Skocz do zawartości

Motolotnia na silnik 4ccm


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za rady. Skrzydło dałem coś podobnego jak Tzagi, a na takim skrzydle latałem z lotkami, więc pewnie z nim jest problem. Jak będę miał czas to skorzystam z rad i poeksperymentuję z rzutkami a później się wezmę za skrzydełko do motolotni.

 

Ps. Czy ma kroś może plany skrzydła (prawdziwej :wink: ) lotni albo jakieś zdjęcia konstrukcji skrzydła bez poszycia? Szukałem w google ale nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam Ponownie Roland własnie ten film z ta motolotnia widziałem kiedys i sie zaraziłem :D pieknie zrobione . wózek rozrysuję z tej strony którą wczesniej wysłales ale takie skrzydło z prawdziwego zdarzenia hmmm nie wiem jak byś cos znalazł przeslij . ze skrzydłem bedzie wiekszy problem . i musze pomyślec jakie materiały zastosowac...

 

Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja RolAND MYSLE ZROBIC TAKA MOTOLOTNIE GDZIES 1,8M ROZPIETOSC HEHEH TYLKO NA TYM FILMIKU JEST PROSTE SKRZYDłO A JA CHCE ZRBIC TAKIE SKRZYDłO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA . NO I OCZYWIśCIE NA SILNIK SPALINOWY . Z WóZKIEM NIE BEDZIE PROBLEMU ALE ZE SKRZYDłEM HMMMM...

 

Pozdrawiam Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Trochę poszperałem po necie za konstrukcjami skrzydeł i tak to jakoś wygląda.

zdjcia0182cu7.th.jpg

 

zdjcia0183og7.th.jpg

 

zdjcia0204ql0.th.jpg

 

zdjcia0205ec6.th.jpg

 

I tak dokładniej:

 

ogulniefe5.th.png

 

A jak powinna być okryta konstrukcja WASZYM ZDANIEM ? :

 

ogulnierc2.th.png

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

A jak bym kupił taki latawiec i dorobił wózek i wymienił linki to poszło by czy nie?

taki:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2273,latawiec-akrobacyjny-160-x-80-cm-88867

lub taki:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2269,latawiec-akrobacyjny-183-x-70-cm-88857

lub taki tyko odciąć ogon:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2266,latawiec-137x71-cm-88854

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też mi przeszło przez myśl , żeby wykorzystac skrzydło z latawca ale hmmm to nie będzie to ..... ale jak by ktoś chciał zrobic np paralotnie rc to te latawce w ksztalcie paralotni są idealne do tego sa w różnych rozmiarach . Dorobic tylko wózek zamontowac silnik i w górę . Ja nadal jestem na etapie poszukiwań planów porządnego skrzydla do motolotni ale na razie nie znalazłem nic ciekawego.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Od kilku dni siedzę zakopany w internecie i szukam jak głupi o motolotniach i latawcach w wiadomym celu.Natrafiłem a bardzo fajny model latawca z foli bez profilu łatwy w budowie i można budować parami tak zwane połączone.Luknijcie sami:

Początkowa wersja jak widać maksymalna prostota i dobre własności lotne.

latawiecnajprociejszypaog3.th.jpg

 

I wersja druga :

latawiecpaskisz3.th.jpg

 

Pomysł mój jest taki żeby udoskonalić wersję drugą w sensie że przeskalować do odpowiedniej wielkości i tych ,,klatek zrobić więcej jak dwie , czyli około 10 po odpowiednim przeskalowaniu i w tedy by można zrobić paralotnię.Powiedzcie co o tym sądzicie.Jeżeli nie uda się do paralotni to miał bym chociaż wspaniały latawiec.Piszcie co o tym sądzicie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiem jaki by musiał być wynik końcowy pod silnik 2,5ccm.Ja bym robił pod silnik os max 7ccm.Na razie mnie dręczy tylko czy to się uda.Rozwymiarowanie to małe piwo , mnie dręczy czy to poleci :roll: .Mógł by się ktoś doświadczony wypowiedzieć w tym temacie bo nie za bardzo znam w się konstrukcjach ULM.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.