Skocz do zawartości

Easy Tow - prosty model wielozadaniowy


JMRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naszły mnie pewne rozważania dotyczące materiału na pokrycie kadłuba, skrzydeł oraz stateczników. 
EasyTow50ccm.jpg.0acbb1f608b0469132b3685c393995a6.jpg

 

Mianowicie będzie potrzebnych przynajmniej 35 desek balsy 2.5mm co przy obecnych cenach daje delikatne 500+ 😂
Nie żebym żałował, jednak wolę inwestować tam, gdzie jest to tego warte - w wyposażenie a nie drewno. 

Mam duży zapas tkaniny szklanej 80 oraz 280 i przy okazji lubię się babrać w żywicy.

Zatem pierwsza przez myśl przeszła mi kanapka z herexem 1.2mm, jednak wiąże się to z drukowaniem form negatywowych wszędzie, gdzie wystąpią krzywizny. 

Następnie wpadłem na pomysł wykonania płaskich formatek grubości ok. 0.7-1mm, następnie dogięcie i złączenie ich z konstrukcją epoksydem. 
Spotkałem już się z tym rozwiązaniem przy kryciu całego płata, natomiast nigdy zastosowanego jako pokrycie samego kesonu. To znaczy kojarzę jakiś wątek z budowy bubble dancer'a sprzed lat, jednak to nie ta sama kategoria wagowa.

Intuicja podpowiada mi, że powinno być ok. Jednak, zanim wpadnę w spiralę wgryzania się w prace badawcze przedstawiające własności wytrzymałościowe laminatu i balsy to zwracam się do was z pytaniem - czy ktokolwiek z Was ma doświadczenia z takim zamiennikiem balsy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dobrze - liczyłem na podstawie rzutu górnego więc ilość balsy wyszła zaniżona o kilka% + dokładam fakt, że każde cięcie nie będzie grubości 0.1mm i będą jakieś odpadki ponieważ tu wchodzi błąd ludzki. 
Tak więc na płaty zejdzie 1.6m^2, na stateczniki 0,45m^2, a na kadłub 0,5m^2 co daje 2,55m^2. Zatem można spokojnie liczyć 28 desek o ile nie więcej.

Do tego dochodzi natarcie skrzydła, statecznika poziomego oraz natarcie lotek, klap i wysokości, które będę robił z klejonej balsy 2.5mm - 1m^2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.