Skocz do zawartości

Regeneracja aluminiowej tulejki


Marek_Spy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda tyle ze nie mam tokarki, a taką nierdzewke to raczej na gorąco wyoblali, poslalem zapytania do warsztatów ale odpowiedzi nie ma,myślałem o rurce ciekosciennej takiej jak na anteny teleskopowe ale nie ma o średnicy 10mm. Na razie brak konceptu

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Może słabo czytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Prawdopodobnie byłbym w stanie wytoczyć taką tulejkę, posiłkując się "specjalnymi środkami"  ;). Ale to więcej niź cały 12-to godzinny dzień roboty (dorabianie narzędzi i przyrządów operacyjnych)...

Potrzebny będzie normatywny rysunek techniczny, jeżeli nie jesteś biegły w tym temacie to trzeba wykonać na podstawie tej zużytej i współpracujących z nią elementów plus ew. korekta konstrukcyjna dla zwiększenia żywotności. Obawiam się, że to nie będzie opłacalne z powodu kosztów tej całej zabawy.

Jeżeli koszt nowej takiej tulejki - jak wynika ze znacznie dalszych wpisów - to kilkaset złotych, to wytoczenie dwóch może już być uzasadnione ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koszt nowej takiej tulejki - jak wynika ze znacznie dalszych wpisów - to kilkaset złotych, to wytoczenie dwóch może już być uzasadnione ekonomicznie.

Pojecie względne bo nowy jak widzisz kosztuje 500 zł to jest cały nowy bo pozostałe elementy tez są zuzyte, teraz mając jeden zalutowany rozebralem ten wyjęty i tylko oringi leja i koszt naprawy 5 zl. Zobaczymy czy ostatni bedzie przetarty moze tylko tez oringi, a te tulejki wytoczone przez Ciebie wytrzymaja powiedzmy 100kkm? A w międzyczasie poszukalem i w sumie można dac inne sterowanie dorabiając jedna tuleje łącząca

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.