Skocz do zawartości

Broń palna,gazowa a samoobrona - luźna dyskusja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek - mnie broń gazowa nigdy nie interesowała wiec nie pomogę. Natomiast wiem, że na broń gazową musisz mieć pozwolenie! To samo dotyczy gazu w sprayu. Bez pozwolenia możesz posiadać u użyć gazu pieprzowego ale jak wspomniał jeden z kolegów w pomieszczeniu zamkniętym może działać na obie strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My home is my castle - i nie spotkałem się jeszcze z informacjami aby broniąc się wszelkimi dostępnymi środkami przed napaścią we własnym domu ktokolwiek poniósł jakieś przykre konsekwencje, no poza naszym pięknym krajem oczywiście...

Niestety ale się mylisz. Nie masz wiedzy w tej sprawie tylko powtarzasz zasłyszane opinie. Tu nie Ameryka tylko Europa.

Jeśli włamywacz wszedł do Twojego domu z gołymi rękoma a ty go zabiłeś np. siekierą, pistoletem etc. to w myśl przepisów Polskiego prawa to prokuratura postawi Ci zarzut spowodowania śmierci. 

Przypadek sprzed paru lat, w Niemczech - rencista, jako mysliwy posiadajacy bron i zezwolenie zastrzelil we wlasnym domu rabusia. Prokuratura prowadzila dochodzenie przeciwko renciscie. Ale jak sie skonczylo, tego nie wiem. Potrafie sobie jednak wyobrazic, jak mogloby sie skonczyc, gdyby rencista nie mial pozwolenia na bron. Tutaj link:

https://www.welt.de/vermischtes/weltgeschehen/article11629563/Darf-ein-Hausbesitzer-einen-Raeuber-erschiessen.html

 

Ja juz sie w zyciu z roznymi absurdami zetknalem.

Pisaliśmy razem.

Jest dokładnie jak piszesz. A sprawa mogła się skończyć dwojako. 

Obrońca jeśli mógł udowodnić, że napastnik dysponował narzędziami które w wyniku napadu mogły pozbawić życia tego rencistę to sąd może nie wymierzyć kary, ale jeśli prokuratura udowodni co innego to ten rencista może otrzymać wyrok pozbawienia wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem wyraźnie, że nasz piękny kraj odstaje od ogólnie przyjętych rozstrzygnięć w tym temacie, i niestety odstaje w niewłaściwą stronę...

Niestety ale bardzo nie zgadzam się z Tobą. Jak pisałem to nie Ameryka. Tam z pokolenia na pokolenie nabywa się pewnych zachowań.

Tu w Europie przepis jest jak najbardziej prawidłowy.

 

Przychodzę do Ciebie do domu z flaszką żeby pogadać, wchodzę bo widzę, że są uchylone drzwi. Jestem w środku a ty mnie zabijasz. Bo wedle tego co napisałeś "My house is my castle" chcesz mieć takie prawo. 

Jak już napisałem to jest Europa, która ma taką a nie inną historię i wprowadzenie, w moim odczuciu chorego przepisu, podobnego do Texańskiego prawa nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale bardzo nie zgadzam się z Tobą. Jak pisałem to nie Ameryka. Tam z pokolenia na pokolenie nabywa się pewnych zachowań.

Tu w Europie przepis jest jak najbardziej prawidłowy.

 

Przychodzę do Ciebie do domu z flaszką żeby pogadać, wchodzę bo widzę, że są uchylone drzwi. Jestem w środku a ty mnie zabijasz. Bo wedle tego co napisałeś "My house is my castle" chcesz mieć takie prawo. 

Jak już napisałem to jest Europa, która ma taką a nie inną historię i wprowadzenie, w moim odczuciu chorego przepisu, podobnego do Texańskiego prawa nie jest możliwe.

Proszę więc o przykłady z zachodniej Europy napiętnowania obrońcy własnego domu.

Niezależnie od wszystkiego co było wyżej napisane, to ja osobiście wolałbym się tłumaczyć przed prokuratorem niż przed Świętym Piotrem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek nie zwróciłem uwagi na to , że mieszkasz w Niemczech. Tak, tam obowiązują inne zasady posiadania broni. I tak na przykład u nas broń czarnoprochową oryginał wyproduk. do roku 1885 lub jej replikę rozdzielnego ładowania i zapłonu mogę posiadać bez żadnego zezwolenia. Do tej broni zaliczają się oczywiście i rewolwery. U was w Niemczech by posiadać taki rewolwer muszę już posiadać zezwolenie. Niemcy obchodzą ten przepis rozwiercając lub zaspawując5 komór jeśli to 6 strzałowy i 4 komory jeśli 5 strzałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń do obrony domu w polskich warunkach to jedna wielka głupota. 

Wyciągniesz pistolet gazowy podobny do prawdziwego i co wtedy zrobi napastnik? Ucieknie? Najprawdopodobniej nie ale za to też wyciągnie broń ale już prawdziwą i już po tobie.

 

 

A ja polecam coś takiego:

https://allegro.pl/rewolwer-cp-pietta-remington-1858-new-army-44-8-i6770231631.html

Bez pozwolenia i najskuteczniejsze :-))

Już z góry zakładasz użycie broni przeciwko włamywaczowi więc posiadając broń palną użyjesz właśnie ją. 

 

Przeczytaj o obronie koniecznej i jej przekroczeniu. Ta linia jest niesamowicie cienka a może zmienić twoje życie  nie do poznania.

 

W domu najlepszą bronią jest to:

 

753275091_1_644x461_drewniane-nogi-do-st

 

Postawisz w kącie, nie będzie ci przeszkadzać i po użyciu nikt ci nie zarzuci, że specjalnie trzymasz w domu broń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim poście napisałem już, że wolałbym się tłumaczyć przed prokuratorem niż przed Świętym Piotrem. A dzięki treningowi strzeleckiemu jestem w stanie gościa obezwładnić niekoniecznie go zabijając :-))

 

Wyciągniesz pistolet gazowy podobny do prawdziwego i co wtedy zrobi napastnik? Ucieknie? Najprawdopodobniej nie ale za to też wyciągnie broń ale już prawdziwą i już po tobie.

 

I dlatego uważam, że broń gazowa jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym środkiem przymusu bezpośredniego jest tak jak z mieczem samurajskim:)

Jak go wyciągniesz  to musi się polać krew.:) Inaczej nie ma to sensu.

Jak nie masz zamiaru go użyć to nie wyciągasz.

 

A dzięki treningowi strzeleckiemu jestem w stanie gościa obezwładnić niekoniecznie go zabijając :-))

 

 

A to to już jest dobry żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.