Skocz do zawartości

Mój pierwszy motoszybowiec


Spawn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panie Bogusławie przeanalizowałem trochę zasilanie i zakupię https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-Quantum-1300mAh-3S1P-11%2C1V-65C130C/547

 

Jak na początek powinno wystarczyć :). Wciąż nie wiem jednak jaką ładowarkę kupić, ktoś polecił mi Akuccela 6, możecie polecić coś dobrego w niskiej cenie? Wybór jest dość duży a ja oprócz tego, że będę chciał lądować tą baterie w plenerze nie za bardzo wiem na co zwracać uwagę.

 

Co do aparatury to chyba zdecyduje się na FLYSky FS-i6X 10 kanałową, tylko tu nie rozumiem po piszą, że to jest niby 10 CH a na youtubie na recenzji mówią, że jest 6 ch ???

 

 

Zauważyłem, też że sedno serwopost-22270-0-29613000-1575831575.jpg to po lewej całkowicie nie chce się ruszać i pewnie już nie działa :) szukałem trochę, żeby kupić to samo ale nie udało mi się znaleźć tego samego modelu. Tu mam pytanie czy mogę zakupić jakiekolwiek 9 g np takie : https://abc-rc.pl/product-pol-3802-Serwo-TowerPro-SG-92-Carbon-9g-2-5kg-cm-bardzo-mocne-SG92R.html

 

 

Jarek dzięki za namiar na ekipę z Sulechowa :) już staram się z kimś skontaktować, mam nadzieję, że owocnie :) BDW miło, że masz miłe wspomnienia z naszego miasta :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ten pakiet to dobry wybór.
W konfiguracji pakiet + ten silnik + śmigła ( nie wiem jakie masz ) ale załóżmy że były by to Graupner'y 8 x 4,5

to wychodzi ok 1kg ciągu do wagi, statycznie ok 600g ( zakładam 600g z zapasem na gotowo ) 
Pobór prądu wyjdzie ok 12 A , więc ESC 20 A spokojnie starczy, nawet na wypadek jakbyś chciał większe śmigła założyć.

Tak więc latanie na luzie.

 

Temat ładowarek to temat rzeka, począwszy od modelu po rozrzut cenowy.

Obojętnie kto coś  zaproponuje to z pewnością będzie to dobra propozycja.
Ja od prawie pięciu lat używam IMAX B6 oraz od dwóch IMAX B6 mini - podobno oryginalne ze względu na 

naklejkę z hologramem, w każdym bądź razie służą bezawaryjnie. Ładowarkę zabierałem czasem na lotnisko.
Potem zaniechałem, wszak ilość posiadanych pakietów, dawała mi komfort aby nie ładować na lotnisku.
Oczywiście klonów tych ładowarek jest dość sporo a z wyborem nie ma problemu.
http://www.nastik.pl/ladowarka-skyrc-imax-mini-lihv-p-6077.html

Jeśli chodzi o serwo TP-SG92R spokojnie wystarczy, niestety obecne nie przypominają jakością wykonania tych

z przed kilu lat. a mam porównanie, bowiem posiadam nówkę z przed 3lat i obecnie kupiłem 2szt hmm... miały iść 

w skrzydła do pewnego latadła, ale wylądowały w końcu w pudełku, powód ? czy jest podłączone czy nie wykazuje spore luzy.
Natomiast zastanowiłbym się nad tymi serwami.
http://www.nastik.pl/dualsky-as55-ultramicro-hs55-p-7371.html

 

Aparatura posiada domyślnie ustawionych 6 CH natomiast resztę kanałów trzeba odblokować, tak samo jak i przełączniki z OFF na ON
Trzeba wejść w :

Menu SYSTEM / Aux switches / wpisać zamiast 6CH 10CH i odblokować wszystkie przełączniki zaznaczając ON

Zapisujesz ustawienia , wychodzisz z Menu SYSTEM i tym razem wybierasz  Menu SETAP / FUNCTIONS / Aux channels /
I przypisujesz np. Channels 7 source (none) na SwA i tak po kolei. Aby sprawdzić działanie wchodzisz ponownie w FUNCTIONS / Display
Gotowe :) Myślę że nic nie poknociłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Bogusławie dzięki za rady, ciesze się, że mam dobrane już większość SLS-a, ładowarkę, nadajnik/osbiornik, teraz tylko trzeba skoczyć na lotnisko do Cigacic i poprosić kolegów z mojej okolicy w stawianiu pierwszych kroków :). Wolę ich sam  nie stawiać bo wiadomo jak to się może skończyć :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich,

 

Chciałem zapytać was cóż to za regulator na powyższym zdjęciu? Chcę ustawić hamulec na silniku żeby śmigło nie kręciło się cały czas podczas lotu a na nim nie ma żadnych napisów ani nic co mogło by mi pomóc w jego identyfikacji. Swoją drogą chciałem się nieśmiało pochwalić, że model lata świetnie i faktycznie zdaje się jako doskonały do nauki tylko czasem UHU POR brakuje :)

 

Więcej zdjęć macie na pierwszej stronie posta.

 

Proszę pomóżcie  wtemacie

 

pozdrawiam

 

 

post-22270-0-26594600-1575323063.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Chcę ustawić hamulec na silniku żeby śmigło nie kręciło się cały czas podczas lotu a na nim nie ma żadnych napisów ani nic co mogło by mi pomóc w jego identyfikacji.

na początek spróbuj tego

, a nóż-widelec zadziała..

 

programowanie hamulca prostych kontrolerów jest w czasie drugiej muzyczki najczęściej (tak przynajmniej mi się zdaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Piotr,

Niestety nie udało się, zrobiłem każde z możliwych ustawień, czyli włączyłem poleciałem silnik dalej się kręcił później to ustawienie przywróciłem. Następnie kolejny sygnał znowu włącz, leć, wyłącz i tak do końca listy. Niestety hamulca nie udało mi się włączyć.  A nie mam pojęcia jaki to jest regulator. Możliwe jest, że ten regulator nie ma włączenia hamulca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten konkretny to nie wiem ale bywały proste regulatory bez opcji hamulca.

Ale po mojemu to trzeba ustalić co to za regulator ponieważ każdy producent ma swój system programowania. Tak więc zaproponowana przez Piotra powyżej instrukcja wcale nie musi zadziałać z tym regulatorem. Wystarczy że komendy będą w innej kolejności i po ptokach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dimmus napisał:

A może najłatwiej będzie kupić jakiś, nawet używany za kilka zeta i będzie po problemie, a ten regulator przyda się do kolejnego modelu

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

W tym wypadku jest to chyba najlepsze rozwiązanie tego problemu.:)

 

PS

Sławek jakiego regulatora potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym ja to wiedział :) 

 

Na szczęście na podorędziu mam fachowca to mi doradzi jaki regulator kupić i to jak piszecie będzie najlepsze rozwiązanie. Tem obecny zachowam sobie jak będę może kiedyś robił sobie jakiś samolocik :) . Bardzo dziękuje za rady Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.