Jump to content

Regulator YEP 40A - problem


Strus00072
 Share

Recommended Posts

Witam,

Posiadam regulator YEP 40A. Zamontowany jest w moim heli 450. Reszta wyposażenia to aku LiPol 3S 30C 11.1V 2450mAh, oraz silnik Typhoon 2215. Problem pojawia się podczas próby uruchomienia silnika. A więc: regiel został zaprogramowany kartą programującą wg wszelakich pomocy z internetu. Silnik jest poprawnie podłączony. Aparatura hitec optic 6 35MHz też jest ok. Krzywe gazu są poprawnie ustawione. Wszystko podłączone, rozkręcam silnik popychając drążek. W momencie kiedy przekraczam na oko 50-60% gazu silnik zaczyna zwalniać i mając pełen gaz pracuje on mniej więcej z połową gazu i wyraźnie słychać iż nie pracuje równo tylko faluje. Co może być przyczyną? Złe ustawienia czy uszkodzony regiel? A może silnik? Zarówno silnik jak i regiel są nowe i jeszcze nie latały.

Pozdrawiam

Robert

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Timing ustawiony na 18st. Próbowałem wszystkich opcji jakie są dostępne. Nic nie działa. Aku jest świeżo naładowane. Też na początku myślałem że może napięcie spada ale to by oznaczało uszkodzony lipol. Ładowarka by zakomunikowała o tym fakcie. Może któryś z tranzystorów?

Link to comment
Share on other sites

Podłącz jakiś miernik napięcia pod akumulator i sprawdzaj jakie jest napięcie podczas pracy silnika. Może cut-off wysoko ustawiony.

To że aku nowe wcale nie oznacza że jest OK. Najlepiej sprawdzić pod innym pakietem. Nie latam heli ale myślę że można sprawdzić ten napęd bez łopat żeby zobaczyć jak się zachowuje bez obciążenia.

Link to comment
Share on other sites

Czy masz ustawionego governora w regulatorze? Potrafi namieszać z obrotami.Jeśli jest wyłączony to stawiałbym jednak na pakiet. Regulatory do heli często zamiast typowego cut off mają właśnie falowanie obrotów jako sygnał o niskim napięciu. Tak jak powiedział Andrzej jakiś buzer pod złącze balansera i sprawdzić co się dzieje z napięciami. Jak i tu będzie ok to raczej uwalony regulator.

Link to comment
Share on other sites

A więc wpadłem dziś do sklepu modelarskiego poprosiłem o regulator 40A, dostałem flycolor 40A LV za 60zł. Podłączyłem, ustawiłem tylko gaz z drąga i.... działa. Rozkręca się do pełnych obrotów. Żadnych problemów. Wychodzi na to, że YEP jest uwalony. Sprawdze na oscyloskopie jak będę miał chwilę. Może w przyszłości naprawie, chociaż sądząc po cenie nowego, nie wiem czy wogóle opłaca się to naprawiać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.