Skocz do zawartości

Konkurs na nazwę nowego modelu z Artexu


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. MARLIN

(taka ryba - zdjecie )

 

2. MAKAIRA

(prawie to samo co wyzej, dokladniejszy opis - z opisem znaczenia tego słowa - tutaj)

 

"Jedynkę" można zapisać też jako mAIRlin (można to potraktować jako trzecią propozycję, bo to już jest inne słowo). Natomiast w "dwójce" można zmienić tylko wielkość liter na makAIRa (to jest to samo słowo, więc proszę nie traktować tego jako 4 pozycję).

 

EDIT1: dodałem zdjęcie

EDIT2: dodałem drugą propozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas i na moją propozycję, która chodzi za mną od początku, ale zajęty innymi tematami nie miałem czasu napisać.

Jest takie słowo „FEST”, które w dzieciństwie i wczesnej młodości było często używane na określenie czegoś dobrze wykonanego, z porządnych materiałów i dobrej jakości. Można było oczywiście jeszcze fest kopnąć piłkę lub rzucić kamieniem itp. :D

Artex, tym modelem wszedł w dziedzinę, modeli zawodniczych, więc rozszerzeniem nazwy mogłoby być dodanie literki oznaczającą klasę, w tym wypadku „FEST`A”, kto wie może firma z czasem rozszerzy asortyment tego typu modeli, więc dla następnych wystarczyłoby dodać odpowiednią literkę, B..J,K, itd.

Jak na ironię sam pomysł sięgnięcia po dawno nie używane słowo, wziął się od nowomody zastępowania w pisowni liter cyframi, patrzyłem na to F3, a widziałem FE, resztę zrobiły skojarzenia. Może to jednak była moja dysleksja??? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palec pod budkę,

bo za minutkę

zamykam budkę.

Budka zamknięta,

nie ma klienta.

Klient w Warszawie

siedzi na ławie. :P

 

 

No a jak zaproponowałem SZCZAŁA, to mi wykasowali :evil: .

 

;-)

 

Edit:

Nie komentować!

Bo mnie Tomek zabije albo krawatem udekoruje! I was też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcą konkursu został

gajowy

http://pfmrc.eu/profile.php?mode=viewprofile&u=1348

 

a wybrana nazwa dla modelu to:

 

SERENO

 

Zwycięzca proszony jest o kontakt, celem podania danych do wysłania nagrody.

 

Brany był jeszcze pod uwagę Kastor i szedł łeb w łeb , aczkolwiek w końcu przegrał na finiszu.

Niestety nagrody pocieszenia nie będzie :lol2:

 

Zwycięzcy gratuluję pomysłu ! :D

 

P.S.

W imieniu firmy Artex składam podziękowania, wszystkim modelarzom biorącym w konkursie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.