Skocz do zawartości

Extrim3D


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja extrima właśnie wywiozłem z Wawy na weekend, bo łudziłem się, że pogoda ładna będzie, a że jechałem autobusem 160 km na kolanach z samolotem od godziny 22:20 do 01:30, nie mam ochoty tego powtarzać i extrim zostaje w domu. Pokombinuje troszkę jeszcze i się go wyważy. Poprostu kupię śmigło APC i kołpak i to załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

http://89.149.202.92:80/dev257/0/263/137/0263137610.jpg - O TAK!

 

Mój eXtrim przy udziale i pomocy Sławka (slawekmod) poleciał i nawet wylądował ;)

Oczywiście nie obyło się ze draki, ale co to jest draka dla Sławka: nożyk do tapet, źdźbło trawy i skrzydło jak nowe ;) Nie no, żartuje, ale draka i tak była. Opiszę ciut później bo teraz się spieszę na busa powrotnego do Wawy. Wprawdzie wyszło mi z wagą grubo ponad 700 g, ale bardzo przyjemnie się go prowadzi pomimo ciężaru.

 

Dodam jeszcze, że fotka jest już PO locie, i samolot w takim stanie wrócił do domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

W Extrimie Szymona SC wyszedł gdzieś 1,5 cm za dźwigarem i wygląda na to że trzeba go przesunąć do przodu o parę mm bo model lata z lekko podniesionym przodem.W pierwszym locie silnik okazał sie za mocny dla śmigła GWS i urwało jedną z łopatek w związku z czym silnik oddzielił sie wraz z wręgą silnikową i osłoną od modelu.Po odnalezieniu dorobiliśmy za 10 minut nową wręgę która już nie odleci bo nie ma na to szans.Po założeniu śmigła APC model zaczął latać jak marzenie.Szymon dzielnie sobie dawał radę, mnie jakieś tam akro się udało wykręcić.Wychylenia po 15 mm na usterzeniu i lotkach wydają się być wystarczające na początek.Szymon ustawił EXPO na 50% ale wydaje mi się że lepiej było by na 60-70%.Model może latać dość szybko jak i zdumiewająco wolno.Jest przewidywalny i pilotaż jest przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Czy nie będzie wtedy latał z podniesionym jeszcze bardziej?
'

 

Jak niby to możliwe po dociążeniu przodu samolotu? Korekcja środka ciężkości jak najbardziej pomogła i "uspokoiła" model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak mogę mieć rację, ale już późno i pewnie się mydlę... :?

 

EDIT: Jeśli 'uspokoił się' wyłącznie dzięki temu co mówisz, to w tym przypadku mydlę się na pewno.

SlawekMod się na tym zna, na pewno w wolnej chwili coś nam tu podojaśnia... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.