Skocz do zawartości

Klapy/klapolotki - podłączenie serwomechanizmów


Janekm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Chciałbym poprosić o pomoc w kwestii rozwiązania sterowania klapami i lotkami.
Chodzi mianowicie o rozwiązanie stosowane w naszej poczciwej Wildze, w której wraz z wychyleniem klap lotki również wychylają się w dół. Mój kolejny model jest na etapie projektowania, planuję oddzielne serwo dla każdej klapy. Pytanie tylko jak to zrobić przy pomocy mojej Flysky i6x. Macie może jakiś pomysł?
Pozdrowienia,
Janek
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skoro wszystko chcesz na osobnych serwach to domyślam się że masz prócz 6CH pozostałe 4CH aktywne.
Klapami możesz sterować tak jak Ci wygodnie, pstryczek ew. pokrętło o ile można przypisać je do tejże  funkcji.
Natomiast same ustawienia można wyszukać na YT jest tego od groma, plus tego jest taki, że wizualnie masz wszystko

pokazane, przy okazji w trakcie programowania uczysz się aparatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, 
Tak moja aparatura posiada 10 kanałów, prześledziłem już wiele filmów i coś sensownego z tego z pewnością uda mi się zrobić.
Natomiast przy okazji chciałbym zapytać (wybacz ale jestem początkujący) o tzw. "offset" w ustawieniach miksowania, jakie jest w założeniu jego działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio posiada 3 proste mixy i nie będzie to tak ładnie działać jak w Taranisie ale coś można zrobić.

Mnie się coś udało zrobić ale pod warunkiem że klapy są podpięte pod jeden kanał ponieważ 3 mixy wykorzystałem  do mixa lotek oraz do zrobienia klap z lotek.

Można to zrobić na  1 pstryczku klapy i 2 pstryczku klapy( 3 pozycje) z lotek lub na jednym pstryczku ale to też zależnie czy rewersy i zakresy  wychyleń nie będą się gryzły pod jednym pstryczkiem. To będzie zależało od samej mechaniki połączenia serwa z lotkami i klapami.

OFFSET -przesuwa kanał w lewo lub prawo. Widać to na Display. Zrób sobie próbę zmieniając jego wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, 

Dotknąłeś czułego tematu ;), już rok temu wiedziałem, że popełniłem błąd kupując Flysky zamiast dołożyć i kupić Taranisa. Teraz dopiero widzę jakie rzeczy można sobie samemu zaprogramować  w Taranisie.  Znalazłem ciekawy film instruktażowy FlySky i6 Flaperons - 3 methods i będę próbował coś wymyślić, chyba że znajdę kupca na moją aparaturę i wtedy sobie kupię Q X7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.