Skocz do zawartości

Małe zwinne wariactwo na coxie 0,8cc


Konrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że narazie nie mam czym latać(znaczy się mam ale potrzebuje malego modeliku do polatania przed domem) chciałbym was prosić o radę co ciekawego można wystrugać z depronu pod silniczek cox 0,8cc w przeciągu nie więcej jak 3 godzin.Nie chodzi mi tu o dokładne plany gdyż nie mam drukarki,ale głownie o sam zarys modelu,mile widziany jakiś ufolot.Sprawa raczej dość pilna.Skrzydełka i delty raczej odpadają,ale nie koniecznie,zależy mi na tym aby model był na tym silniczku w miare szybki i zwinny ale nie koniecznie bardzo nerwowy.Ze względu na mikroskopijną moc tego coxika (baby bee) preferowałbym raczej coś małego o rozpietosci nie przekraczającej 70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do działu to sam nie wiem,jakby coś było nie tak to przepraszam i proszę moderatora o przesunięcie.Basic odpada,już kiedyś go zbudowałem,skorzystam ze strony z planami podesłanymi przez MASKA(jeszcze raz dzieki),upatrzyłem sobie modelik o nazwie blink,w piętek wieczorem postaram się zacząć budowę i w sobote późnym popołudniem go oblatam.Wczoraj eksperymentowałem z dość ciekawym deproniakiem ale coxik okazał się za słaby a profil zbyt gruby,po prostej lecial bez wznoszenia ale o zakretach mowy nie bylo(gleba).Model oklejony jest taśmą,klejony żywicą z bialego depronu 6mm,skrzydło konstrukcyjne depronowe kryte depronem 6mm,wszystko wzmocnione sosna i sklejką,gruby profil,no ale to nie pod ten silniczek.Na jakiej zasadzie wyważa się delty i inne tego typu dziwnoloty :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.