Jump to content

zdz 80 rv-j Pomocy


malboro_1981
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich mam prośbę o podpowiedzieć jak prawidłowo ustawić zapłon w silniku ponieważ raz strzela w gaźnik a raz w tłumik a jak ustawie że nie strzela to problem z odpaleniem na piascie mam 2 kreski koło siebie i jedna dalej wyglada to tak jakby czujnik miał być pomiędzy tymi dwoma a na 3 konczy sie czujnik tak mi sie wydaje

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na piaście śmigła masz tylko magnes, w moim egzemplarzu kreska jest na karterze przy pierwszym łożysku wału przy piaście śmigła tam gdzie jest przykręcony czujniki oznacza koniec jego mocowania i o ile pamiętam to śruby mocujące wypadają mniej więcej w środku zakresu regulacji czujnika. Poczytaj to : http://www.rcuniverse.com/forum/gas-engines-142/8765674-zdz-super80-right-arm-shoulder-killer.html

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Odkupiłem od kolegi prawie nowego ZDZ 80RVJ. Cena była bardzo przystępna, gdyż kolega nie był w stanie uruchomić go w przewidywalnym czasie i potem wyregulować.

Pomyślałem sobie, że popełnia szkolny błąd i ja bez problemu poradzę sobie z tym silnikiem. Znalazłem niedrożny kanał pobierający zmiany ciśnienia w karterze do pompy paliwowej gaźnika i sądziłem, że już po problemie. Niestety to był dopiero początek mojej wielodniowej walki z tym silnikiem. Miałem momenty załamania i chciało mi się wyć z tej niemocy.

Już nie będę płakał nad sobą. W punktach napiszę co zrobiłem, aby opanować ten wredny silnik.

 1. Pozycja głowicą w dół, jest zabroniona dla tego silnika. W tej pozycji silnika świeca zapłonowa jest sucha, albo za chwilę  mokra i silnik nie chce dać żadnej oznaki życia. Odpalenie go w tej pozycji jest zupełnym przypadkiem.
 2. Ustawiłem go głowicą w poziomie, nadmiar paliwa zaczął spływać do wydechu i silnik zaczął wydawać "ludzkie dźwięki"
 3. Nie zauważyłem na filmikach YouTube, aby użytkownicy ZDZ 80RVJ (czarna głowica) mieli silniki umieszczone głowicą w dół. Myślę, że ten fakt potwierdza moją teorię o zalewaniu się świecy zapłonowej, podczas uruchamiania z głowicą ustawioną w dół.
 4. Stwierdzam: proponowane przez producenta ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu, "na suwmiarkę",  jest delikatnie mówiąc bardzo nieprofesjonalne. Z braku informacji o konkretnej wartości kątowej wyprzedzenia zapłonu, ustawiłem tak zalecał producent. Silnik odpalał się "byle jak", tak samo regulował się i nie był demonem mocy.
 5. Zrezygnowałem z oryginalnego układu zapłonowego i zastosowałem chiński układ zapłonowy Rcexl wraz z chińskim czujnikiem Halla. Trzeba pamiętać o tym, że ZDZ-ty mają odwrotnie wklejony w piastę magnes neodymowy. Dlatego z obudowy trzeba wyjąć czujnik i obrócić o 180 stopni. Odradzam wyjmowanie magnesu z piasty i obracanie go.
 6. Kąt wyprzedzenia zapłonu ustawiłem na 28-30 stopni przed zewnętrznym zwrotnym punktem tłoka. Oczywiście ustawiłem go bardzo precyzyjnie, używając dużego kątomierza i czujnika zegarowego.
 7. Hybryda: ZDZ  80RVJ + zapłon Rcexl okazała się demonem mocy, stabilne niskie obroty, cudowne przechodzenie z niskich na wysokie i odwrotnie, i jest przewidywalny podczas uruchamiania.
 8. Poza tym słyszałem, że po przepaleniu 50-60 litrów benzyny ten silnik jeszcze lepiej pracuje.
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.