Skocz do zawartości

RWD 5 kłopoty przy starcie


chicken007

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem dziś córcię na latanie aby zrobiła pare fotek modelowi podczas lotu. Myślałem , że się będzie nudziła. A ona miała niesamowitą frajdę w przechodzeniu sporych i głębokich rozlewisk pokrytych cienkim lodem. Lód trzeszczał ale się nie załamał :wink: . Ale ona waży 1/3 tego co ja :lol:

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A Mikołajowi to niech elfy wyprodukują lodo-łazy bo śniegu jak na lekarstwo a przy okazji dla mnie jakiegoś RWD takiego jak z Aretxu :wink: . A co do tych kałuż to wstrzymywałem moją pociechę jak mogłem ale jak się szaro zrobiło to pozwoliłem nawet wejść na najgłębszą ... z pół metra głębokości miała albo nawet rochę więcej.Mamy nie było z nami to niech sobie dziecie użyje :lol:

 

Darek

 

PS zastanawiam się czy nie spróbować z takiego lodu wystartować modelem spalinowym , którego jeszcze się nie odważyłem ulotnić a z trawy mógłby mieć problemy. Kałuże się ciągną z 30 metrów i szerokie na dwa do trzech. A potem jeszcze trawa ale jak już model nabierze rozpędu to wtedy i od trawy się chyba odbije. Na razie latam elektrykami bez podwozia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS zastanawiam się czy nie spróbować z takiego lodu wystartować modelem spalinowym , którego jeszcze się nie odważyłem ulotnić a z trawy mógłby mieć problemy. Kałuże się ciągną z 30 metrów i szerokie na dwa do trzech. A potem jeszcze trawa ale jak już model nabierze rozpędu to wtedy i od trawy się chyba odbije. Na razie latam elektrykami bez podwozia....

Moze byc problem z ladowaniem - jakis spadochronik by sie do ladowania przydal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda to i była ale trzeba jeszcze mieć czas bo dziś to mi klijęci tak zawracali :ass: że szok. Myślałem że będe miał spokojną sobotę ale nici z tego. Może w tygodniu coś się uda wygospodarować czasu albo jutro jak nie będzie wiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chicken jesli ty masz wszystko ok ze skrzydłami i silnikiem to moze kadłub jest źle wywarzony i przechyla sie na jedna stronę(np.aku masz bardziej po lewej i model w czsie lotu przechyla sie w lewo). Pewnie nooboska podpowiedź ale moze sie na cos przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie chwilę ale już wróciłem. Byłem kiedyś na kolejnej próbie lotu i było tak: lekki wiatr (chyba za mocny ja się okazało) , model wypuściłem z prawej ręki i zanim złapałem aparaturę to model już kawałeczek poleciał, lot był prosty, nie skręcał na boki ani się nie przechylał lecz wznosił się do góry( ster wysokości był w poziomie więc chyba jeszcze trzeba silnik skłonić w dół) jak złapałem za aparaturkę to chciałem go wyrównać i dałem lekko drążek wysokości od siebie, no i model zareagował, skłonił się w dół i zaczął przechylać w prawo, później już spadał ale naszczęście nie był bardzo nisko i przed uderzeniem w ziemię stery coś tam jeszcze zareagowały i model w miarę łagodnie zwalił się na ziemię. Uszkodzenia minimalne ale następnej próby już nie robiłem. Poczekan na bezwietrzną pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.