Skocz do zawartości

Yak 54 2.2m - Wyposażenie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Shock. Zrobiłem jak mówiłeś, kołpak idealnie wyszedł. Silnik poprawnie chodzi ale jest inny problem. Miał być oblot jutro ale.. przejechałem się modelem przed wymienieniem śrub podwozia na metalowe i plastikowe pękly. Skutek taki :
Chyba nie warto startować z takim singlem. Można to skleić ten odprysk bo końcówki są całe, czy raczej to już złom? 20201024_180926.thumb.jpg.905967422205771ec6cb08e5031ef876.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka



20201024_155609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał klocka ;)

Wspaniała zabawka jeśli masz zaplecze od miejsca do przechowywania, transportu do finansów by to ulotnić . No i luzu psychicznego jeśli coś pójdzie nie tak, to no problem ... To coś w stylu zakupu starego auta klasy premium za grosze i potem ekstremalnych kosztów utrzymania :D .  Ale miałem 3 -metrowego Su 29 i latanie klasa .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej możesz.

Po prostu bierzesz i naklejasz na taśmie dwustronnej podkładkę którą centrujesz jakimś krótkim prętem fi 10 lub kawałkiem wiertła by była idealnie w osi śmigła.  Optymalnie wiercisz na jakiejkolwiek wiertarce pionowej ewent. ręcznie- bardzo dokładnie by zachować prostopadłość otworu do piasty. Odklejasz podkładkę i gotowe -taśma  zapobiega obrotowi podkładki.

Jak jest szablon to sprawa dużo prostsza choć też wymagana dokładność.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend będę wiercił, znajomy ma mini wiertarke stołową więc będzie okej.
Na chwilę obecną nie mam jeszcze drugie lipo ale już widać że jest problem z wywarzeniem.

Zaatakowany zbiornik najbliżej silnika jest , pakiet zapłonu na domku, lipo 1 szt obok zbiornika i nadal brakuje by model miał poziom.. lipo dac na domku? Czy dowazyc?


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamilos1600 napisał:

lipo dac na domku? Czy dowazyc?

Jeżeli masz taką możliwość to daj na domku.Po co wozić zbędny balast.....

Latałem swoim Yakiem w minioną sobotę i powiem Ci że przesunęłem środek ciężkości na 175 mm od natarcia i model lata poprawnie.Oba lipole mam na domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.