Skocz do zawartości

Sereno F3A - relacja z budowy


Leda_g

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się przedstawić tutaj relacje z montażu oraz ew. oblotu nowego modelu z firmy ARTEX, mowa oczywiście o modelu do nauki akrobacji F3A SERENA

 

Sam montaż nastąpi pewnie dopiero przed świętami, na teraz informację o tym co dostajemy od producenta.

 

Jak powstawała nazwa modelu

Trochę danych o modelu Strona producenta

 

Rozpiętość – 1360 mm

Długość - 1270 mm

Waga kitu – 650 g

Waga do lotu 1100-1300g :jupi:

Napęd przewidywany – silnik elektryczny 500W

 

 

Kilka zdjęć tego co dostajemy w pudełku.

Sereno%20%20103.jpg

Sereno%20%20101.jpg

Sereno%20%20104.jpg

Sereno%20%20102.jpg

 

 

 

A więc tak po rozpakowaniu pudełka (wymiarowo jak z Wilgi Artexowej) mamy typowy (jeśli tak można powiedzieć) zestaw elementów do składania tak jak nas do tego przyzwyczaiła firma Artex.

Mamy komplet wycinanek w balsie i sklejce różnej grubości (max 4mm), normą jest oczywiście wysoka jakość i precyzja cięcia. Oprócz tego dostajemy polietylenową osłonę silnika oraz kabinkę pilota oraz trochę drobiazgów takich jak węglowy bagnet z tutkami, podwozie duralowe, magnesy, śrubki oraz drukowane rysunki numeracji elementów na wycinankach oraz instrukcję montażu na płytce CD.

Czyli dostajemy to co ma być w zestawie typu KIT.

 

Obawiam się tylko tej zakładanej wagi, zważone wszystkie elementy otrzymane w pudełku dało mi masę aż 976g. Mam złe przeczucia co do zakładanej wagi kitu na 650g.

Ale o tym się przekonamy.

 

Adres albumu zdjęć http://picasaweb.google.pl/MGurdek/SerenoF3A

 

Cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Oczywiście że można, są części do łoża pod silnik spalinowy. Na zdjęciu z przodu zaraz za wręgą do której przyczepiany jest silnik elektryczny około 3cm, są otwory o identycznym rozstawie, wystarczy wręgę przykleić w tamato miejsce i odciąć przód.

 

dd64298edecb931c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ale zaraz będzie zadyma, łojjj "

nie tak szybko :wink:

Sławku ja mam swoje zdanie na temat silników .Do malucha typu depron ,do motoszybowca jak najbardziej "elektro" ale do akrobatów wolę "warczace" czy 4 T ? to już nie ma dla mnie znaczenia ,byle warczało :wink:

Jeszcze raz podkreślam że jest to moje zdanie .

Widzi mi się że sobie takie "cudeńko" zamówię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze z czym musiałem się męczyć to instrukcja :( , było już dawno po zmroku prawdopodobnie była noc, nic przed snem nie piłem :roll: , nawet nie byłem bardzo zmęczony, a tu taki żart jeden numer części chyba 61 i co, w rozpisce występują trzy części o tym numerze co najfajniejsze to że są to zupełnie inne części, ja rozumiem że każdy chce coś mieć wyjątkwego (od siebie) w swoim modelu, ale czy to nie za dużo swobody :devil:

 

Instrukcja mało czytelna (jest to wada) :evil:

Brak częśći w moim zestawie nr 17 (jest to wada) :cry:

Łatwość składania (oczywiście pozytyw) ;D

Niesomowita jakość wyciętych części (poztyw) :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Czy ktoś ważył może surowy model ew. po oklejeniu.

 

Witam

Tak, ważył. Prototyp :D , oklejony , z podwoziem i 4 serwami HS-80 waży 670g. Wersja w produkcji , z podwoziem waży 640g (pusta). Jest nieco cięższa od prototypu, ponieważ wprowadzone zostały pewne zmiany w konstrukcji, głównie mocowanie podwozia.

img6007fj9.jpg

w800.png

img6026nj8.jpg

w800.png

img6027fu7.jpg

w800.png

img6034zz8.jpg

w800.png

img6036cj8.jpg

w800.png

img6041qc3.jpg

w800.png

img6025ef1.jpg

w640.png

Pilotuje Kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widziałem wczoraj osobiście jak to lata. Powiem tak - jest miodzio. Wiatr 7m/s w porywach do 9 m/s, zimno jak diabli - model nic z takich warunków sobie nie robi. Spodziewałem się, że będzie nim rzucało a tu niespodzianka - loty jak po sznureczku. Fakt - pilotował Kolo - nasz wyczynowiec-:) Szczerz mówiąc czekałem aż zobaczę "jak to lata" - po wczorajszych lotach zamówiłem;-) No można się wychuliganić w powietrzu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.