Skocz do zawartości

Staufenbiel HAWH V II


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarl do mnie po locie z Niemiec prawie nowy , gotowy  HAWK V II. Mysllem dlugo CO kupic w tej klasie , ale w koncu zdecydowalem sie na znalezienie czegos prawie nowego za rozsadne pieniadze , ale gotowego do lotu !

 

Na niemieckim forum forum stargowalem go z 300 na 250 EUR + 8 wysylka ( do Berlina , skad dotarl do mnie do Szwecji za darmo , przez lancuch kolegow ). Nie wiem JAKI ma silnik ( nie chce mi sie zagladac , ale regiel ma jakis 80 A ( tak niemiec pisal ) . DO tego dostalem dwa pakiety 4s 2700 ( zwykle ZIPPY ) . Dzisiaj wrzucilem mu odbiornik ( JETI 4 kanaly )  i pierwszy raz "zapuscilem" silnik . Smiglo ma dosyc potezne ( 15x16 ) , na sprezynkach zamykajacych lopaty.

Jak pogoda pozwoli , to w niedziele bedzie oblot  . Sciagnalem instrukcje z ustawieniami i troszke jestem zdziwiony dosyc sporym wyhyleniem lotek ( 10 mm gora i 8 dol ) . Moze ktos takim lata i podpowie , czy " jechac na fabrycznych " czy eksperymentowac na czuja ? 

 Model byl na 100 % "latany" , ale jest prawie nowy . W cenie byly pokrowce na skrzydla i statecznik !

post-6937-0-11808800-1570211884_thumb.jpg

post-6937-0-41112500-1570211896_thumb.jpg

post-6937-0-77352400-1570211913_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fajny, ładny :) .

Masz świadomość co kupiłeś ? ;)

Termiki tym raczej nie poszukasz za to prędkość i zakręty będę Cie rajcować co lot :D

Alez oczywiscie !!! Kolega ma CHEETAHa (https://www.lindinger.at/en/airplanes/models/gliders/staufenbiel-cheetah-r-1750mm-arf ) i troche nim latalem .

O COS TAKIEGO   wlasnie mi  chodzilo  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezly numer !!!   Ja to jednak mam szczescie w zyciu ! Wlasnie czailem sie na LIMIT PRO , ale pozniej stwierdzilem , ze kupie uzywke i okazalo sie , ze mam model ktory chcalem miec  :D  Nawet nie zauwazylem , ze to te same modele !!!

 

Kolory wyszly "blade" . W oryginale sa lepsze . Zrobie dzisiaj na lotnisku i wrzuce wieczorkiem !

 

Malowanie ROBBE bardzo mi sie podoba , ale to moje tez . Lubie kolory GULFa . Dzisiaj moze bedzie premiera . Sloneczko , niewiele wieje  , model ustawiony ( na razie " fabrycznie " ) .

 

Obok Neuruppin przejezdzam kilka razy rocznie ( jadac do Berlina ). Czesto mysle skrecic i pojechac bocznymi  blizej jezior ( Malchow ) , ale zycie koryguje plany i zawsze jest gonitwa na prom do Rostock  :( .

 

Kiedys spakuje rowery i   objade jeziorka w 2 - 3 dni z rodzina !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlozylim, wystartowalim, polatalim i wyladowalim ...........

 

Najpierw za rada kolegi ktory lata CHEETAHem pozmniejszalem fabryczne ustawienia , zaladowalem pakiet do kadluba , znalazlem CG  i chcialem polatac KUNAIem , ale koledzy z lotniska nie pozwolili ,wiec cala na maxa i w powietrze !  Model ustawiony prawie perfekcyjnie ( potrymuje jak bedzie trzeba , ale na razie wiadomo, pierwszy tot , to trzeba latac  :) ) , tylko mogloby wiecaj wiac ! Tak jak w Malmnö wieje ZAWSZE , to dzisiaj jakies 2-3 m/s , czyli na taki model NIC ! Lot jak lot . Model szybki , zwrotny , gwizdze w powietrzu az milo , ale skupilem sie na "trenowaniu" podejsc do ladowania. Pierwsze trzy ( na sucho ) nie skonczylyby sie na lotnisku . Nastepne zaczynalem DAAALEKO ( tak daleko nie zaczynalem ladowan jeszcze zadnym z moich modeli ) i wygladalo juz lepiej. Jak zwykle w takich sytuacjach , wiatr siadl totalnie jak zaczalem ladowac "nie na zarty " . Udalo sie , no moze troszke za ostro , bo po dlugim slizgu model zawadzil o jakas kepke i obrocil sie w miejscu . Zadnych uszkodzen , poza trawa w smigle. Na dzisiaj wystarczy . Teraz nalezy zajac sie ustawieniem klapolotek ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek. Gratuluję modelu , jak lubisz takie szybkie model to super trafiłeś.

Ja się zastanawiam czy nie zmienić napęd na EDF :) w Hawku. 

 

Co do Neuruppina, to jak będziesz jechał nastpenym razem to zapraszam na kawę, albo na lotnisko to polatamy wspólnie.

Jeśli chodzi o rowery to miejsce fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.