Skocz do zawartości

[P] Plany PWS-26


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Też sie zastanawiam nad tym samolocikiem ale jeszcze nie zdecydowałem się choć coraz bardziej sie ku temu skłaniam. Plany są dość dobrze wykreślone sporo rysunków pogłądowych i zdjęć. Jakiej skali model chcą koledzy budować samolot ma 9m rozpiętości 7,03m długości i 24m2 powierzchni.

A czasem warto zerknąc na allegro ;)http://www.allegro.pl/item478499564_plany_modelarskie_67_pws_26.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam ten watek na allegro ale ponieważ nie widziałem tych rysunków to nie bardzo chce licytować tak wysoko więc się wycofuje ze strzelania (mam złe doświadczenia z Planami Modelarskimi)

 

Chciałbym zrobić go w tej samej skali co moja Mucha która teraz sie produkuje 1:4 czyli rozpiętość 2,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Ja myśle o zrobieniu tego modelu na silnik Saito FG-36 myśle że w tym przypadku skala 1:5 bedzie wystarczająca i zachowa podobieństwo modelu do samolotu. Model w tej skali ma 1800 mm rozpiętości i prawie m2 powierzchni. Widziałem na yotube 2 filmiki z makietą pws-26 może to model któregoś z kolegów i zechciał by ujawnić troszkę więcej informacji na temat jego skali silnika i konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Z opisu zamieszczonego w planach wynika że plany są też na podstawie jedynego ocalałego PWS-26 z muzeum w Krakowie. Tyle że ten jest dość znacznie zmodyfikowany względem orginału podczas remontów i eksploatacji latał jako holówka w ABB na lotnisku Żar. Może kolega Tomasz da się namówić na opis swojego modelu i kilka fotek wyposażenia

napędu itp .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przygotowując się do budowy PWS26 wybrałem się do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wkrótce fotorelacja na www.bakcyl.systemart.pl. Dowiedziałem się też od kierownika muzeum pana Hoffmanna, że rysunki z Planów Modelarskich niestety wiele mijają się z prawdą. Pokazał mi też plany zrobione w czasie renowacji egzemplarza w muzeum. W przyszłym tygodniu postaram się zdobyć te rysunki. Z tego co mnie poinformowano to będzie to chwile trwało ale jest bardzo prawdopodobne. Muzeum posiada też z wymiarowany katalog części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Fotogaleria super muszę sie wybrać w wolnym czasie do tego muzeum. Jest tyle polskich samolotów warto pokazać ze mieliśmy i mamy piękne samoloty. Warto wybierać właśnie takie konstrukcje na modele redukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Z dużym zainteresowaniem śledzę ten wątek dotyczący planów PWS'a, bo sam przymierzam się też do budowy tego pięknego samolotu. Proszę dajcie znać jeśli komuś udało się zdobyć takie plany. Mam nadzieję, że wykonanie kserokopii, za którą oczywiście zapłacę, nie będzie stanowiło problemu. Tak przy okazji to planuję wykonanie tej makiety w skali 1:3, nie wiem tylko czy uda mi się zdobyć napęd w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.