Skocz do zawartości

Extrim3D


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

dałem kawałeczki sklejki prostopadle do szczelin we wrędze, ponad nimi bo w tą stronę skrzydło się ruszało. Teraz siedzi stabilnie.

Serwa i popychacze zamontowane.

 

Pozostało mi

- wybrać akumulator 2260 mAh = 650g - SC na dźwigarze, można przesunąć do tyłu

- 1350 mAh = 540g - SC z tyłu, z trudem da się zbliżyć do dźwigara

Który radzicie?

 

- wymyślić mocowanie kabinki (rzep nie wypalił, bo okazało się że koliduje z popychaczami)

 

-Wymyślić patent na mocowanie akumulatora. Zwykle mocuję na rzepy, ale teraz to odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pierwszy lot blisko. Zostały mi 2 rzeczy do zrobienia:

 

1)

potrzebne pomysły na mocowanie pakietu w extrimie - jak to u was jest zrobione?

W dodatku chciałbym móc łatwo zmieniać pakiety.... Najlepiej bez odkręcania śimgła i demontowania kołpaka i osłony silnika.

 

- rzep raczej nie wchodzi w grę, bo nie będę miał jak wsuwać/ wysuwać pakietu (za mały luz - rzep od razu złapie)

 

- zaklinować jakąś gąbką na wcisk? (mało pewne jak dla mnie)

 

- przykleić na taśmę 2-str klejącą? też mało pewne - pozatym potem taśmy nie usunę, jak się zużyje i pakiet zacznie odpadać

 

2)mocowanie kabinki

ten kawałek sklejeczki który oryginalnie jest do mocowania kabiny przeznaczony, to rozumiem, że przykręcam do kadłuba, tak? i mocuję kabinkę języczkiem, tak jak skrzydło?

 

Aha i jeszcze jedno

- wzmacnialiście czymś w końcu płozę ogonową? Moja jest na razie goła (nieoklejona). Już wiem - Może przykleję na nią taką taśmę, jaką spinają opakowania w media-markcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już prawie wszystko jest, pakiet zaklinowany gęstą gąbką - siedzi pewnie. Kabinka zamykana na szpilkę

 

pozostał dylemat pakietu:

 

mam do wyboru:

1350 mAh i 540 g

lub

2200 mAh i 650 g

 

 

Tomku, ty masz chyba dosyć ciężkiego extrima coś pod 640 o ile się nie mylę. Jak on sobie radzi? Dodam, że nie będę od razu kręcił zawisów. Raczej sobie lajtowo polatam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki, chłopaki, jutro chyba oblot

jednak dałem pakiet 2200 mAh + regler Jeti18

pakiet 1350 okazało się, żę musi być tak daleko w dziobie, że kabelki nie sięgają do regulatora i musiałbym zdejmować osłonę silnika, żeby go podłączać.

 

Trudno więc, będzie 650 g. Przeprowadziłem właśnie próby przedstartowe. Trzymając za koniec skrzydła i dodając gazu patrzyłem jak model ciągnie w górę. Na pół gazu unosi się do poziomu razem z ręką. Przeprowadziłem kilka wyrzutów kontrolnych z klęczek na trawę, żeby zobaczyć jak model znosi przyziemienia. No i generalnie jest ok, nic nie odpada, no i spada dość konkretnie na glebę. Easy glider to to nie jest. Ale za to dzięki ciężarowi będzie chyba ładnie grzał (koło nosa, bo to najbardziej lubię).

 

W zasadzie to może jeszcze przykręcę jeszcze ten języczek do mocowania kabiny. Na razie jest mocowana szpilką przebitą przez jej ostatnią wręgę i wręgę kadłuba, ale nie wiem na ile kabina ma za zadanie trzymać skrzydła.

 

Ze względu na brak podwozia (lokalne waruny) prewidziane jest lądowanie na brzuchu. Rolnik jak na złość ostatnio skosił trawę na moim lotnisku i z perzu do pół łydki zostało ściernisko badylowo-kłączowe kilkucentymetrowe. Oracover chyba wymięknie, więc czuję że będę chyba ordynarnie lądował w zbożu. Sergiej Bubka - stajl - ju noł.

