Skocz do zawartości

Motolotnia na silnik 4ccm


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie płatem rozwiązał bym podobnie jak w przypadku głowicy w helikopterze.

A co do samej konstrukcji skrzydła tom000, ma chyba race by zrobić tradycyjne skrzydło z profilem np styro+taśma. W powietrzu winno to całkiem realistycznie wyglądać. Pozostaje temat napędu o ile z elektrykiem nie powinno być większych problemów o tyle spliny sobie nie wyobrażam...

 

Edit : wózek w wersji z silnikiem spalinowym widział bym tak (to tylko taki rysunek poglądowy coś ala Nikifor ;):

 

album_pic.php?pic_id=745

 

Zachowany wygląd motolotni, problemem było by tylko chłodzenie i zrobienie przekładni (pasek lub łańcuch) choć nie są to problemy nie do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ten pasek to raczej nie zda egazminu przy takiej odległości.Poza tym musiało by to być solidnie ułożyskowane i mocne=masa.No i problemy z chłodzeniem silnika. Niestety zdjęć nie posiadam. LAtawiec wisi na ścianie ale wszelkie prowizoryczne urządzenia do sterowania zostały odpięte więc zdjęcie nic nie da. Ale sterowanie odbywało się poprzez dwie linki które ciągnęły za pręty na skrzydle powodując jego zwichrzenie(coś w rodzaju klapoloetk) .Całe rc było poprzykręcane do sklejki owocówki(istna prowizorka) Po rzucie z ręki czasem to potrafiło lecieć czasem nie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciesze się że temat się tak rozrósł :)

Tak jak napisał kolega Bartosz Mesjasz zrobię skrzydło styro + taśma w różnych kolorach.

Motolotnie zrobię na razie w wersji mini elektrycznej (ok. 1 metr rozp.) i zobaczę jeśli uda mi sie ją ulotnić to zacznę próby na większej skali (ok. 2m).

Wózek mam już rozrysowany na papierze tylko wystarczy kupić materiał (aluminiowe rurki u profile) i zaczynam robotę :)

 

berias ładna motolotnia :) . Mój tato ma podobną i lata nią 1,5 roku (silnik Rotax 503) wózek ECHO a skrzydło Libre 3:

ac0814fdccf723ca.jpg

671d76049eca6d56.jpg

b982cc379c23ad82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja niedawno zrobiłem motolotnie 90cm rozpiętości i do sterowania użyłem miksera delta. Sterowanie rozwiązałem tak że z tyłu jest jeden punkt podparcia skrzydła i bliżej przodu po bokach są 2 popychacze. Na ziemi sterowanie sprawuje się dobrze, a jak w powietrzu to może uda się sprawdzić w następny weekend. Na razie muszę jeszcze rozmieścić elektronikę i zrobić parę poprawek. Jak później będę miał czas to zrobię i wstawię zdjęcia.

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.