Skocz do zawartości

Spitfire-"Klocek" w rozmiarze 750


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Aeron, ale Twój model ma lotki od samego kadłuba i "drążek skrętny" jest bardzo krótki przez co sztywny, jakby miał 25 cm to już by tak fajnie nie było. Według mnie to do dwóch serw jedynie można by porównać rurkę węglową i to o średnicy 3- 4 mm, ale w przypadku 2 serw odpadają wszelkie ruchome "bebechy" z kadłuba które często kolidują z innym oporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde Pietrek mnie co nieco wystraszył a napewno potwierdził moje obawy. Chyba wywale ten węgiel i zaraz skocze do sklepu po szprychy i zrobie tak jak pokazał Janek. Właśnie zaberam se za oklejane moze wieczorkiem cos jeszcze w temacie paże.

Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam.

PS Aeron1 jaki masz w tym speedzie silnik bo mam 2,5ccm MVVS i nie mam pomysłu gdzie go zagospodarwać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od długości tego wałka do lotki, jak Tomek zauważył. Drutem 1,5mm i 2 mm prowadziłem napędy i nie było nieprzyjemności.

 

Tomek, mój spit jak zawisł ozdobnie, tak wisi, miałem przerwę w fachu. Nadrobię wiosną, tak sobie życzę.

Janek, Łagg nie jest nowy, opisany na forum Alexa i jakaś fotka w mojej galerii. Z rok nie latał, generalnie latał ze 20 razy, powiększone stery i lekko powierzchnia nośna, dość lekki i wystarczająco dynamiczny, ale pamiętam, że nerwowym byłem pilotem Łagga. Śnieg jest, to by się dobrze wkomponował. Taki:

img0491ma6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ma wymairy 740 rozpiętości i 605 długości wiec maleństwo i raczej pod MVVS nie podejdzie. Szprychy juz mam zaraz zabieram sie za nowe przenesiene napędu. A co do spalinki to chodził mi ostatnio po głowie P-40 WarHawk Wiec może do niego tą spalinke? Ale to juz nny temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Aeron1 jaki masz w tym speedzie silnik bo mam 2,5ccm MVVS i nie mam pomysłu gdzie go zagospodarwać??

 

Właśnie 2,5 ccm ASP 15 pionowe wznoszenie bez końca konieczne zastrzały na ogonie bo bardzo telepało węgiel 1,5 mm załatwił sprawę, do wygłupiania się super model, ale 3D za małe stery. W tej wersji latał dwa sezony i poległ z mojej winy " za nisko, za daleko, za ciemno i kret ubity"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Znów mały Update:

Model wstępnie pomalowany niestety z powodu panujacych warunków atmoswerycznych model został pomalowany pedzlem a nie natryskiem. Co niestety odbiło sie na jego estetyce ale oceńcie sami:

stojak201108002640x480cd3.th.jpg

stojak201108003640x480hi6.th.jpg

Narazie tyle jutro całość zostanie zmatowiona i pomalowana jeszcze raz lecz przed tą operacją zostanie dodanych jeszcze kilka detali na modelu.

Nie bardzo wiem jakiego koloru użyć na spód modelu??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na foto kolorki wyszły strasznie jaskrawo. Fakt faktem ze nie dobierałem kolorków tylko dopadłem to co miałem pod ręką z dekorala ;).

Spód chyba zrobie szaro stalowy?? hymm....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

Przepraszam że wetnę się do tematu, ale buduję coś podobnego tylko ze styroduru.

Kadłub mam dużo mniejszy bo ma około 500mm i zastanawiam się czy rozpiętość 700mm nie będzie zbyt duża. Chciałbym się równierz zapytać jaki profil proponujecie i zaklinowanie

płata dla podstawowej akrobacji ?

 

http://images42.fotosik.pl/50/711c5fe886d6d523med.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chym co do rozpiętości to czy ja wiem ;) Jak ci taka pasuje i nie "rozwala sylwetki" to czemu nie. Profil to bym proponował Naca2412 a kąt zaklinowania 1,5 st.

Powinno być git.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Kolejny Up date:

Mała korekta kolorków plus usterzenie + chłodnice+ oznaczenia (te są Greckie i pochodzą z czasów wojny domowej 1946-1949)

Oto jak to wszystko sie prezentuje.

rodzinka110109001640x48de1.th.jpg

rodzinka110109002640x48vm7.th.jpg

rodzinka110109003640x48ed8.th.jpg

rodzinka110109004640x48pv9.th.jpg

Narazie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Relacji z budowy ciąg dalszy: dziś lotki trafiły dzięki zawiasom z taśmy na swoje miejsce wszystkie mechanizmy połączone i zaistalowane serwo lotek. Jutro w planach zaistalowanie serwa wysokości no i powoli trzeba by to wszystko składać w całość . Jutro dam jakieś fotki z postępów prac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Kurde, Addriano, daj jakiś konkursik i szansę wygrania klocków ;) Taki Spit to zabawka nie w kij dmuchał ;) na Alledrogo majątek, a z depronu bałbym się takiego przecinaka rzeźbić ;).

Żeby dać szansę "sprytnym inaczej" do jakich się zaliczam proszę o proste pytanie na PW ;)

PS. A jakąś Greczynkę przewidujeszw środku?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.