Skocz do zawartości

Ustawienia DLG w Spektrum DX8 - pomoc


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od kolego model DLG z lotkami do naprawy, na razie czekam na materiały i wenę. W międzyczasie chciałem ustawić odpowiednio aparaturę i poległem. Prawdę powiedziawszy nie bardzo wiem jak się do tego zabrać, żeby było odpowiednio. Odbiornik mam 4 kanałowy. Jeżeli ktoś ma opanowane, proszę najlepiej o zdjęcia z ekranów co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 miesiące temu...

Sorki za kolejny post pod poprzednimi, ale inaczej nikt tu nie zajrzy

 

Lata ktoś w ogóle DLG na aparaturze Spektrum? Pochwalcie się swoimi ustawieniami. Ja ze swojej strony w najbliższym czasie wrzucę fotki swoich ustawień z opisem.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie mam ogarnięte, ale droga jaką do tego doszedłem kręta była i pod górkę ;). Było by prosto, gdybym włożył do modelu odbiornik 6ch. Ale z tych ktore posiadam żadnego 6ch nie zmieściłem. Problem tej aparatury polega na tym, że na siłę w kanał thr ma być wpięty silnik. W trybie "glider" kanal thr jest chyba do przelacznika przypisany, ale nie znalazłem mozliwosci przypisania go jako "ail2".

 

Tak to wygląda w mixach, żeby wykorzystać kanał "thr" do podłączenia lotki27660f586af6ce8f40058b35305f7fcc.jpg

90d037cb9a39537f35415b9d3642f24c.jpg

3c8a54c04ee56ee80dbc95f0b02757a0.jpg

4-ty mix, to wychylenie SW proporcjonalnie do klapolotek.

167d2351cf4da169728b489f80d9084a.jpg

Sama funkcja klapolotek też jest wykorzystana do trybów lotu

adb3ce77d1fb9ed2085dc48b064997d2.jpg.

I na koniec musiałem ograniczyć wychylenia przy wykorzystaniu drążka "gazu"

c54c308a2be3c80cafa565f481ff129b.jpg.

Tak to wygląda u mnie. Może ma ktoś propozycję jak łatwiej to zrobić.

Nie próbowałem jeszcze robić różnicowości wychylenia lotek, ale spróbuje to w najbliższym czasie ogarnąć.

Przydało by się też domiksowanie lotek do kierunku, ale to też w przyszłości. Jest to moja pierwsza stycznosc z DLG, na razie wykonałem około 40 rzutów i cały czas się uczę.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Spectrum, więc moje pytania mogą być głupie. Ale starając się podejść logicznie do problemu, zamiast dwóch mix'ów THR - RAL i AIL - THR nie wystarczyłby jeden LAL - THR? Wtedy miałbyś kopię 6 wyjścia odbiornika na 1 kanale i możesz stosować mniejsze odbiorniki.

 

Czy dobrze rozumiem, że Flap system odpowiada za położenia klapolotek w zależności od faz lotu i dodatkowo zapewnia niezależną kompensację steru wysokości, tak żeby model zachowywał odpowiednią prędkość w każdej z faz? W takim razie czy nie gryzie się to z mix THR - ELE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pierwszego mixu, lotka w kanale AIL nie reaguje na wychylenie gazu.

Bez drugiego lotka THR nie reaguje na drążek lotek.

Bez trzeciego lotka THR nie reaguje na przełącznik faz lotu.

Nic się nie gryzie ze sobą wszystko działa.

 

Chciałem sprawdzić Twoją propozycję, ale jako "master" może być przypisany tylko kanał fizyczny, czyli jest tylko AIL, nie ma do wyboru LAL i RAL - takie ograniczenie programowe.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dx18 jest to czego brakuje w dx8, tam można niezależnie przypisać kanały, a w dx8 są na sztywno. Czytałem też na rcgroups i też kombinują mixami, więc żeby było inaczej, musiałbym zmienić aparaturę.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.