Skocz do zawartości

Miss Wind kret po zablokowaniu się serwa.....


Matijus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy 3cim locie zablokował się serwo lotki w maksymalnym wychyleniu. Model zrobił beczkę i prosto wbił się w ziemię. Niestety nie miałem czasu na reakcję...... raczej odbudowa nierealna. Kadłub od ogona w przód nie istnieje w środku. Skrzydło dolne rozwalone. Winowajca Graupner c2041....

post-10523-0-10713000-1542615217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mateusz wielka szkoda bo model prezentował się bardzo ładnie. :(  :(

 

To co teraz napiszę nie odnosi się bezpośrednio do Ciebie, ponieważ z tego co pamiętam kupiłeś już gotowy model.

Ale to jest dobry przykład żeby pokazać, że nie można oszczędzać na wyposażeniu.

Kupujemy modele za setki złoty lub tysiące a wkładamy do środka wyposażenie za dziesiątki złotych. Potem wszyscy dziwią się, że coś się stała, właśnie zablokowało się serwo, regulator się spalił, a to a tamto. Niestety, ale jak się powiedziało "A" i kupiło model za np. 2000,-PLN to nie można ryzykować i wsadzać do niego osprzęt za 100-150zł tylko trzeba zainwestować również w dobre i sprawdzone wyposażenie. Moim zdaniem po prostu szkoda modelu.

 

PS

A to serwo to jest właśnie taki low cost. TowerPro było by pewnie lepsze.  ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Miałem tylko te serwa na górnym skrzydle reszta savox z metalowymi trybami. W zimę miałem je zmienić, a to wczoraj miał być ostatni dzień lotów przed zakończeniem sezonu. Szkoda bo model naprawdę pięknie latał. Robił co chciałem A i pewnie robił by więcej gdybym umiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, ale tak po przyglądnięciu się bliższym to model idzie odbudować. Nie widać jak mocno skrzydło jest uszkodzone, ale kadłub moim zdaniem spokojnie można reanimować. 

Tylko go nie wywalaj w przypływie złości. :) 

Ochłoń, daj sobie chwilę czasu i w przyszły weekend zacznij powoli zdejmować folię i robić zdjęcia. Jest tu wielu świetnych fachowców którzy z pewnością podpowiedzą, doradzą a może nawet pomogą w odbudowie.

 

Teraz jest złość i nerwy oraz przygnębienie i wszystko jest czarne ale na oko da się może nie łatwo ale na pewno odbudować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wywalić napewno nie wywalę. Może kiedyś się wezmę za zerknięcie co musiał bym zrobić (choć lipo zrobiło pełną demolkę na przodzie). Na chwilę obecną chcę sobie osłodzić życie innym modelem. Ale nie wiem co z tego wyjdzie. 

post-10523-0-58941700-1542655971_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz to jest bardzo dobry pomysł. Wedle mądrego, moim zdaniem, porzekadła " jak spadłeś z konia to czym prędzej musisz znów wsiąść na konia".

Tylko 10x sprawdź  :) wszystko czy działa OK i w powietrze.

Ha no raczej. to od znajomego model i już nawet sprawdzaliśmy serwa ;) itp. Silnik benzynowy . Ale jeszcze i on i ja musimy się zastanowić. W czwartek się okaże czy on chce sprzedać lub czy ja chcę kupić :P Model piękny rozpiętość 2,25m i nawet cena jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.