Skocz do zawartości

Motolotnia na silnik 4ccm


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Te lutowane rurki moim zdaniem nie zdadzą egzaminu. Wydaje mi się że robisz tą motolotnię bez wyraźnej koncepcji. Zaplanuj to porządnie, zrób rysunek(techniczny) przemyśl 5 razy, pokarz na forum to my cos pomożemy .Nie chcę być uszczypliwy ale po prostu moim zdaniem to lepsza metoda bo oszczędza czas i pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wszystko zostało zaprojektowane i przemyślane 5 razy :roll: a rurki nie są zlutowane tylko zespawane i jeżeli już to rurka się złamie niż spaw.

Sprawdzałem wytrzymałość konstrukcji na odkształcenia i szkielet wygiął się nieznacznie dopiero pod obciążeniem 3kg więc jest dobrze.

 

to nie prototyp tylko prawidłowa konstrukcja (motolotnia będzie w wersji mini (skrzydło 1m rozpiętości)) z tond jego wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przy lekkim wietrze odbyły się próby oblotu motolotni, niestety zakończone niepowodzeniem :o Przy starcie z asfaltowej drogi zabrakło skrętnego kółka i model po kilku metrach kołowania lądował w śniegu na poboczu. Kolejne próby odbyły się już z ręki bez silnika i tu kolejna porażka :? Model wogle nie chciał szybować. Zaraz po wyrzucie spadał jak kamień uderzając dziobem w ziemię. Po tych próbach nie widziałem sensu rzucania na silniku bo bym zapewne uszkodził wózek. SC był wyliczony programem a między kolejnymi wyrzutami z ręki próbowałem zmieniać środek ale efekt był ten sam...

 

Kilka fotek mojej konstrukcji:

cb7ecbb3a61aa292.jpg

3b2ac377f96dde7f.jpg

 

Rozpiętość motolotni wynosi 90cm, a waga do lotu około 450g. Pakiet niestety siedzi dość ciężki ponieważ przy mniejszym pakiecie nie było by szans na wyważenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

moje prace nad motolotnią na razie stanęły w miejscu ze względu na nowy model który składam (Elektro Junior S).

Cieszę sie że jest takie zainteresowanie tym tematem (bartek-91 :) )

Co do skrzydła od TZagiego to może być dobre rozwiącanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -

Ponieważ mam wrażenie, że pomysłodawca budowy modelu motolotni zorientował się, że problematyka jest tu dość złożona - proponuję, aby Koledzy, którzy wykonali już pewne próby, zwrócili uwagę na geometrię aerodynamiczną skrzydła lotniowego. Jego kluczowymi cechami, jako bezogonowca są:

-aeroelastyczność i wynikające stąd m.in. zwichrzenie aerodynamiczne (kąt nastawienia profilu centropłata jest większy niż profilu końcówki skrzydła:

target6vs1.jpg

a2gg7.jpg

- geometria rzutu: wydłużenie (ok.7), kąt dziobowy (ok. 120 - 130st.), skos do tyłu:

stilloy8.jpg

- profile: w centropłacie samostateczne - podobne do profilu Yedelsky z podgiętą krawędzią spływu, końcówka podobne do Yedelsky.

Proponuję, aby zainteresowani jako zadanie studialne spróbowali wykonać nieduży, o rozp. ok.50cm model swobodnie latający beznapędowej lotni "na szybko" , "na wyczucie" np. z cienkiego depronu, tak aby chwilę poeksperymentować podginając spływ końcówek, ustalając SC itp. Dodatkowo proszę zwrócić uwagę na % podwójnego pokrycia w okolicach centropłata i końcówki.

I jeszcze kilka zdjęć skrzydła lotniowego dla orientacji:

01pi2.jpg

02qh4.jpg

03bc7.jpg

04ut7.jpg

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym mowiłem bo zdaje się że to zwykły profil lotniczy czy tam crd i bez usterzenia nie da rady. Pozostaje przerobić na któryś samostateczny albo próbowac szczęścia dodając lotki i nimi probować na stałe wytrymować płat do lotu poziomego (obie lotkiwychylone w gorę ) . Zdemontować wózek i zamiast niego podwiesić taką samą masę jako balast - inna sprawa jak zachowa sie takie skrzydło z plywającym środkiem ciężkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.