Jump to content
Sign in to follow this  
Jarek1925

M346 Bielik, prawdopodobnie złe wyważenie.

Recommended Posts

Cześć,
Widzę że dawno tutaj nic się nie działo to chciałbym się pochwalić własnym kretem. Chciałem oblatać mojego nowego parkjeta M346 Bielik robionego z planów Yak130 flitestu. Wiem że nie jest to prawdziwe odwzorowanie ale starałem się ile można go zrobić jak najlepiej. Podczas próby jednak na sam koniec lotu dosyć ładnie zawalił w ziemię. Według mnie pakiet był ustawiony zbyt mocno na tyle (mógł się przesunąć jeszcze bardziej po wyrzucie). Na początku w czasie wyrzutu miał prędkość i poszedł prosto jak strzała. Z czasem wytracał prędkość i w końcu przy ostatnim okrążeniu (widać jak już wolno leci) zaczęło nim bardzo bujać. Oczywiście mój też był w tym udział bo nie chciałem mu pozwolić na przewalenie się na skrzydło. Pod sam koniec myślałem że już jest w porządku i wyłączyłem silnik by z prędkością nie przygrzmocić w ziemię. Niestety prędkość była tak mała że po prostu spadł. Kadłub rozsypał się jak widzicie na filmie. Piloci na szczęście się katapultowali. Miniaturka pokazuje aktualny wygląd modelu tak więc odbudowałem i jest już ok ale uszkodzenia były spore. Myślę że nie ma co przewijać filmu, trwa on jakieś 2min max.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

rzeczywiscie na poczatku leci w miarę ok,potem zaczyna latać na ogonie..

Robi się duży kąt natarcia i wytraca prędkość.Typowy objaw przeciągnięcia-widać to po machaniu skrzydłami,potem zwala się na skrzydło.

Fajnie że naprawiłeś,zablokuj pakiet żeby nie latał w modelu i sprawdz wyważenie.Wydaje mi się,choć to czasem trudno ocenić z filmu iż powinieneś jeszcze odrobinę do przodu przesunąć pakiet, raczej ten modelik będzie potrzebował większej prędkości żeby stabilnie latać.

Pozdrawiam.

Wysokich lotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przesunąłem mu pakiet na przód. Teraz mam nadzieję że będzie w porządku. Znajdę więcej czasu a trochę nim polatam. Nie chciałbym szukać uwagi ale trochę dziwne że model przeszedł bez żadnego echa przez forum. Ani komentarzy negatywnych ani pozytywnych. Nietypowy temat, trochę głuchy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jarku - ładny model. Ale co z tego skoro nie ma żadnych szczegółów konstrukcyjnych ani zdjęć z budowy? Co takiego w nim ma być fascynującego? Zbudowany poprawnie wg istniejących planów. Mamy poklepać po plecach i powiedzieć dobra robota? 

 

Gdybyś prezentował krok po kroku jak go budujesz, jakie techniki stosujesz, przed jakimi dylematami stoisz itd to może mógłbyś liczyć na jakąś interakcje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Przyznaję Ci 100% rację. Dziś wrzucę jeszcze do swojego tematu więcej zdjęć i opiszę co i jak. Bo w sumie po zdjęciach czy filmie niezbyt dużo widać. Coś pojawi bo zdjęć z budowy mam sporo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzuć wrzuć.  Wtedy będzie z przyjemnością popatrzeć na proces budowy. Może jakieś nowe triki. Ogólnie ładny samolot wyszedł. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.