 

Okej, to teraz będę próbował pobić rekord długości zdania. Otóż Kolega mój z liceum, pierwszy odchowany przeze mnie "młody modelarz", któremu niedawno byłem skompletowałem Easy Stara i któremu pomogłem w jego budowie, jak i oblocie oraz ogólnie w przygotowaniu do profesji modelarskiej, za sprawą czego kolega ów od razu był wyszedł na ludzi, co rozumieć należy, iż wie co i jak i od początku konkretnie lata, o ile można mówić o konkretnym lataniu w przypadku modelu tegoż easy star nazwanego, o czym wspominam gdyż już sama jego nazwa wiele zdradza przesłanek co do wymaganych kompetencji i umiejętności niezbędnych do pilotażu jegoż, zażyczył był sobie abym zaprosił go na oblot extrima, którego powstawaniu przychylnie mi towarzyszył wpadając co jakiś czas na konsultacje w sprawie budowy swojego Easy Stara podczas których uważnie obserwował postępy w mojej budowie, która nota bene trwała tyle samo czasu, co budowa jego modelu, choć model mój, ów Extrim właśnie, o wiele bardziej skomplikowanym w budowie i w doposażeniu jest, i którego lotów, własciwości lotnej ciekaw jest nie mniej, niż moich umiejętności oraz opanowania, któego z pewnością potrzebował będę podczas pionierskiego lotu, a ponieważ kolega mój chłonie w chwili obecnej wszelką wiedzę modelarską z ogromnym zaangażowaniem chętnie popatrzy na me trzęsące się ręce oraz taniec, który wykonywać będą na srebrnych drążkach poczynaniami artexowego modelu kierującymi (...)

 

w zasadzie, to mógłbym pisać dalej, ale piwo mi się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja zaprezentuję swojego exTrima 1

- waga do lotu ok. 650g

wyposażenie:

- silnik Dualsky XM3530CA-14 śmigło APC 10x4,7SF

- kierunek, wysokość Dynam 9g

- lotki –2szt E-sky 8g

- regler MGM easy 18

- odbiornik - Hitec HFS 04MI+

- zasilanie WOW - 3s 1300 mAh

-Czas lotu 12-15 min

 

Ulotniony w sobotę 4-08-2007 :lol2: :lol2: tekie wrażenia :lol:

film http://video.google.pl/videoplay?docid=952557189814264990&hl=pl

i kilka fotek

dscn0295kadrjr0.jpg

 

dscn0314kadrmk1.jpg

 

dscn0315kadryr5.jpg

 

 

dsc00658xx5.jpg

 

 

dsc00661po9.jpg

 

dsc00659ha1.jpg

 

Wrażenia z lotu są niesamowite, poprawność lotu jest bezbłędna, latanie tym modelem to niesamowita frajda i tylko Ci wiedzą, co chcę wyrazić, którzy tym modelem latali. :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakos sie nie sklada na film z Szogunem :/ Mam dwa mikroklipy i je Wam pokaze, niestety operator byl w stanie wskazujacym na spozycie i sa nie teges :) Pogoda takze srednio dopisala wiec wyglupow nad ziemia nie ma.

 

 

 

Gdyby ktos byl zainteresowany nabyciem tego modelika to jestem sklonny do negocjacji cenowych. Lata wspaniale, ale za spokojnie jak dla mnie. Moze to kwestia malego obciazenia powierzchni, ale brak mu pazurka jaki maja modele mniejsze o 15-20 cm a o podobnej masie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
No w koncu Marcel nakrecil troche wygibasow Szoguna. Pod wieczor powiniem je gdzies wrzucic to dam linki :)

 

A ja dzięki uprzejmości Marcina i Pawła też tam byłem i z chłopakami miód i mleko piłem :wink:

 

Ja z kolei zrobiłem kilka fotek i jeżeli Paweł nie będzie miał nic przeciwko (w końcu to jego samolot :roll: ) to mogę je też wkleić.

 

Generalnie jako nowicjusz jestem pod wrażeniem właściwości lotnych obu widzianych dzisiaj Extrimów (spalinki Pawła i elektryka Marcina) i tego jak chłopaki nimi manewrowali podczas dość silnych podmuchów wiatru.

Pozdrawiam,

Mars_2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.