Skocz do zawartości

Motolotnia na silnik 4ccm


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item513404759_latawiec_komorowy_dwulinkowy_rainbow_200_x_70_cm.html

 

Witam Panowie jak myslicie o paralotni na silnik spalinowy to zobaczcie ten link . Ja też myslę zrobic takie coś i wykorzystam takiego latawca . Ma już odpowiednie komory myslę , ze pomysł jest dobry co sadzicie??

 

Pozdrawiam Leszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 7cm troszkę duży. Nawet 2.5 jak wciągnie jakąś Linke to może narobić bigosu. Startować chyba tylko z ręki a i to trochę niepewne(niebezpieczne). Przy takich eksperymentalnych konstrukcjach chyba lepiej się sprawdza silnik elektryczny. Ale też nie przewidzimy czy podwieszony silnik nie zacznie nam się np.„telepać „ albo skręcać linki po starcie. Co do samego lotu to wydaje mi się że może to latać bardziej niż lotnia z latawca bo tu samostateczność zapewnia nam nisko położony środek ciężkości. Długości linek można by regulować metodą prób i błędów bez użycia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 7cm troszkę duży. Nawet 2.5 jak wciągnie jakąś Linke to może narobić bigosu. Startować chyba tylko z ręki a i to trochę niepewne(niebezpieczne). Przy takich eksperymentalnych konstrukcjach chyba lepiej się sprawdza silnik elektryczny. Ale też nie przewidzimy czy podwieszony silnik nie zacznie nam się np.„telepać „ albo skręcać linki po starcie. Co do samego lotu to wydaje mi się że może to latać bardziej niż lotnia z latawca bo tu samostateczność zapewnia nam nisko położony środek ciężkości. Długości linek można by regulować metodą prób i błędów bez użycia silnika.

 

Albo metodą prób i kretów :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja już zapadła.Czekam aż dojdzie pocztą do mnie silnik OS max 7ccm od Jana Czupali i zrobię paralotnię z wykorzystaniem tegoż to latawca.Ja nie będę jednak powiększał planów bo ten latawiec ma długość 90cm , a jeden brzuch 60cm , 2 brzuchy 120cm i jednak zrobię więcej brzuchów a wymiary zostawię oryginalne czyli długość 90cm , a rozpiętość to trochę trudno mi powiedzieć.Poradźcie mi jaką rozpiętość zrobić pod OS maxa 7ccm?

Nawet 2.5 jak wciągnie jakąś Linke to może narobić bigosu.

Planuję zrobić osłonki na śmigło , coś takiego jak jest na wiatrakach elektrycznych tych do chłodzenia w lato.Tylko dręczy mnie jaką rozpiętość zrobić? 2,5 metra wystarczy waszym zdaniem pod 7ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oszacuj wagę bebechów które użyjesz i konstrukcji(wózek).Przyrost wagi latawca o którym piszesz wraz z powiększeniem rozpiętości nie powinien być duży.a wiadomo że im mniejsze obciążenie płata tym lepiej.Pisząc os 7cm masz na myśli os 46?Poszperaj w necie jaką wagę modelu w górnopłacie jest w stanie unieść os i masz jasność w jakiej wadze musisz się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kosztach 8zł kosztowały dwie strony na A1,na planie skrzydło jest żebrowane rurkami alu.,w przeciwieństwie do motolotni typu "Rogallo' szmata jest naciągnięta na skrzydle i nie łopocze,dość proste rozwiązanie sterów,zbiornik poniżej poziomu gażnika.ogólnie konstrukcja bardzo prosta w budowie dużo materiałów z alu.Zamiescił bym jakieś fotki ale nie bardzo wiem jak ,bo nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty :shock: max 200cm chociaż i tak nie wiem czy nie będzie za duża...

Ja robię paralotnię ,a nie motolotnię ,a to dwie inne rzeczy :wink: .

Pisząc os 7cm masz na myśli os 46

Nie to jest stary model os max 40 czyli około 7ccm :wink: .

Nie długo będę miał silnik to rozplanuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

album_pic.php?pic_id=962 udało mi się wstawić tak wygląda ta motolotniaalbum_pic.php?pic_id=960album_pic.php?pic_id=961album_pic.php?pic_id=963album_pic.php?pic_id=964 -wózek który zrobiłem wcześniej gdy jeszcze nie miałem planów tej motolotni nie doczekała się skrzydła ,ale podczepiałem pod niego latawiec komorowy 1m rozp. start z ziemi raczej niemozliwy,tylko z ręki,a trymowanie i wyważenie to masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie gniewajcie się, nie chcę was deprymować ,ale bierzecie się za projekty z którymi nawet doświadczeni modelarze mieli by duże problemy.Będę cały czas obserwował wasze poczynania, ale wydaje mi się że skończy się na biciu piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku663 również odkupił bym od Ciebie ksero tych kartek A1.

Podaj mi numer konta i wpłacę w piątek piewniążki :D

 

EDIT:

W opisie jest napisane że motolotnia jest na silnik 1,5-2ccm ale moim zdaniem to troszkę za mało jak na taki sprzęt (180cm) ja bym raczej dał 2,5-3,5ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.