Skocz do zawartości

M346 Bielik, prawdopodobnie złe wyważenie.


Jarek1925
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Widzę że dawno tutaj nic się nie działo to chciałbym się pochwalić własnym kretem. Chciałem oblatać mojego nowego parkjeta M346 Bielik robionego z planów Yak130 flitestu. Wiem że nie jest to prawdziwe odwzorowanie ale starałem się ile można go zrobić jak najlepiej. Podczas próby jednak na sam koniec lotu dosyć ładnie zawalił w ziemię. Według mnie pakiet był ustawiony zbyt mocno na tyle (mógł się przesunąć jeszcze bardziej po wyrzucie). Na początku w czasie wyrzutu miał prędkość i poszedł prosto jak strzała. Z czasem wytracał prędkość i w końcu przy ostatnim okrążeniu (widać jak już wolno leci) zaczęło nim bardzo bujać. Oczywiście mój też był w tym udział bo nie chciałem mu pozwolić na przewalenie się na skrzydło. Pod sam koniec myślałem że już jest w porządku i wyłączyłem silnik by z prędkością nie przygrzmocić w ziemię. Niestety prędkość była tak mała że po prostu spadł. Kadłub rozsypał się jak widzicie na filmie. Piloci na szczęście się katapultowali. Miniaturka pokazuje aktualny wygląd modelu tak więc odbudowałem i jest już ok ale uszkodzenia były spore. Myślę że nie ma co przewijać filmu, trwa on jakieś 2min max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj,

rzeczywiscie na poczatku leci w miarę ok,potem zaczyna latać na ogonie..

Robi się duży kąt natarcia i wytraca prędkość.Typowy objaw przeciągnięcia-widać to po machaniu skrzydłami,potem zwala się na skrzydło.

Fajnie że naprawiłeś,zablokuj pakiet żeby nie latał w modelu i sprawdz wyważenie.Wydaje mi się,choć to czasem trudno ocenić z filmu iż powinieneś jeszcze odrobinę do przodu przesunąć pakiet, raczej ten modelik będzie potrzebował większej prędkości żeby stabilnie latać.

Pozdrawiam.

Wysokich lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesunąłem mu pakiet na przód. Teraz mam nadzieję że będzie w porządku. Znajdę więcej czasu a trochę nim polatam. Nie chciałbym szukać uwagi ale trochę dziwne że model przeszedł bez żadnego echa przez forum. Ani komentarzy negatywnych ani pozytywnych. Nietypowy temat, trochę głuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku - ładny model. Ale co z tego skoro nie ma żadnych szczegółów konstrukcyjnych ani zdjęć z budowy? Co takiego w nim ma być fascynującego? Zbudowany poprawnie wg istniejących planów. Mamy poklepać po plecach i powiedzieć dobra robota? 

 

Gdybyś prezentował krok po kroku jak go budujesz, jakie techniki stosujesz, przed jakimi dylematami stoisz itd to może mógłbyś liczyć na jakąś interakcje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.