Skocz do zawartości

Ansaldo Ballila z Cyber-fly


Lech Mirkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

W końcu i ja ulotniłem swoją Ballilę. To pierwszy mój model tak długo budowany i który tak długo czekał na oblot. Start oczywiście z kółek dość ociężały,czuć wagę modelu a silnik wstępnie dotarty na lekkim przelaniu nie pracował pełna mocą. Ten lot nie był zbyt przyjemny bo raczej przyzwyczaiłem się do latania z dużym zapasem mocy. Drugi lot już w pełnej mocy był znacznie przyjemniejszy. Model lata całkiem poprawnie nawet dość szybko jak już się rozbuja to można pokręcić troszkę akrobacji.Lotki wymagają dużych wychyleń. Do kombatu w swojej klasie na pewno będzie dobry i pewnie tylko do kombatu, ale do tego był zaprojektowany. Trochę nim polatam i poczeka na półce na okazję do walki albo pójdzie pod "młotek".

21a874a995fecd8cmed.jpg

73c30c409e716309med.jpg

e3beea5d864da276med.jpg

ee23a9bac173f404med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziś Ballila wróciłą do jednostki pierwszo liniowej, niestety moce przerobowe okazały się zbyt małe i całe siły zostały poświęcone na dozbrajanie jednostek IIWW :D

 

Zasadziłem jej nowy silniczek ASP i jakoś daje radę :D , gdyby jeszcze nie przeciekał górą :( (pokrywka od zaworów) trzeba będzie pomyśleć o jakimś silikonie.

 

No i chyba będę zakładał jakiś malutki kołpaczek, bo gumka od rozrusznika starcza na niezbyt długo przy odpalaniu bez kołpaka, a jak się rokalibruje otwór to tak nim rzuca, że model można rozwalić od drgań :mrgreen: :?

 

Ale ASP generalnie jest OK, co prawda nie jest jeszcze nawet chyba dotarty po 6-7 zbiornikach paliwa jak zaczyna się grzać wystarczy na chwilę przymknąć gaz i za chwilę znów opór, tylko czy na zawodach da radę rozr€żnić dzwięk swojego silnika :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno co jest pewne to równiej, no i jak pisałem wylatałem cały zbiornik i nie zgasł (chyba się mniej grzeje), raz się lekko przytkał ale zastosowałem procedurę - odpuść na chwilę i znowu opór i było ok.

 

obroty 10,6 a nawet pokazywało się 11 ale nie był tego w stanie utrzymać dłużej i zaczynał przygasać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Loty Ballilą ujawniły wady podwozia. po kilku lądowaniach zrobiło się trochę pływające i model nieźle tańczył przy starcie wstawiłem mu więc dodatkowe wzmocnienie co załatwiło sprawę usztywniając mocowanie do kadłuba. Silnik już prawie dotarty zaczyna pomiatać modelem wkręca się na 11500 na śmigle 10x4 i paliwie 10% propower( z sicalem).

88c95dad6eecc956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.