Skocz do zawartości

Szybowce - gdzie latać - Żar, Ochodzita I NIE TYLKO :)


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moje pierwsze wiosenne latanie :)

Tym razem padło na Matyskę koło Żywca - a to za sprawą wschodniego wiatru,

niosącego wiosenną świezość...

 

fot.1) Beskidy o świcie :) - 01.04.2007

 

8bf609426d06d75amed.jpg

 

fot.2) widok na Skrzyczne (w oddali) - jesień 2006

 

832cf8990b3b6591.jpg

 

fot.3) szczyt Matyski - jesień 2006

 

f6533d36aa0e4e75.jpg

 

fot.4) Panoramka spod Matyski w kierunku szczytu - jesień 2006

 

c9990bf7def8b441med.jpg

 

b5b064d1d12abdfem.jpg

 

fot.5) Panoramka ze szczytu Matyski (niestety zdjęcia nie połączyły się tak jak należy) - jesień 2006

 

aa8f82a7203a2cf8med.jpg

 

f7705305e9632844m.jpg

 

fot.6) Widok na Wapiennik - jesień 2006

 

d70652cf1399a665med.jpg

 

fot.7) Tomo i jego DLG - 01.04.2007

 

e236ca7f9abd959fmed.jpg

 

532233b9ef5ca410med.jpg

 

8f95b25fdd743ae7med.jpg

 

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne odkryte przezemnie (z podpowiedzią kumpla) zbocze w miejscowości Topolno - na trasie Bydgoszcz - Świecie odbijamy w prawo i po koło 5km jazdy mamy piękne zbocze około 40m z widokiem na doline Wisły. Topolno jest 30km od Bydgoszczy w kierunku północnym.

 

Z racji wysokości i sporego przedpola często podobnie jak w Nowem bywa termiczka ;-)

 

Latanie przy wietrze wschodnim i pn-wschodnim.

 

Kilka fot z tego miejsca i filmik

 

img5167ux5.jpg

 

img5170pi6.jpg

 

img5169ph1.jpg

 

filmik

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=2lnws3l

 

Podobne zbocze jest w Grucznie - dalej na północ (15km przed Świeciem) na tej samej trasie - na wiatr wschodni i pd-wschodni. Też tam latałem ale akurat byłem bez aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a oto ciąg dalszy zdjęć z Matyski - tym razem aktualna panoramka 360° ze szczytu.

 

Malin - piekne fotki :) W lipcu jadę na 2 tygodnie nad morze i biorę sprzęt i Twoje namiary (i nie tylko Twoje) Jadę do Choczewa (niedaleko Wejcherowa). Mam zamiar uderzyć na klify :)

 

Co do współrzędnych GPS - myśle nad tym - ale nie z Google Earth tylko z mapy turystycznej GPS. Brak czasu na dodanie... Ale pomysł dobry :)

 

Poniżej - aktualna panoramka 360° ze szczytu Matyski koło Żywca.

 

69aa4e484983a9e7med.jpg

 

25f9b6a59f136f6dm.jpg

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wpadaj Tom do Nas pośmigamy :wink:

 

Jadą przez Bydgoszcz w kierunku Gdańska można zajrzeć do parku w myslęcinku (każdy z tego miasta zna ten park). Jest tam mini zoo , z sarnami , niedźwiedziami, ptakami i innymi stworami. Stawy rybne , sporo zieleni i Góreczka do latania dosyc lekim modelikiem do 1,5m.

 

Oto fotoski z Myślęcinka:

 

img5234hj6.jpg

 

img5233wm1.jpg

 

img5222dm2.jpg

 

img5221ae9.jpg

 

img5219sr2.jpg

 

img5216sl1.jpg

 

Piknie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako że w Świeta Wilekanocy spędziłem w okolicach Bydgoszczy polatałem sobie ostro na zboczu. Odkrylem dzieki pomocy Glajciarzy nowe piękne , idelane zbocze w miejscowości Kiełp.

