Skocz do zawartości

Pierwszy model - pomoc


k3m0t

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardzo dużo myślałem, o złożeniu modelu od podstaw. Będzie to mój pierwszy model. Jak na razie latam helikopterami, ale ostatnio bardzo wkręciły Mnie, również samoloty ;).

Wracając do tematu, mam zamiar złożyć mój pierwszy samolot. Myślę o jakimś trenerku. Niestety, jak na razie moje doświadczenie nie pozwala Mi podjąć sensownej decyzji. Proszę, o jakieś rozjaśnienie w tej sprawie - propozycje modelu, plany, potrzebne materiały...

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi, sugestie oraz porady z waszej strony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłby gotowy zestaw. Najlepiej z EPP. Tworzywo zbliżone wyglądem do styro czy depronu ale o wiele bardziej wytrzymałe. Modele z niego wykonane wiele wybaczają i wytrzymują - wiem co mówię :wink: i co nie jest bez znaczenia - dają się naprawiać na lotnisku. Kilka kropel CA i w górę :) Mogę polecić MiniMag'a Multiplexa.

Budowanie od podstaw swojego pierwszego modelu z depronu (materiału bardzo podatnego na uszkodzenie) i rozbicie go przy pierwszej próbie oblotu budzi frustracje i może zniechęcić do "modelarzenia". Co innego później. Budowa i oblot własnej konstrukcji (choć na finale niekoniecznie tańszej :wink: ) daje wiele satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi helikopterami latasz .Jeśli jest to coś od Raptora 50 wzwyż ,to śmiało możesz budować coś ambitniejszego.Dwa -trzy loty na kablu z kolegą i masz opanowany model.Natomiast jeśli masz heli elektryczne ,to z uwagi na zgromadzony osprzęt/ aku,ładowarka itp/ polecone przez kolegów modele są dobrym wyborem.

Napisz czym latasz i co Cię w przyszłości interesuje,poza trenerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam elektrykami np. T-Rex. W sumie to ostatnio nie latam :(. Cały mój sprzęt zostawiłem zagranicą w drugim domu ;/, więc będe musiał kompletować zestaw od nowa - począwszy od aparatury, ładowarki... po model :). Przyszłość lotniczą, jeśli chodzi o samoloty wiąże z akrobacją ;). Zastanawiam się nad tym piper'kiem. Model dość ciekawy i cena niczego sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak sprawa wygłąda ,to weż sobie SU 26 lub Jaka.Rozbijesz to kilkanaście razy ,a dalej będzie latało.Nie zaczynaj od trenerka ,bo jak latałeś heli to szybko się nauczysz.Poczytaj na forum o tych modelach i poszukaj w pobliżu kogoś kto by cię nauczył latać na kablu.Do niego dostosuj zakup kabla trener uczeń.

Syn na kablu nauczył surowego kolegę latania ESĄ i nie rozbili modelu.Teraz chłopak sam lata.

Możesz takim sposobem od razu spróbować na takich akrobatach bo to są trudnozniszczalne modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Szczerze powiem - to jestem w kropce. :/ Ciężko Mi się na cokolwiek zdecydować. Mieszkam w Tomaszowie Lubelskim i obecnie nie widziałem, ani nie słyszałem, że ktoś tu lata, lub w pobliżu, więc we wszystkim radzić będę musiał sobie sam ;). Pierwszym moim zakupem będzie aparatura - w sumie to jeszcze nie myślałem nad jakimś konkretnym modelem (może jakieś podpowiedzi?!)- dobra w przystępnej cenie! Też wiadomo, że za 200zł nie kupie dobrej aparatury, ale z drugiej strony też nie wydam 2tys.. na apke :P, bo to lekka przesada - jak dla mnie (na początek:)). Z uwagi iż nie jestem pełnoletni i nie mam własnych dochodów, muszę przemyśleć rozsądnie każdy mój zakup. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie aparatury na 35Mhz i jedną TC10 na 2,4 .Każda z nich służy do czego innego.Mogę więc porównać.Tanio eksploatuje się sprzęt na 35Mhz ,ale trzeba znać jego ograniczenia .MX 16 jest super jednak nie na Szymanowie .Miałem tu kilka razy zakłócenia,koledzy też. Na innych lotniskach "zakłócenia" to były niedociągnięcia sprzętu.Np na zawodach odkręcił się kabel moduł-antena w nowiutkiej aparaturze.

Natomiast 2,4 Ghz sprawdza się gdy jest dużo modelarzy w jednym miejscu np na zawodach, lub gdy nie masz pewności co do czystości pasma w okolicy.Jest super ,ale cena odbiornika poraża.

W momencie kiedy używan na codzień 5-6 odbiorników ,to zostawiłem sobie 35 Mhz .

Jeśli byś się zdecydował na 35 Mhz to szukaj radia firmowego koniecznie z SYNTEZĄ!!!

Trachę droższe ,ale zaoszczędzisz potem na kwarcach i unikniesz scysji z "zasłużonymi" modelarzami co mi się niestety zdarzało -gadka typu "jak ja przyjechałem na lotnisko ,to ty ląduj bo masz MÓJ kanał" .

Optica 6 ze Spectrum kupisz za ok 350-400 zł ,MX 16 trochę droższy ale o niebo lepiej trzyma częstotliwość.Nie kupuj zestawów bo potem i tak kupisz inne serwa niż były w zestawie.Wyjątkiem jest zestaw bez serw,wtedy można czasem trafić tanio dobry odbiornik.

O do diabła ,trochę się rozpisałem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dawno się tu odzywałem :oops: wyjazd (za granicę) ;). Powracając do tematu, jednak zdecyduję się na tego Pipera z cyber-fly. Model tani, więc raczej nie ma co szukać - nic lepszego się w tej cenie nie dostanie?! :) Widzę, iż do wyboru, są dwie opcje - model z lotkami, lub bez! Najprawdopodobniej zdecyduję się na lotki. Jeśli chodzi o wyposażenie, to mam trochę wolnej elektroniki:

2x acuu e-sky 11.1v 1000mAh

apke e-sky 6 kanałową

odbiornik e-sky ek2-0420A

4x serwo sg-90

serwo hitec hs-81mg

regiel ek1-0350

Jak to by się miało co do tego modelu, tzn. co by się nadawało, mówiąc po Polsku. ;)

Podajcie propozycję silnika, którego mógłbym zastosować w Piperku, oraz śmigła (nie chce żadnego odrzutowca ;), samolot ma być do nauki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.