Skocz do zawartości

Spitfire-"Klocek" w rozmiarze 750


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

"Hejka krejzole!"

Tym kabaretowym powitaniem ... właściwie to nic. Tylko tak sobie czekam na zamówione drewno by kończyć extre i z nudów postanowiłem sobie w miedzy czasie wystrugać coś w zupełnie innym charakterze choć w podobnym rozmiarze :devil: . No i właśnie kto na podstawie prezentowanych 3 zdjęć zgadnie jakiego samolotu to model w nagrode dostanie wszystkie styropianowe klocki potzrbne do wystrugania takiego samego "potwora". Klociki oczywiście cięte CNC ;) No to jak są jacyś chętni??

A tutaj foty.

rne201108130640x480rl1.th.jpgthpix.gif

rne201108127640x480qh7.th.jpgthpix.gif

rne201108130640x480wl1.th.jpgthpix.gif

To miłego zgadywania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supermarine Spitfire ? :)

Hello Taka szybka i poprawna odpowiedź znaczyć może, ze może będą z niego "ludzie" znaczy sie Spitfire ;) A po drugie dostajesz obiecany zestaw klocków ;) szczegóły na pm.

Pozdrówka

ps Jak sie domyśliłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tu chyba czesto nie zaglada, kazdy zbiera tutaj ostatnio kolekcje deagostini spitfire :rotfl:

Faktycznie dawno mnie tu nie było ale ostatnio zaglądam tu dość często. Ale nie bede sie wypowiadał na temat zasadności zbierania tej kolekcji :twisted:

Tak pozatym to nie rozpracowałem jeszcze do kończa tych eliptycznych skrzydełek może jakieś sugestie ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozatym to nie rozpracowałem jeszcze do kończa tych eliptycznych skrzydełek może jakieś sugestie ??

wyciąć trapezy, połączyć pod szlifować :) Inaczej się chyba nie da :(

Właśnie taki mam plan i nie widze inaczej hymm duzo szlifowania na tym modeliku sie szykuje. Dawać jakiś minimalny wznios czy nie ?? Profil to NACA 2412.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej niestety nie bardzo- licze ze miedzy świętami się coś ruszy. Narazie dorobiłem tylko "domek" do mocowania silnika. Jak tylko opracuje skrzydełka podeśle ci wszystkie rdzenie i moze bedziesz szybszy. Myśle jeszcze nad wytłoczeniem osłony silnika z HIPS'u zamiast styropianowej.

Pozdrawiam

PS Qrde to juz naprawde miesiąc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mały update w projekcie.

Dorobione zostały skrzydełka z 5 kawałków. Narazie zostało oszlifowane wstępnie do obrysu zewnetrznego, zostało jeszcze dopracowanie profila na całej długości płata.

Pojawiły się też stateczniki ze sterami. W modelu postanowiłem zrezygnować ze sterowanego kierunku. Natomiat lotki napędzane będą 2 osobnymi serwami ukrytymi pod chłodnicami oleju w skrzydle.

A tak narazie prezentuje się wysztko poskładane do kupy.

dsc01619640x480bb1.th.jpg

dsc01621640x480uj3.th.jpg

dsc01620640x480lt4.th.jpg

Narazie tyle.

Edit:

Znów mały Update z prac.

Dziś zostały ostatecznie oszlifowane skrzydełka. Przy okazji okazało się że popęłniłem mały błąd w założeniach początkowych co do schowania serw w chłodnicach. Okazuje się bowiem że chłodnice znajdują się dużo bliżej kadłuba niż zakładałem, a że nie planuje lotek na całej długości skrzydła - umiesczenie serw w chłodnicach stało sie mało praktyczne.

Dlatego właśnie zdecydowałem się zrezygnować z 2 serw na lotki i pozostawić jedno na środku płata a napęd przenieść za pomocą dzwigienek w okolice lotek.

Tak prezentują się dzwigienki:

dsc01637640x480xo2.th.jpg

dsc01638640x480cm8.th.jpg

dsc01639640x480nc6.th.jpg

Dzwigienki wykonane są z pręta węglowego 1,5mm oraz kawałka HIPSU i orczyków od 9g serw.

A tak to się prezętuje zamontowane w płacie.

dsc01640640x480ym4.th.jpg

i z drugiej strony :

dsc01641640x480np4.th.jpg

Mam jednak pewne obawy w stosunku do zastosowanego rozwiązania dotyczące jego sztywność. Wydaje mi się ono troszeczke wiotkie. Może miał juz któryś z kolegów doczynienia z podobnym rozwiązaniem i może podzielić się swoimi odczuciami?

Edit II:

A takie jest planowane malowanie:

spit1ru3.th.png

Narazie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Kiedyś robiłem sterowanie lotkami w ten sposób, ale zawsze występował problem ze sztywnością skrętną tego elementu na którym masz orczyki. Nie próbowałem co prawda rurki węglowej, ta mogła by wytrzymać. Każde rozwiązanie z jednym serwem jest według mnie gorsze od indywidualnego sterowania lotkami, ze względu na wygodę stosowania, szybkość i niezawodność pracy, a jak nie robisz super makiety, to trochę rozsunięte chłodnice chyba aż tak bardzo nie będą rzucać się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobne rozwiązanie ale steru wysokości w F-15 i F-22. Było to na rurce węglowej 6mm sprawdzało się znakomicie. Co prawda rurka miała około 20 cm długości ale sztywność była praktycznie 100%-owa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Podobny napęd lotek mam w Łagg-3, wsadziłem pręty węglowe 2mm w skrzydło coś koło 85-88cm. Pręt mam grubszy, sztywność na styk, a mogłaby być większa wg mojego gustu. 1,5 mm w Twoim Spicie, jeśli go mocniej napędzisz to prawdopodobnie flatter i niemrawa beczka. Tfu, obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.