Skocz do zawartości

Walizka na aparaturę


madmax

Rekomendowane odpowiedzi

rwd10kv4.jpg

 

Brak zdjęć no to wstawiam :wink: Więcej na tej fotce modelu niż walizki, ale to co widać, to widać, że walizka niemal bez przeróbek. Dno zostało wyłożone jedynie gąbką falistą o gr. ok. 20 mm. Wydzieliłem część na aparaturę, a jej wierzch przykryłem kawałkiem gąbki z otworamy na drążki. Pozostałą część walizki podzieliłem sobie wykorzystując oryginalne przegródki tak, aby prócz aparatury zmieściły się jeszcze li-pole, ładowarka z balancerem, przewody, jakieś drobiazgi (śrubki, nakrętki itp.), osprzęt który na czas transportu nie był mocowany w modelu i takie tam inne. Wykorzystałem też oryginalną zakładkę na narzędzia. Powkładałem tam wszystko to, co może przydać się w terenie a z tyłu jest miejsce na wszelkie instrukcje i notatki. Nigdy nie wiadomo, co może się przydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jarek jeżeli to Ty jesteś na fotce to zrób cos z papierochami ( ja już 7 lat nie palę)

 

No niestety, to ja :oops: Z papierochami walczę już od ... lat. Z marnym skutkiem, ale obiecałem sobie, że od nowego roku rzucam. Może tym razem się uda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_skot,

Proponuje nie od nowego roku tylko od dzisiaj !!!!!!

Tez sobie kiedys tak wmawialem ze to juz ostatni ale tak sie nie da .... ja przestawalem palic stopniowo .. najpiero tylko do piwa póxniej juz nawet przy piwie sie ograniczalem a teraz wogóle juz od paru lat ;]

Pozdrawiam i zycze zucenia nałogu ( przelicz ile kasy w zamian za papierosy bys mial na paliwko do samolotów) :D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku z papierochami walczysz już od lat,z tym się nie walczy tylko postanawia od jutra nie palę.

Paliłem czterdzieści lat,na lotnisku przed odlotem na wczasy powiedziałem do żony,jest to mój ostatni papieros w życiu.

Minęło 16 miesięcy i nic mnie do tego nałogu nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie tylko ja nie spie po nocach :)

Tiger,

Pogratulowac tych 16 miesiecy ale uwiez mi ze to jeszcze niewiele w porównaniu do tych 40 lat ..

Najwaniejsze to nie zapalic tego pierwszego jak sie rzuca .. Bo później idzie 2 , 3 .....

 

Powodzenia i silnej woli !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie to jest wątek o walizce na TX a wy tu o papieroskach :mrgreen: Chyba admin powinien założyć wątek "Nałogi" lub "EX-nałogi" . A co do papierosów to nigdy nie paliłem nawet w wojsku mnie nie wzięło i tak jest do dzisiaj i nie zamierzam palić tego świństwa :faja: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to wygląda moja walizka:

 

DSC_2906.jpg

 

Metalowa obudowa, a środek-wypełnienie zrobione z twardego styropianu oklejonego w miejscu wycięcia pod aparaturę materiałem:

 

DSC_2905.jpg

 

Lipole, tak dla bezpieczeństwa, trzymam zawsze w dodatkowym metalowym pudełku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipole, tak dla bezpieczeństwa, trzymam zawsze w dodatkowym metalowym pudełku...

Tak się właśnie zawsze zastanawiałem ... Z jednej strony metalowe pudełko jakoś tam ochroni przed płomieniem, ale z drugiej strony, metal to metal ... Zwiększa nam szansę na zwarcie pakietu. Wystarczy jakieś małe zadarcie izolacji na wtyczce i mamy problem. Macie jakiś inny patent ? A może warto zainwestować w te bezpieczne torebki na li-pole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zawsze zastanawiałem ... Z jednej strony metalowe pudełko jakoś tam ochroni przed płomieniem, ale z drugiej strony, metal to metal ... Zwiększa nam szansę na zwarcie pakietu. Wystarczy jakieś małe zadarcie izolacji na wtyczce i mamy problem. Macie jakiś inny patent ? A może warto zainwestować w te bezpieczne torebki na li-pole ?

 

Zawsze można okleić wnętrze takiego pudełka materiałem izolacyjnym, np. typową taśmą izolacyjną i po kłopocie. A z drugiej strony to chyba sprawdza się stan kabli i izolacji przed i po każdym (lub niemal każdym) użyciu pakietu. Przynajmniej ja mam taki zwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na fotkach widać że boki są wiotkie, więc po wsadzeniu tam aparatury przy mocniejszym dociśnięciu np. w autobusie, drążki i mechanika pracuje, nie jest to zbyt dobre, jest jeszcze sprawa wyposażenia branego na loty, ja zawsze mam kilka narzędzi z dwa pakiety, zapasowe śmigła itp. tu jest mało miejsca na jakieś dodatkowe "gadgety" :wink: ale jako futerał z domu na pobliskie lotnisko fajna sprawa :wink:

Przy okazji pochwalę sie swoją walizeczką :wink: .Dziadek zakupił trójpak w Castoramie a że ta średnia idealnie pasowała to sprezentował mi ją :) .

Z wzmocnień dostawanych z urządzeniami AGD/RTV, co by w pudle się nie obruszyły,(jest to taka pianka-nie kruszy się jak styropian i jest bardziej elastyczna) wyciąłem kształt aparatury i dwa otwory na pakiety i schowek z narzędziami.

Narzędzia są w pudełku plastikowym a pakiety niestety nie są osłonięte od reszty-muszę nad tym pomyśleć- zawsze po użyciu zaklejam bieguny izolacją coby się nie zwarły.

Po wpasowaniu tak to wygląda-

img6550fd1.jpg

Do transportu zakrywam aparaturę gąbką-zabezpiecza drążki

img6551ib8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.