 

Kiełp to miejscowość między Unisławiem , a Starogrodem ( 1km od Starogrodu) Do Chełma jest z Kiełpia koło 15km.

 

Zbocze 60m ze spadem 60% , normalnie rewelacja (lepsze od Unisławia ), Jest tam startowisko dla paralotni. Na model coś pięknego, nosi tak że można robić wszystko. Nuczyłem się tam właśnie beczek w prawą stronę (bo umiałem tylko w lewo).

 

Troche fot i filmy z wypraw....

 

Unisław

 

img5295zm1.jpg

 

img5355jq2.jpg

 

img5367vo8.jpg

 

img5369kg8.jpg

 

dscf9955dl1.jpg

 

Spotkałem tez takiego stwora na jezdni po drodze

 

dscf9629nx9.jpg

 

Zaczęła się scena udawania trupa (coś w stylu zobacz ja już trup i mnie zostaw). Macias jednak na takie sztuczki sie nie daje nabrać.

 

dscf9621yz7.jpg

 

dscf9627mp7.jpg

 

Wypuściłem go w las bo jest pod ochroną , niech se szuka żab (miałem kiedyś takiego rannego w domu tydzień - zjadł 5 żab łykając je na żywca w całości :lol: )

 

dscf9635vj8.jpg

 

Fota z Unisławia - po prawej na samym końcu widać zbocze w Kiełpiu (tam gdzie widć dymiący komin w tle)

 

dscf9932cn3.jpg

 

 

Kiełp

 

dscf0148cw9.jpg

 

dscf0127dn8.jpg

 

dscf0128qy5.jpg

 

dscf0131xf9.jpg

 

dscf0136bd0.jpg

 

dscf0147wz7.jpg

 

Filmy

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=47b6oia

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=2a4v5hh

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=4c8n9sh

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=3zawo08

 

http://video.tinypic.com/player.php?v=2ijopzl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem ten wątek i aż miło.Marcin 133 na skarpie wiślanej latałem jakieś 32 lata temu....nie było wtedy jeszce bloków z "Nadwiślanina"Modele szybowców wyholowane były z holu 50 mestrów.Startowaliśmy z dal od skarpy-ale parę modeli poszło mi na Nebrowo no i dwa utopiły się w Kobylaku....Ponieaż się fajnie bawicie więc zamierzam przyjechać latem do Nowego-lecz bez sprzętu... :cry: :cry: :oops: ALE NARAZIE-bo robota w toku,ale prowadzę dwie modelarnie w Będzinie to czasu nie za bardzo mi starcza....ale nie poddaję się i myślę,że na drugi rok przyjadę również na urlop do Nowego tj POWRÓCĘ DO KOLEBKI.Kiedyś nas modelarzy w Nowem była garstka..... a ile dziś lata z tobą Marcin ziomoli????.Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! Rzeczywiście 32 lata temu tam bloków nie było :) Ja pamiętam te czasy jeszcze gdy było tam tylko pole (mały byłem a 32 lata temu to jeszcze mnie nie planowali :) )

W Nowem modelami RC latam tylko ja i mój brat (jeśli ktoś jeszcze to niestety nie znam) więcej zapewne dałoby się policzyć paralotniarzy :) Na zboczu jak na razie był tylko Malinn i Elektron a że Nowe małe to przyznać muszę że i zauważeni zostali :) I bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na mnie kolej. A może kiedyś komuś się zachce przyjechać do Adelaidy :D

Wtedy powiem jak dojechać. Miejsc jest 3. Jedno coś jak wydma w niektórych miejscach po 10m. To widać na pierwszych fotkach.

 

zbocze2.jpg

zbocze4.jpg

 

To zbocze jest na wiatr SW

Ma coś koło 50m lub więcej.

zbocze5.jpg

zbocze6.jpg

i z góry

zbocze9.jpg

zbocze7.jpg

 

Jak mi uda się kupić do piątku odbiornik to je pewnie przetestuje w kolejny weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość tom_tom

Cześć Modelarze Szybownicy !!!

