Skocz do zawartości

Extrim3D


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam mojego nowego towarzysza .

Bardzo ciekawa konstrukcja ,a przy tym cena prawie na każdą kieszeń.

ok.180zł

extrim1.JPG

 

Swojego kupiłem w http://www.majsterklepka.prv.pl/

zakładka modele/samoloty/rc

 

Wydaje się że będzie to dyżurny model na szybkie wypady na lotnisko.

Więcej już niedługo.

(opis z fotorelacją ze składania i reszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś zabrałem się za składanie modelu-to najlepsze słowo jakie mi przychodiz do głowy.

 

W sumie można niemal całość poskłądać ,połąpać węzły kropelkąi i postawić że niby gotowy.

Takie duże klocki z drewna.

Brdzo dobrze dopasowane i czytelna instrukcja ,model do złożenia na 2-3 wieczory.

Świetna zabawa. :D

 

Budowa kadłuba

bud1.JPG

 

bud2.JPG

 

bud3.JPG

 

bud4.JPG

 

i skrzydła ,w tym momencie skrzydło jest tylko poskałdane ,zaraz idę go kleić!!! (widać nawet nacięcia na zawiasy lotek.)

bud6.JPG

 

A narazie wygląda to tak.

bud7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten modelik, juz czesciowo pokryty - skrzydlo. Jak sie zbiore to moze go skoncze przed wiosna:) Konstrukcja mi sie podoba, pare drobnych uwag bym mial, ale jakosc znacznie lepsza niz modele E*star models (skladalem kilka zestawow). Polecam

 

 

edit:

model do zlozenia w jeden wieczor i pokrycia w 2 nastepne:) Co do zlozenia na wlasnej skorze doswiadczylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się bartku.

Własnie skończyłem 2 etap prac imożna powiedzić ,że jestem prawie gotowy do krycia folia.

Zostało tylko przeszlifować wszystkie elemnty .

 

A tu kolejne kila zdjęć.

 

bud8.JPG

 

bud9.JPG

 

bud10.JPG

 

bud11.JPG

 

Sama radość tworzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie za bardzo mogłem psiedzieć w modelarni.

Wyszlifowałem wszystkie krawędzie na okrągło i wszystkie stery na ostro.

Przygotowałem kabinkę oraz osłonę silnika do przykręcena.

W sumie dogiąć drut na podwozie i można będzie oklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie tez zafunduje taki zestawik. Własnie miałem liczyc materiały na madman 1m ale chyba nie bendzie sie oplacało.

Jakie wyposazenie zamiezasz wsadzic do tego modelu??

 

edit:

Ja juz jestem przekonany ze chce go kupic. Niestety jeszcze musze porozmawiac z silał wyzsza :evil:

(tak lepiej wygląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek

Samo składanie można zrobić na sucho a potem buteleczka żadkiego i po problemie.

Plecam tą metodę ,co najwyżej połapać punkty kotrolne.

W moim modelu był tylko jeden bug

Dotyczy to za trótkiej basy której zbrakło aby połówki się zetkneły.

Na długości też jest szpara co mogła by być mniejsza.

wady1.JPG

Rozwiązanie pierwszego problemu to odrobina szpachli na łączeniu.

Rozwiązanie drugirego problemu to docięcie własnych deseczek balsowych na pokrycie przedniej części kadłuba tak aby pokrywały całe żebro ,a nawet ciut wystawały .Wtedy po złożeniu można doszlifować ewentualny nadmiar.

 

Częśc która zrobiła mi psikusa to

wady2.JPG

Wręga zarówno w kadłubiwe jaki i w klapce (kabince) są pod kątem .Lepiej jak spasujesz i posklejasz je na szarym burym końcu.

Ja musiałem posłużyć sięrozlepiaczem bo 7mm to stanowczo za dużo mi wręga w kabince odstawałoo od wręgi w kadłubie.

 

Poza tym klatka silnika ma różne boki (co zaznaczono w i nstrukcji ) i trzeba pilnowac się bo można zrobić wykłon w silnika w drugą strone.(znów sytuacje uratował rozlepiacz do ca)

:oops:

 

Jak widać błędów nie ma dużo i są trywialnie proste do wyłapania i naprawy.

 

Tak naprawdę to najsłabszym ogniwem całości jest instrukcja .Praktycznie nie mam w nim opisu.

A szkoda bo nie każdy już lepił tartaki ,a model robi się tak przyjemnie że na pewno i młodsza mniej doświadczona ekipa na forum , mogła by sobie bez problemu podłubać.

 

Jak dlamnie 6 z małym "-"

 

A i kabinak mimo że pasuje idealnie to kształtem mi nie odpowiada,huda i wąska,można by trocjhe obłości jaj nadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie co do instrukcji, szczegolnie po lebkach jest potraktowany temat mocowania skrzydla - o ile wogole jest potraktowany jakkolwiek :) Nie ma rzeczy idealnych ale ten zestaw ma zdecydowanie lepszy poziom niz E*star! Tomek, daj fotki jak okleisz, chce zobaczyc kolorki zeby nie powielic bo sie potem pomyli w powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ohyda, brzydactwo i dziadostwo! :wink: :wink: :wink:

No co? Wszyscy zawsze piszą w tym miejscu: "oh jaki pięęęękny model!", to ja chciałem być oryginalny - oczywiście model jest bardzo fajny, aż mnie zainteresował :D

 

Jakie wyposarzenie jest zalecane do samolotu i co Wy planujecie w nim zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za pomocne rady :) zaraz zabieram sie do obejrzenia wszystkiego powoli i roztropnie :)

 

do modelu kupilem silnik czeskiej produkcji:

 

ex_eng1.jpg

ex_eng2.jpg

 

śmigło jak widac roboczo i narazie GWS 10xcostam ;)

 

chyba jednak dokupie APC.

 

zasilanie - 3sp1 lipo 1250 - zamierzam zakupic. Narazie mam 3sp1 li-ion z baterii laptopowych... i zastanawiam sie czy nei zostawic tego zasilania?

 

jednak 3x ogniow li-ion kosztuje jedynie 30-40 pln, zas 3sp1 lipo to wydatek rzedu 150 pln....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z poprzedniego dnia

Oszlifowane stery i lotki.Na okrągło.

bud13.JPG

 

A tu już dzień dzisiejszy.

Oklejane góry skrzydła. Dodatkowo jest też w wolnym miejscu czerwony pasek.

okl1.JPG

 

A to już dolna część skrzydła

okl2.JPG

 

Oraz efekt finalny dolnej części skrzydłą (no jak okleje drugą lotkę).

okl3.JPG

 

Myślę Bartku że nie skopoiowałem Twoich wzorów. ? :D

 

Jutro powinienem okleić resztę modelu.

Oby tylko nic sięnie zwaliło na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.