koledzy mam pytanko,czy ktoś z Was miał przyjemność serwisować silnik na gwarancji u Jakuba w f3m?.Pytam gdyż zależy mi na czasie wiadomo sezon a nie chciał bym by to trwało do września.Wczoraj miałem pecha i po starcie ukrèciło mi wał korbowy w silniku Dle 55.Dobrze że na wysokości ok 30m,szybki zawrót i ládowanie z wiatrem po ok 500m,obyło się bez strat w modelu całe szczęście.Maska naruszona,żeberka i jedno złamane,dla mnie to trochę dziwne musialo dostać kołpakiem lub piastà.Silnik ma wypalone 40l także niewiele.Dwa lata temu miałem podobny przypadek po wymianie wału na nowy,tylko że śmigło zostało,w tym przypadku odmaszerowało wbijając się w ziemię.

Ukrècenie wału korbowego

post-3046-0-20048500-1529096410_thumb.jpg

post-3046-0-50607600-1529096461_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To trzeba mieć pecha????.Dziesięć lat użytkuję DL50 i nic takiego się nie zdażyło.Jeśli mają części to sama wymiana wału to maks godzina.Prawdopodobnie masz źle wyważone śmigła albo te wały są do ????.

Link to comment
Share on other sites

Paweł tam w radiu po lewej stronie (mode2) lub po prawej (mode1) masz taki mały drążek z możliwością ustawiania wartości pośrednich miedzy pełnym gazem a minimalnym gazem.

Warto od czasu do czasu z tej opcji skorzystać , wtedy wal tak szybko się nie ukręca ;)

Link to comment
Share on other sites

Przy tak dużym śmigle wyważa się cały komplet śmigło- podstawa kołpaka- kołpak na wyważarce z asymetrycznym podparciem osi. Można najlepiej wyważyć śmigło a nie wyważony kołpak zrobi swoją robotę. Poza tym przyłączam się do opinii Tomka. Niewyważenie + pełny gaz na 99 % czasu latania i jaki efekt ... było do przewidzenia. Trzeba mieć naprawdę talent, żeby zarżnąć w ten sposób 2 DLE.....

Link to comment
Share on other sites

Kołpak i śmigło wyważone,te elementy wykluczam.Jakość materiałów schodzi poniżej krytyki,tym bardziej że dwa lata temu miałem taki sam przypadek po zakupie nowego wału.A stary pracuje do dnia dzisiejszego.

Link to comment
Share on other sites

Urwac w DLE dwa waly przy piascie w ciagu dwoch lat, to na moj gust troche za duzo przypadkow. Nie koniecznie przypisywalbym wine za ten stan rzeczy zlej jakosci materialow, bo wowczas jednak o podobnych przypadkach daloby sie uslyszec od innych uzytkownikow. Akurat nic tak szybko nie rozchodzi sie po swiecie, jak narzekania na wszelkich forach na temat zlej jakosci czegokolwiek, a ja o urwanych walach w DLE jeszcze dotychczas nigdy nie slyszalem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.