Skocz do zawartości

Spitfire-duży


MALUTKI3A

Rekomendowane odpowiedzi

YHY No to mamy kłopot bo ja też z doświadczeniem niebardzo, ale do odważnych świat należy. Chcę się spróbować czy dam radę. Napewno nie będę się na nim uczył latać :crazy: bo by mnie to droooogo kosztowało :shock: mam nadzieję że koszt ogólny zamknie się w 6 tyś. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego 3-łopatowe śmigło i będzie ekstra. :D

Czterotakt, więc średnica powinna wyjść odpowiednia do skali. No chyba, że to inna wersja i potrzeba 4 lub 6 (nie widać allegro - przeniesione do archiwum)

P.S. Zauważyłeś, że na tym filmiku jest wersja szkoleniowa TR9 z dwoma kabinami?

i-i08-10-095spitfire1.jpg

http://www.altair.com.pl/start-1919

fb61599204b00da864487963cddea822Clipboard03.jpg_m(250x0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LITHO PLATE - pewnie lekka sklejka lipowo balsowa , takie miałem pierwsze skojarzenie :lol: , a tak na poważnie to jest bardzo cieniutka płytka np: z aluminium .

 

edit : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=680223

 

edit: znalazłem fotkę modelu wykończonego aluminium Klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to ewentualnie można zastapić

Zastąpić ???

Ja stosuję tą płytę jako osłonę rury w swoich jetach , wystepuje w różnych grubościach , a otrzymałem ją od jednego z kolegów na forum ...

 

A odnośnie Twojego projektu

 

Od zawsze urzekał mnie SPITFIRE ,kilkanascie lat temu wpadły mi w rece plany mniejszego od budowanego przez Ciebie

modelu ,wersja z kroplową osłona kabiny ( Mk 22 ) Model latał znakomicie , mimo że wówczas też specjalnego doświadczenia w pilotażu tego typu modeli nie posiadałem ... 8)

 

kadspit.jpg

 

spiti.jpg

 

kołpak niestety trochę nie pasował :mrgreen: ,ale innego nie miałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie grubości tej płyty mogę dostać ? potrzebuję na klapy, grubość ok. 0,8-1mm, najlepiej szer.100mm dług.1000mm
.

 

:shock: ja mam grubości ok. 0,1- 0.3mm 0,8-1 mm to dość gruba i ciężka blacha :roll:

 

A twój spitfire śliczny, roboty też sporo musiało być. Na jakim silniku pracuje?

Dzięki za miłe słowo ,pracy było sporo, bo za tamtych czasów o laserze nawet nie śniłem (wycinany ręcznie) zastosowany silnik to dwusuwowa Webra 15ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Moje prace POWOLI brną do przodu, ale zatrzymał mnie problem z maską na silnik. W większości projektów jakie znalazłem jest ona zrobiona z włókna szklanego i mozna to kupić bez problemu. Ale ja chciałem tą maskę zrobić sam i potrzebuję rysunków technicznych, poszczególnych przekrojów maski do Spitfire MKVIII im więcej przekrojów tym lepiej (plan nie zawiera bo również przewiduje szklaną)

W związju z powyższym proszę wzystkich którzy mogą pomóc o podesłanie mi owych rysunków na PW lub andrev19@vp.pl.

 

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

 

seafire25b25d.th.png

 

y1m2fzdmyb5rjxowvzm5yfd.th.png

 

seafire15b35d.th.png

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.