 

Przygrzało wiosenne słoneczko, dzień dłuższy się zrobił...

No i nastał dłuuuugi majowy weekend ! Tym razem polatałem na górce paralotniowej

o nazwie Wapiennik :)

Latałem do godziny 20.20 - wtedy widziałem już tylko jaskrawe końcówki skrzydeł

mojego DLG :)

 

Widok z Wapiennika na Matyskę (tą ostatnią opisywałem wcześniej).

 

af242bb00118b118.jpg

 

... To ja ze swoim nowym DLG - wiało nieźle, tylko ciemno się zrobiło...

 

7800e7399125dce2.jpg

 

No i na koniec panoramka z Wapiennika - po lewej Żywiec, gdzieś pośrodku Babia Góra, a po prawej - Matyska.

 

93c089bc2fd135d2.jpg

 

e7f16c81388766d4m.jpg

 

Na Wapienniku generalnie najlepiej lata się przy wschodnich i północno-wschodnich kierunkach wiatru. Od biedy da się też polatać po drugiej stronie górki, gdy wieje zachód.

 

Mapka - Wapiennik (górna część mapki), Przybedza, Matyska.

 

eb4d71bcb05e4bae.jpg

 

Pozdrawiam - Tomek

 

P.S. Zamieszczam także ciekawe zdjęcia od Jurka Gieruszczaka, z latania w Brennej

niedaleko Bielska-Białej, gdzie od paru lat odbywają się zajęcia kółka modelarskiego,

skupiającego brać modelarską z okolicy (modelami latają także dziewczyny :)

 

Założycielem i instruktorem jest Jurek Gieruszczak (autor zdjęć),

niestrudzenie działający na dwa fronty jako instruktor modelarstwa RC :)

 

"Tak latamy w górach ,to zielone puste wzgórze to nasza najpopularniejsza górka

(Święta Góra w Brennej) na kier.północno wschodni. - pozdrawiam, Jurek G."

 

733ae3f8da6bd921.jpg

3f55c3b864642610.jpg

88c9a0ff08b54440.jpg

66e7f61037e912f1.jpg

3cd011466fa2d8f8.jpg

e31a81c1b176f74e.jpg

 

Instruktor - Jurek Gieruszczak - drugi z lewej :)

 

5c3da4a5af15f70a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze macie silną ekipę. Loty w 5 ciu to już coś. Ja kurna najwięcej w 3 osoby latałem. Chętnie bym się tam wybrał zobaczyć te góry wkońcu. Może się uda jak skompletuję arsenał znowu i wyzdrowieje.

 

Fajowy ten r-mini. Mam pytanie czy ktoś w polsce robi dobre dlg? Lub choć płaty jakieś podobne do r mini?

Podejrzewam że róznica w lataniu mojego bobo-zuni a r mini ogromna i mam coraz wiekszy apetyt na dobre dlg ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom_tom

Heja :)

 

Czy ktoś robi w Polsce dobre DLG - tak, robi i to niejeden.

 

To tak jakbys zapytał na Śląsku czy w Polsce jest gdzieś węgiel hahaha :)))

 

Ja dopiero zacząłem zabawę - mam drugiego R-mini i mi wystarczy do treningu, chociaż poszli już chłopcy w kosmos jeśli chodzi o nowe konstrukcje. Są goście którzy robią super rzutki, ale np. takie węglowe skrzydełka to koszt około 700 PLN.

 

Na Allegro ktoś ostatnio sprzedawał skrzydło węglowe do R-mini za 200 PLN - to naprawdę tanio. Skrzydła do R-mini mają zasadniczą wadę - wichrują się po pewnym czasie. Ja swoje prostuje za pomoca nagrzewnicy (oczywiście robię to bardzo delikatnie)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.