Skocz do zawartości

Nietypowy Messerschmitt Bf 110 (+video)


Rekomendowane odpowiedzi

W międzyczasie lód stopniał i przypomniałem sobie o Me110.

Poprawiłem mocowanie pływaków, wymieniłem akumulatory na 4S2P4600 lifepo i waga skoczyła do 4,25kg.

To jest na tyle ciężko, że doniesienie niewygodnego modelu nad pobliskie bajorko bardzo męczy - co do wpływu masy na sposób latania, to jeszcze nie wiem.

Ciąg jest teraz 3,4kg ale szybko spada poniżej 3kg.

Miałem chwilkę i udałem się nad bajorko.

Próba pływania i kołowania pokazała, że sterowanie kierunkowe jest niezadowalające (przynajmniej jeżeli chodzi o mały akwen).

Zrobiłem kilka podejść do startu i nawet na tym bajorku pewnie by sie udało.

Trzeba powoli się rozpędzać bo śmigła wciągają wodę, ale po dosyć krótkim rozbiegu model elegancko wychodzi z wody i powinien łatwo się unieść.

Nie miałem osoby do nagrywania, więc poślizgałem się troszkę i nagrałem filmik z pozorowanego uwolnienia z szuwarów.

me110woda1.jpg

me110woda2.jpg

me110woda3.jpg

Krótki filmik (bardzo kiepskiej jakości) z próby wyjazdu na brzeg: http://www.hubert.evosoft.pl/hubert/me110woda1.wmv około 1mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jak się spodziewałem - start bezproblemowo, a lądowanie... w sumie zawsze model w końcu znajdzie się na ziemi :]

Jednak jakoś udało się trafić w bajorko (z dużym akcentem na jakoś).

 

 

Nawet nie trzeba było wchodzić do wody po model:

me110woda5.jpg

 

PS

Dziękuję synkowi za filmowanie i muzyczkę w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekamy na "polskiego" Canta w malowaniu z 1939 r.

Ja tego nie zrobię, dużo poważniej myślałem o LWS 5, czy może 6 (chodzi o Żubra na pływakach), ale to chyba też nieaktualne.

 

Jeżeli chodzi o lądowanie na filmiku - jaki pilot, takie lądowanie.

Jak ktoś chce się sprawdzić, to zapraszam nad bajorko na obloty wodnosamolotów :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdjęcia z dzisiejszego latania przy bezwietrznej pogodzie:

me110woda6.jpg

me110woda7.jpg

me110woda8.jpg

me110woda9.jpg

me110woda10.jpg

me110woda11.jpg

me110woda12.jpg

me110woda13.jpg

 

Start i lądowanie przy "zerowym" ustawieniu pływaków (redan pod SC):

www.hubert.evosoft.pl/hubert/me3maja.wmv

 

Start i lądowanie po przesunięciu pływaków do przodu, a SC do tyłu (po 2,5cm).

www.hubert.evosoft.pl/hubert/me3maj2.wmv

 

Przy tym drugim ustawieniu trochę gorzej lata, ale nie nurkuje przy stromym lądowaniu, tylko odbija się od wody jak "kaczka".

Następnym razem sprawdzę ustawienie pośrednie i postaram się w końcu trafić w środek tego bajora :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekne latanie.mam takiego samego ME ,latam bez podwozia z wyrzutu z reki ,idzie jak burza.mam gdzies zdjecia z budowy to je pokaze /silniki-ray3548/06,aku 4s-3700///na gazie 40procent -15minut

Ile waży Twja wersja?

Początkowo bałem się, że mój to straszny klocek (po dokładnym sprawdzeniu mam 4,25kg czyli 100g/dm2 licząc samo skrzydło), ale w spokojnym locie tego się nie czuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzydlo kompletne z silnikami-2szt ,regulatorami-2sz ,odbiornikiem 149DP, nimh 2,7A -5V,smigla APC 13/8 -wazy-1930g,kadlub-603g , 2 aku 4s/3700 -812g , daje to razem 3372gramy.Silniki mocowane do gondoli ze sklejki.fajnie lata- szybko i spacerowo,/teraz koncze CESNE 310- kupiona we wroclawiu,na 2silniki ,beda asp 13cm/ pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.