Skocz do zawartości

Jeti Duplex 2,4 ghz


arki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Schulze 435 10mA

Jeti R4 40mA

Futaba 617 70mA

 

Roznice w poborze pradu biora sie z zapotrzebowania procesora.

 

Odbiorniki Jeti pracuja na napieciu 3,2-8,4V problemem sa raczej serwa.

 

Co jest naprawde bajerem w jeti to to, ze nadajnik zwrotny w odbiorniku jest slabszy niz ten w nadajniku. Tzn ze jesli sa problemy to najpierw urywa sie polaczenie zwrotne z odbiornika do nadajnika - a ten zaczyna bic na alarm ze stracil sygnal od odbiornika ale model jest jeszcze sterowny a dopiero pozniej urywa sie sygnal z nadajnika do odbiornika. Czyli jest jeszcze czas zeby zawrocic!

 

Przy tym system FHSS ktory stosuje Jeti nie wymaga sygnalu zwrotnego, czyli nie jest zalezny od sysgnalu zwrotnego.

 

Testy ktore robiono w niemczech pokazuja ze zasiegi sa porownywalne z FASST futaby i troche gorsze od Graupnerowskiego IFS3. A dokladnie: Jeti o pare metrow wczesniej od futaby zaczyna drgac ale szybciej lapie sygnal jak go zgubil. IFS3 ma troche wiekszy zasieg ale jest bardziej czuly na polozenie odbiornika bo ma tylko jedna antene. Czyli w sumie wychodzi na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A szukałeś na forum ?

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=11019

lub

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6812

 

Wszystko zależy do jakich modeli, z jakim przeznaczeniem i jak zasobny jest Twój portfel.

 

Jeśli do latanie rekreacyjnego w stosunkowo niewielkich odległościach, to Assan w zupełności wystarczy. Ci, którzy go kupili nie narzekają.

 

Na dzień dzisiejszy chyba nie ma co się pchać w drogie "markowe" systemy tj. Jeti Duplex czy Futaba FFAST czy Spectrum. Za sam odbiornik zapłacisz tyle co w przypadku Assana za cały komplet.

 

Na przykład w Hobbycity.com mają zestawy po ok. 60-70 USD z nadajnikiem i dwoma odbiornikami ASSANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę że moduły o które pytasz są krótko używane i trudno jest oceniać który lepszy, na obecną chwilę musisz brać pod uwagę cenę na który moduł będzie Cię stać , i który łatwo się montuje i będzie pasował do Twojej aparatury.

Tylko że ceny modułów i zestawów kosztują prawie tyle co Spektrum DXi5

 

Pozdrawiam

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym krótkim używaniem to chyba przesada. Używam 2 modułów nadawczych ASSANA i 8 odbiorników od półtora roku. Latam różnymi modelami, także motoszybowcami 2m do zasięgu widzialności (max test 600 m wysokości). Nigdy nie doświadczyłem żadnych problemów z zakłóceniami.

Nie chcę porównywać ASSANA z innymi systemami, bo ich nie znam. Niczego też nie chcę zachwalać, ale weź pod uwagę ceny odbiorników. ASSANY są po 18-22$. A spectrum? Dla mnie to był niebagatelny argument. Jak na razie, nie żałuję wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam dylemat chciałbym coś z telemetriom do swojego Eclipse 7.Jakoś Assan mi nie pasuje,z resztom nie wiem czy coś takiego ta firma wyprodukuje.Czekać na moduł Hitec czy właśnie Duplex.Jeti znam miałem jego regle odbiorniki ładowarki.Tylko jaki TU czy TF.TF to znowu problem z antenom z tyłu,bez sensu.TU można według opisu z strony Jeti ,kabelki polutować a antena bez żadnych kabli na zewnątrz będzie na swoim miejscu.Powrót do 35 lub 40 Mhz, będzie z tym problem.Gniazdo na antenę trzeba przykleić.Inny problem to wyprowadzenie pinów do JetiBox no i co zrobić z pustym miejscem po module?

Pojemnik na kwarce ? :mrgreen: .Choć decydując się na 2,4GHz to raczej nie przewiduję powrotu na stare 35-40MHz.Co do Hitec to ceny jego modułu będą podobne do tych co oferuje Jeti to samo odbiorniki.Jeti ma ten JetiBox z którego można skorzystać przy korzystaniu z telemetrii.Natomiast u Hitec'a to wydaje mi sie że korzystanie z wypełni z telemetrii jest możliwe tylko przy Aurorze 9.Wątp ie żeby były jakieś nowe wersie softu do Optik lub Eclipse które by pozwalały na wyświetlanie lub powiadamianie o zdarzeniach telemetrycznych.Z tego wynika że moduł Spektra 24 + Optima stanie się w przypadku starszych nadajników Hitec'a takim samym podstawowym zestawem jak Assan czy Corona bez dobrodziejstwa jakie daje nam telemetria w 2,4 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.