Skocz do zawartości

Extrim3D


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

J

 

Myślę Bartku że nie skopoiowałem Twoich wzorów. ? :D

 

Jutro powinienem okleić resztę modelu.

Oby tylko nic się nie zwaliło na głowę.

 

Witam po nocy pełnej upojnej pracy :D

 

Nie, wzory 'malowania' na pewno będą inne- choćby z tej przyczyny ze nie wiem jak u licha udało Ci się zrobić to cieniowanie biały>kratka? o Samej kratce nie wspomnę (chyba ze to już taka fabryczna folia w kratkę). Wygląda to bardzo fajnie!

 

Pomysłów na kolorystykę mam kilka, na spokojnie zastanowię się który wybiorę. Myślałem o czarnych pasach na końcach skrzydeł szerokości ok 10 cm - od dołu. od góry biały spływ + wściekle czerwone/pomarańczowe natarcie, kadłub boczki biały/czerwony, spod samolotu czarny pas z czerwonymi wstawkami, ogon dopasowany do kadłuba. Lotki tez czerwone/pomarańczowe.

 

Dziękuje ci jeszcze raz za cenne rady! faktycznie wklejenie na końcu budowy kadłuba wręg na styku kabina/kadłub dramatycznie ułatwiło robotę :)

 

W trakcie budowy popełniłem jeden błąd :lol::lol: jest taki element od spodu samolotu, do którego potem przymocowuje się podwozie, ten element skleja się z balsy i sklejki. Wszystko ok , ładnie spasowane (u mnie ten element wymagał delikatnego przeszlifowania) i... zagadałem się z kolegą który dzielnie asystował przy budowie. ;) przystępuje do wklejania spodu samolotu a tu kurcze coś mi nie pasuje ni diabła w części dziobowej. Patrze drapie się po głowie - co u licha!? hihih a no to ze wkleiłem element... odwrotnie :lol: górą w dół. Szybka akcja i zostało poprawione. Teraz czekam na chwile czasu żeby wszystko co trzeba dzielnie wyszlifować, zaokrąglić, i... w sobotę przystępuję do oklejania :)

 

Mam pytanie jeszcze - czy będziesz robił mocowanie bowden/statecznik metodą którą proponuje instrukcja (na termokurcz)?

 

Chyba bardziej 'profi' wyglądało by to po zastosowaniu ładnych ramionek? na wszelki wypadek zanabyłem drogą kupna 4 piękne ramionka, dzisiaj kupie jeszcze tylko zawiasiki na lotki/stery.

 

Model CACUSZKO. Składa się go poprostu poetycko :) przyznam ze nauczyłem się wiele na tej konstrukcji!

Moje poprzednie modele dłubane od zera samemu przypominają budową lodołamacze :lol: a tu proszę - delikatna balsowa konstrukcja a po złożeniu sztywna jak diabli!

 

Jeśli (oby nie!) rozbije extrima kupie na pewno kolejnego :) Super sprawa, myślę ze warty każdej złotówki :)

 

 

Serwa zastosuje 4xhs-55, powinny dać rade?

 

i jeszcze ostatnie pytanie - wycinasz otwory Tomku w osłonie silnika, tej białej plastikowej? oczywiscie dziurex pod oś silnika ;) ale te pozostałe otwory do chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Addriano

Cześć

Cieniowanie jest dorobione o ile sie ne myle aerografem. Fajny pomysł ale Tomek weź to popraw bo jeszcze trche prześwituje granica łączenia a stać Cię na lepsze efekty i nie bede nadmieniał po jakim Twoim modelu tak wnioskuje ;)

Pozdrawiam

EDIT

bud13.JPG

Zobaczcie co tam mamy w tle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem malowanie skrzydła.

Już naniosłem ostatnie poprawki i biorę się za oklejanie reszty

mal2.JPG

 

ważyłem przed oklejeniem 204 g.

Jak teraz zważe to podam.

Edit

204 g to waga całego mdelu .

Po oklejeniu i malowaniu skrzydła wychodzi 246g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku może jednak nie rezygnuj z płomieni.

2 modele w płomienie (ale przecież inaczej malowane) będą świetnie wyglądać na lotnisku.

A tak wogóle to planuje biały kadłub z wielką kulą ognia na boku (gdzieś od połowy kadłuba do końca ogona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku może jednak nie rezygnuj z płomieni.

2 modele w płomienie (ale przecież inaczej malowane) będą świetnie wyglądać na lotnisku.

A tak wogóle to planuje biały kadłub z wielką kulą ognia na boku (gdzieś od połowy kadłuba do końca ogona)

 

hmmm nie mam areografu, zobacze co da sie wymysleć ;) mam mały sprytny i chitry plan... al enajpier - musze zlozyc model do konca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto foty mojego estrimka, jeszcze w trakcie konczenia (ster kierunku do oklejenia, wypozsazenie modelu - 4xhs55, bowdeny, ramionka, lotki i wklejenie zawiaskow, no i podwozie).

 

co do kolorkow to zastanawiam sie nad puszczeniem pomaranczowego pasa wzdłuż samolotu (od góry).

 

extrim1.jpg

extrim2.jpg

extrim3.jpg

extrim4.jpg

 

ładny? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taż już zakończyłem malowanie swojejgo Extrima.

 

Tak wygląda od dołu

mal4.JPG

 

A tak z góry.

mal3.JPG

 

Zostało wkleić stery i zamontować serwa (Conrady) i podwozie.

Za to nie mam pjęcia czym to napędzić. Pewnie znowu zapukam do Nasitka po silniczek.

 

Może podpowiecie co do niego włożyć.

Mam jakieś śmigło apc9 i myśle coby je wykożystać bo model wsam raz pod taki napęd z tm śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko wzór pozwozia ,Ani drutu ani kółęk nie ma :(

Dlamnie to nie problem ,ale kółka i drut (nawet nie wygięty) mogły by sięznależć.

O ile kółka każdy może chcieć włozyć swoje o tyle z drutem można mieć klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tempo budowy extrima masz powalające.

Czegoś brakuje na kładubie ale ten pomarańcz świetnie Ci wyszedł.

A i chłodzenie silnika chyba jeszcze nie wyciete???

 

Jutro rano spojrze na extrimka swiezym okiem to moze cos mi do glowy spadnie. Dziekiz a slowa uznania ;) jak to jednak bywa czasem - na fotkach wyglada deko lepiej niz w rzeczywistosci, no ale w powietrzu i tak nikt nie zauwazy kilku baboli ;) Musialem troszke 'szyc' bo kupilem trochu za malo bialej folii :oops:

 

Twoj model za to prezentuje sie bardzo fajnie :) jako naped wybralem silnik ktory zobaczysz bodaj na 2 stronie tego watku, smiglo narazie GWS ale mysle ze chyba wpadnie tam jakis apc, tylko jeszcze nie zastanawialem sie jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.