Skocz do zawartości

2.4 GHz - SPEKTRUM czy FUTABA


fullrespect

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje pytanie wzięło się z tego powodu iż jestem zdecydowany aby kupic aparature dzialającą w pasmie 2.4 GHz - teraz mam mały dylemacik - którą opcję wybrać ?

 

Czy ktoś z Was mial jakies doświadczenia z FUTABĄ na 2.4 GHz - bo spektrum już znam [ przynajmniej z opisów na forach ] ale o futabie słabo coś słychać ?

 

moje typy na dzień dzisiejszy są takie:

 

Futaba FF-6 T6EXP-FM/2,4 GHz

i

SPECTRUM DX6i

 

Interesuje mnie jedynie taki zakres cenowy - wiec mam dwie opcje :)

 

Którą polecacie i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Futabę od wiosny tego roku i jestem b.zadowolony (wcześniej Laser-4).W tym systemie zero zakłóceń, (co bywało na poprzedniej aparaturze) a lata nas nieraz po kilka modeli jednocześnie. Do czego się mogę przyczepić, to brak instrukcji po polsku.Jednak można sobie z programowaniem poradzić bez problemu.Nie znam tej drugiej aparatury więc nie mogę ich porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorniki do futaby są drogie. Za drogie ...

 

No i cena Spectruma jest nieco niższa.

 

Spectrumy na polske sprowadza http://www.scorpio-polska.pl/katalog.php

 

I z nimi chyba najłatwiej jest rozmawiać o naprawie. Ale dostawcy zagraniczni także prowadza "serwis".

 

Jak narazie poza urwaniem anteny nie słyszałem o żadnym zepsutym spectrumie. Z resztą o futabie poza akcją serwisową także cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek mam DX6i jestem bardzo zadowolony, ściągałem z Anglii, z przesyłką kosztowała mnie około 470 zł. kupowałem w:

http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Spektrum-DX6i/

Przesyłka bardzo szybko (droga jak cholera), ale widziałem już nówki na allegro za 450 zł

 

edit: http://allegro.pl/item487382178_nadajnik_2_4ghz_spektrum_dx6i_dsm2_mode_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą kupiłem synowi aby je łączyć zakupionym kabelkiem uczeń - trener ( na razie nie wiadomo kto kogo powinien uczyć bo idzie nam podobnie. Aparatura działa bez zarzutu a obsługa jest banalna. Zakupu dokonałem w sklepie cyber fly w Polsce za około 650zł z odbiornikiem i pakietem. Teraz cena może się zmienić ze względu na zmianę kursu.

 

Darek

 

PS - Ta cena z alledrogo to tylko samego nadajnika (bez odbiornika i też bez pakietu zasilającego - 80zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze zdania są prawie identyczne...

cięzko zdecydować się na jedną z aparatur, chociaż w przypadku spektruma widzę ze odbiorniki są tańsze - a to bardzo ważne... chyba szala przechyli się na stronę własnie SPEKTRUM bo jak na razie nic nie przekonuje mnie do FUTABY... a SPEKTRUM od dawna mi po głowie chodzi... [ wiem wiem, pisze maslo maślane ale jestem juz calkiem zamotany jesli chodzi o wybór ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja tak nie jestem pewien czy w Polsce masz jakiś serwis spektrum, pewnie wysyłają do ameryki upsem a tyle to sam mozesz zrobić, a w róznicy ceny między oficjalną polską a ściaganego radia możesz sobie praktycznie drugie radio kupić, a dwa to na pewno się nie zepsują.

Jeśli latasz spalinkami, to zastanów się nad DX7, jeden kanał więcej ale też sporo wiecej mikserów , no i w zestawie masz pakiety do nadajnika, odbiornika i 4 cyfrowe serwa całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam Futabe T7C i odbiornik FS617. Poniewaz dopiero co rozpoczolem moja przygode z modelarstwem nie wiele moge powiedzic. Ogolnie jestem zadowolony. Aparature Futaby wybralem z uwagi na cene . Nadajnik 69 E i odbiornik 79E. Caly zestaw kosztuje chyba ok 250 E ja zas kupilem nadajnik i odbiornik oddzielnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do bezawaryjnosci - aparatura to tylko urzadzenie, wiec tez moze stwierdzic "a dzisiaj to mi mozesz" ;) Oprocz urwanej anteny w DX6i spotkalem sie z dwoma przypadkami uszkodzenia (zuzycia czy tez rozkalibrowania) potencjometrow, pomimo ze aparatura byla stosunkowo nowa i nalot miala niewielki. Jeden z takich przypadkow opisany jest na forum smiglowcowym.

O podobnym przypadku w DX7 nie slyszalem jak do tej pory, z tym ze to nie musi oznaczac ze DX7 ma inne (lepsze ?) potencjometry, po prostu w Polsce mamy w uzyciu znacznie wiecej DX6i niz DX7 wiec statystycznie i mozliwosc "padu" znacznie wieksza.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze chyba ze szala przechyla sie na stronę SPEKTRUM, i prawie zdecydowany jestem na jej zakup.

Czy szanowni koledzy możecie polecic jakiś sklep za granicami naszego kraju z którym w razie draki nie bedzie problemów z reklamacją ?

 

Z góry dziekuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.