Skocz do zawartości

Plany kombat / reno racer


Zuberek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam planów podobnego modelu jak te ze zdjęcia poniżej. Konstrukcja balsa, silnik żarowy. Czy dysponujecie Panowie planami podobnych do w/w samolotów? Może jest strona gdzie mogę nabyć plany? Znalazłem zestawy w Wielkiej Brytanii, jednak cena 80£ + koszt wysyłki za zestaw jest zdecydowanie po za moim zasięgiem. 
 

Pozdrawiam, Artur 

61796C2F-F3D4-4C8F-A9C5-F1BCAE2127FC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar Cię interesuje?

 

Modele kombat są w skali 1:12 i przeważnie wychodzą w rozmiarze ok 1m. Plany można prawie bezkarnie skalować +/- 20% biorąc poprawkę na grubości materiału.

 

Więc masz 2 opcje: planów modeli kombat jest dużo i dopasowujesz to co Cię interesuje.

Albo szukasz modelu Reno Racer i skalujesz do swoich potrzeb.

 

Gotowca ciężko znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na outerzone wystarczy sobie odpowiednio skonfigurowac filtr:

RC, low wing, Scale, militarty, Fighter i wyskakuje 186 planow. Do wyboru do koloru. tutaj role juz pelnia wlasne preferencje, czy Mustang, czy Foka, czy Messer...

 

Zależnie od preferowanej techniki budowania - wiekszosc z balsy. Ale prawie szystkie zawieraja przekroje kadluba i skrzydla wiec wykonanie wersji ze stytopianu/styroduru to zaden problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie konkretnie masz silniki bo od tego zależy wybór modele.Coś możesz poszukać na rcpabianice.strefa.pl no i jaką technologią chcesz wykonać model.Napisz do czego ma służyć i jak wyglądać to coś podpowiemy.Pod silnik. 15 najlepiej sprawdziił się Mustang, laminat Ecika i Zero Wowy a pod. 25(silnik na łożyskach) większe modele jak Tenzan, IŁ czy Arsenal VB10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starego OS Maxa .15 i ASP .21. Konstrukcja balsowa jak w modelu poniżej. Pozostało mi go tylko okleić. Szukam czegoś podobnego pod w/w silnik żarowy. 

52A122E7-174C-49D0-A5D8-B80FF5DBC6C5.jpeg

Dzięki, Japim - znalazłem mniej więcej to czego szukałem, interesuje mnie właśnie skala 1/12. Pozostało mi tylko wybrać konkretny model. Nie znam za bardzo trendów jakie panują w Polsce, buduje i latam zwykle sam. Czy jest konkretna konstrukcja (plan czy projektant) którą najczęściej buduje się i widuje w Polsce?  Chodzi mi oczywiście o balsowe konstrukcje. 
 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.