Skocz do zawartości

Sereno F3A - relacja z budowy


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam pytanie do Ojca Założyciela tematu ........ Czy budowę modeli Sereno, przez innych modelarzy umieszczać w tym wątku, czy każdy z osobna ?

 

Jak najbardziej i zawsze jest to mile widziane - dobrze jak byłoby dużo danych technicznych i zdjęć.

Dawajcie informacje o napędach, pakietach, serwach oraz jak to się sprawdza. Zawsze to łatwiej znależć w jednym poście niż szukac po kilku na całym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dyć pisałem wcześniej, że mam dwa filmiki kręcone aparatem. Próbowałem przesłać je do Ciebie, ale jakiś błąd mi wyskakuje. Poproszę kolegę od nas, to wrzuci do netu w przyszłym tygodniu.

P.S.

Jeden spalinowy Sereno u nas powstaje (Henio buduje), to założymy osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model miał zostać dziś oblatany, ale zdrówko już nie to :oops: (grypa miejmy nadzieje że nie ptasia :wink: )

Popychacze są z pręta węglowego o średnicy 2mm, na które naklejone są snapy plastikowe. SC jest w tej chwili 10,5 cm od krawędzi natarcia przy kadłubie. Odbiornik ''wyrzuciłem'' jak najdalej mogłem, ale niewiele to dało. Do oblotu chciałem osiągnąć SC taki sam jak u Jędrka (12,5 cm), tyle że on ma pakiet 3700mah (tak mi się wydaje), a ja mam 4500mah. Szkoda mi dodawać ołowiu, jakieś pomysły :?:

 

b78e8f87ce44c842.jpg

16af3df094c883f9.jpg

7e0865137b8b2504.jpg

8056b99dd12ca64c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 4500mah. Szkoda mi dodawać ołowiu, jakieś pomysły :?:

 

Ej Misiek, ołowiu to ty już masz jakies 2000mAh w kadłubie ;) Wsadz na ogonie normalne kólko a nie tą płozę i ewentualnie dorzuć pare g PB i powinno być lepiej. To czy będziesz latał z 10g na ogonie czy nie i tak nie wpłynie na właściwości lotne tego modelu. Nie zapominaj że 5g na mordzie to 1g w :ass: więc dużo tego ołowiu nie będziesz pusiał pakować.

Poza tym nie zapominaj że to jest F3A (przynajmniej z nazwy) więc przedni środek ciężkości mu pomaga (oczywiście w ramach rozsądku)

 

Ostatecznie to na stos z nim i masz problem z głowy :>

 

Jaka Ci waga RTF wyszla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dyć pisałem wcześniej, że mam dwa filmiki kręcone aparatem. Próbowałem przesłać je do Ciebie, ale jakiś błąd mi wyskakuje. Poproszę kolegę od nas, to wrzuci do netu w przyszłym tygodniu.

 

mammuth, żebym starszych upominał :evil:

CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM I WOGULE CZYTAMY :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trochę cierpliwosci Pilot jeżeli potrafisz latać to byś był zadowolony z tego nielota

Coś tam potrafię i wiem, że na pewno nie będzie to nielot - ot taki mały żarcik (zobacz PS.) :D

To w sumie nowość i na film pewnie trzeba na razie poczekać. Gdyby nie to, że mam nieco większego akrobata (patrz avatar) to pewnie ten modelik i do mnie by zawitał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.