Skocz do zawartości

iCharger X6


Ryszard_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się ciekawa ładowarka Junsi iCharger, model X6 oraz X8. Po zapoznaniu się z instrukcją obsługi stwierdziłem, że firmware jest identyczny jak w ładowarkach Junsi serii DUO a więc oprogramowanie z niekonwencjonalnymi możliwościami które umożliwia indywidualne skonfigurowanie procesów ładowania, rozładowania, cyklowania, balansowania oraz przechowywania (storage) . Ładowarka niewiele większa od paczki papierosów ma moc 800W i prąd ładowania do 30A. Z ciekawości zanabyłem model x6. Wygląda jak zabaweczka ale pracuje doskonale. Po moich przykrych doświadczeniach z ładowarkami tej firmy zadaję sobie pytanie -  jak długo pożyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Patrząc na zminiaturyzowaną wielkość tej "ładowareczki" aż trudno uwierzyć że wytrzyma ona ładowanie akumulatorów z max mocą i prądem podanym przez producenta. Z tak małymi otworami wentylacyjnymi, to myślę że szybko się sfajczy, czego oczywiście nie życzę. Ale przy takich prądach to już musi być solidne chłodzenie, a tam w środku wszystko jest ciasno upychane obok siebie i szybki wzrost temp. w obudowie gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam 406DUO i 4010DUO. W 406DUO padł jeden kanał. Wymieniałem tranzystory w przetwornicy. Po wymianie jakiś czas pracował i ponownie padł. Tak ze trzy razy i dałem sobie spokój. Używam jako jednokanałową. Natomiast 4010 pracuje do dziś. Następną kupiłem ponieważ bardzo podoba mi się soft tych ładowarek no i może trochę w nadzieji, że jakość ich uległa poprawie ale to się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pulsar 3 może i fajny ale za 2200 to chyba jednak nie koniecznie...

 

Nie do końca rozumiem sens zestawiania ładowarki za $130 z ładowarka za 2200pln, nawet jeśli ta polska jest super hiper i prócz ładowania jeszcze krawat wiąże itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka ma ciekawą funkcję której nie spotkałem w innych urządzeniach do ładowania a mianowicie może służyć jako zasilacz stabilizowany o regulowanym napięciu od 2V do 26,5V z krokiem 0,1V oraz regulowanym prądzie od 1A do 30A z krokiem 0,1A. Tradycyjnie tak jak w serii DUO jest również tester serw o rozbudowanych możliwościach oraz pomiar czasu i częstotliwości typowych sygnałów modelarskich np. PWM, PPM.

Na początku października po przelataniu sezonu pozwoliłem sobie edytować ten post ponieważ stwierdziłem, że przyda się jeszcze jedna X-6. Do tej pory woziłem na latanie POLARONA ale to wielki grzmot i mimo tego, że jest dwukanałowy to zajmuje tyle miejsca co 8 sztuk X-6.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.